19'' GUNMETAL PROTERİA JANT ARIYORUM

BG2017

Üye
İsim
BURAK GAZCIOĞLU
Herkese merhaba öncelikle,

İçimdeki 19'' Proteria dürtülerini durduramamam üzerine şuanki jantlarımı değiştirme kararı aldım.

2. El satmak isteyen olursa çizik ve ezik olmamak kaydı ile  Jant ve lastik takımı olarak değerlendirebilirim.

0 olarak tanıdığı veya yönlendirebilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ekte aracımın şuanki hali mevcut.Ekli dosyayı görüntüle 35835

Ekli dosyayı görüntüle 36964

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Dün baktım arıcıoğlu oto pratikte sıfırı 4200 TL ilan var sarı sitede

@BG2017 üstündekiler orjinal mi ve satılık mı hocam

@BG2017 Hocam bu zehri kaptığınız için geçmiş olsun öncelikle. :)  Arıcıoğlu 4387₺ yapmış fiyatı. Eskiden sitesinde 200₺ indirim kodu veriyordu, şimdi 300₺ Carrefoursa hediye çeki veriyormuş. Bunu indirimden sayarsanız düz hesap 4000₺’ye geliyor. İlanlarda en uygun 3600’e var. Bence jant başına 100 lira tasarruf edip bilmediğiniz bir malı almaktansa üreticisinden sıfırını almak daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Tabi forumdan eli yüzü düzgün bir takım denk getirebilirseniz ne âlâ... Umarım istediğiniz gibi bir jant bulabilirsiniz. 

@yunusaktas91 Biz o zehri kapalı baya oldu hocam :)  ben 3100 e almıştım 19 jantlarımı ama bakıyorum şuan uçmuş fiyatlar birde üzerine lastik ekleyince 6000 TL yi rahat rahat geçecek gibi duruyor :)

@BG2017 Ortalama bir 19” lastik ben 2 ay önce aldığımda 800 liradan başlıyordu hocam. Hepsini sıfır olarak 6000’e mâl edebiliyorsanız çok iyi ama nasıl olacak çözemedim. :)  

@yunusaktas91 Yunus Hocam şuan için bu fiyatları görünce değiştirmemek daha mantıklı gibi duruyor. Ama çok temiz 2. el bulursam değerlendirebilirim.

@BG2017 hocam öncelikle aracınız çok güzel duruyor maşallah. Jant değişimi için beklenen her gün insan daha da zararlı çıkıyor. Ben 18 i club sport için 6 ay bekledim, bırakın düşmesini 500 600 TL daha arttı. Baktım bu iş böyle gidecek Ağustosta aldım. Şimdi tekrar baktım artmış. Artan bir şeyin fiyatı pek düşmüyor. 19 luk pretoria ile takas düşünen bi arkadaşla anlaşırsanız oda olabilir. 

@BG2017 Jant değişimi için beklenen her gün insan daha da zararlı çıkıyor. Ben 18 i club sport için 6 ay bekledim, bırakın düşmesini 500 600 TL daha arttı. Baktım bu iş böyle gidecek Ağustosta aldım. Şimdi tekrar baktım artmış. Artan bir şeyin fiyatı pek düşmüyor.
Mrb. Malesef bu doğru. İmkan varsa hemen değerlendirmek lazım. Fiyatlar orantısız şekilde artıyor, düşmüyor. Yılbaşından sonra daha da artacak gibi.

Ben de erteledim erteledim, baktım ki olacak gibi değil sonunda 18" lik pretoria aldım 3-4 hafta önce.

@pretoria maliyeti ne kadar oldu hocam lastikler le beraber. 
Jantlar 3400, lastikler 2300.

Lastik olarak kumho 235/40r18 ps71 tercih ettim. Aynı marka-model lastiğin 225 yanaklısı da takılabilirdi. 225'lik olan, lastik başına 100-150 lira daha ucuzdu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yunusaktas91 Yunus Hocam şuan için bu fiyatları görünce değiştirmemek daha mantıklı gibi duruyor. Ama çok temiz 2. el bulursam değerlendirebilirim.
Zevkten ziyade biraz bütçe meselesi hocam. Jant lastiği aldıktan sonra zaruri ihtiyaçlardan kısmanız gerekecekse bir süre daha beklenebilir belki ama @emrekk hocama da katılmamak mümkün değil. Ülkede fiyatı yükselen hiçbir şey eski fiyatına dönmüyor. Hele ki malum, yılbaşından sonra tenezzül edilecek asgari ücret zammından sonra, sanki hiçbir şeye zam yapılmamış gibi, bunu bahane edip pazardaki limoncuya kadar herkes bir şeylere zam yapacak. O yüzden şu zamanda en büyük nakit, vakit. :)  

Geri
Üst Alt