PERİYODİK BAKIM YARDIM!!

HSolak

Üye
İsim
Hakkı
Arkadaşlar öncelikle herkese Merhaba. 2016 model 1.6Tdi CXX motor kodlu aracım servis bakımlı 53.700km civarında an itibariyle multimedya üzerinden 54.000km de bakıma girmesi gerektiği görülüyor. Konya gökmen otodan bugün periyodik bakım için fiyat aldım 1500TL dediler, ben de servis bakımından aracı çıkarmaya karar verdim. Yağ olarak Liqui moly Longlife4200 5W 30 yada Synthoil Longtime 0w 30 ve filtre setini de mann hummel kullanmak istiyorum ancak yağ konusunda karar veremedim wv referans onayı yok ancak sanayide ustam 0w 30 da kullanabileceğimi ve yakıtımın düşeceğini belirtti.  Aynı markanın ENGİNE FLUSH ce CERATEC yağ katkılarını inceledim bu ürünleri 54.000km de kullanmak uygun olur mu faydasını görür müyüm yada bir zararı olur mu tecrübe edinmiş arkadaşlar cevap verirlerse mutlu olurum şimdiden Teşekkür Ederim..

@HSolak Merhabalar hocam,

Liquiy moly toptec4200 ü öneririm engine flush kullanılabilir fakat ceratec için aracınız çok genç daha yüksek km li araçlar için öneriliyor man filtre ve liquiy moly güzel bir secim olacaktır...

Filtrede manndan şaşma ve ne yap et orjinal olduğundan emin olduğun filtreleri kullan. Yağ konusunda da toptec 4200

Geri
Üst Alt