Lokal Boya İzi Sorunu

ugur1497

Üye
İsim
Uğur
Merhabalar. Aracı aldığımda sağ ön kapıda lokal boya oldugunu biliyordum ama bi leke, belirgin bi boya izi falan yoktu. Son zamanlarda özellikle araç temizken yıkamadan sonra arabada boya izi oldugunu fark ettim. Bu neden kaynaklanıyor acaba? Vernikten mi yoksa boya mı kötü yapılmıs veya boya mı solmuş. Çok belirgin değil ama hosuma gitmeyen bişy nasıl düzeltebilirim ?

IMG-5035.jpg

IMG-5036.jpg

@ugur1497 Titiz ve hassas insanlar için kötü durum. ben olsam kendi kaportacımda/boyacımda tekrar boyatırdım o kısmı.

@ugur1497 Titiz ve hassas insanlar için kötü durum. ben olsam kendi kaportacımda/boyacımda tekrar boyatırdım o kısmı.
Abi işte daha kötü olur mu bilmiyorum. Bİ de pasta cila ile geçer mi sizce ? Çünkü ilk zamanlar böyle belirgin değildi araç bi yıldır bende

@ugur1497 verniği ince atmış olabilir o da etkisi ancak gösteriyordur. İyi bir boyacıya götürmenizi tavsiye ederim. tekrar boyanınca daha kötü olmayacaktır hatta belirgin olacağını da sanmıyorum. ama iş iyi bir boyacıya denk gelmeniz. 

@ugur1497 verniği ince atmış olabilir o da etkisi ancak gösteriyordur. İyi bir boyacıya götürmenizi tavsiye ederim. tekrar boyanınca daha kötü olmayacaktır hatta belirgin olacağını da sanmıyorum. ama iş iyi bir boyacıya denk gelmeniz. 
Anladım abi teşekkür ettim ilgin için

Pasta cila ile olacak iş değil boya farklı duruyor.Benimde ön tamponda 10 cm lik bir yer vardı kaportacı 3 kez boya attı bir türlü tutturamadı boyayı.Şu an aynı sizin gibi çok dikkatli baktığım zaman gözüme çarpıyor.Ama plastik olduğu için pek takmıyorum artık.Bu tip boyaları imkan varsa iyi kaliteli yerlerde yaptırmak daha mantıklı.Bir kez olsun temiz olsun.Diğer şekli ustalar arabayı deneme tahtası olarak kullanıyorlar resmen

Pasta cila ile olacak iş değil boya farklı duruyor.Benimde ön tamponda 10 cm lik bir yer vardı kaportacı 3 kez boya attı bir türlü tutturamadı boyayı.Şu an aynı sizin gibi çok dikkatli baktığım zaman gözüme çarpıyor.Ama plastik olduğu için pek takmıyorum artık.Bu tip boyaları imkan varsa iyi kaliteli yerlerde yaptırmak daha mantıklı.Bir kez olsun temiz olsun.Diğer şekli ustalar arabayı deneme tahtası olarak kullanıyorlar resmen
ya benim bi de sol arka çamurluk da böyle kötü boyanmış adam nerde boyattıysa artık  :D  ona alışmıştım şimdi bu da belirginleşince keyfim kaçtı 

@palsak benim bir oto boyacım var ki, işinin ehli, hangi renk olursa olsun tutturuyor. güneşte gölgede fark etmiyor.

@ugur1497 oralar soğuktur şimdi, güneye doğru inerseniz iki yönlü sevinirsiniz ;)  

Geri
Üst Alt