Replika Jant,Vogtland Spor Yay

Redline

Katılımcı Üye

İsim
Serkan
Arkadaşlar durbanlara karşı ilgim gitgide artarken 17 dijonlarında konfor farkı var iken başka bir kaynaktan 17 replika durban + 35mm vogtland spor yay kombinasyonundan gayet güzel hoş duran ve konfordan yine ödün vermiyeceğini düşündüğüm bir planım var alttaki resimde 1. Araç bir arkadaşın dediğim konbinasyon burda mevcut jantlarını satıyor hemen alttakide benim  

GoW7Qr.jpg

Aile arabası olarak kullanıyorum öle hız fln yaptığım yok sakin kullanan biriyimdir.Durbana olan zaafım dan dolayı konforumunda bozulmasını istemiyorum  

Yorum ve fikirlerinizi bekliyorum.

@Redline  Hocam gayet hoş duruyor, tek düşündürücü yanı replika olması :)
Hocam benimde kafama çok takıldı çevrem hep kullanıyor sorun yaşayanını görmedim :)önemli olan konfor kaybanın olup olmayacağı üstadlardan yorum bekliyorum :)

Hocam benimde kafama çok takıldı çevrem hep kullanıyor sorun yaşayanını görmedim :)önemli olan konfor kaybanın olup olmayacağı üstadlardan yorum bekliyorum :)
Hocam kaza olana kadar farkını görmeniz zor. Ama allah göstermesin kaza olursa sonrasını görmeniz zor olabilir. Güvenlik herşeyden önemli varsın görüntü kötü olsun. Replika jant önermem. Ha markalı jant olur o ayrı. 

ozaman replikayi eledim.bu vogtland 35 mm yay ile konfor hissedilir bicimde bozulurmu 17 jantta kullanan bilen varmi acaba ?

ozaman replikayi eledim.bu vogtland 35 mm yay ile konfor hissedilir bicimde bozulurmu 17 jantta kullanan bilen varmi acaba ?
Hocam yayların sertlikleri firmalara göre değişiklik gösterir. Aramızda vogtland kullanan birisi var ise size tecrübelerini aktarır.

Ben daha önce H&R 3,5cm yayını kullanmıştım. Fakat o zaman kullandığım arac Scirocco olduğu icin golf ile kıyaslanması imkansız. Ama süspansiyon farkı olsada sonuçta konforda birazcık alacaktır. Bide hocam soyle bir durum var başkasına sert gelen bir arac size normal gelebilir. Scirocco aşırı serti ama hoşuma gidiyordu dalga konusu olmustu artık bir ara böbrek tası dökmek isteyen binsin diye :D

Hocam yayların sertlikleri firmalara göre değişiklik gösterir. Aramızda vogtland kullanan birisi var ise size tecrübelerini aktarır.

Ben daha önce H&R 3,5cm yayını kullanmıştım. Fakat o zaman kullandığım arac Scirocco olduğu icin golf ile kıyaslanması imkansız. Ama süspansiyon farkı olsada sonuçta konforda birazcık alacaktır. Bide hocam soyle bir durum var başkasına sert gelen bir arac size normal gelebilir. Scirocco aşırı serti ama hoşuma gidiyordu dalga konusu olmustu artık bir ara böbrek tası dökmek isteyen binsin diye :D

Hocam bende aslinda tam olarak korkum bu arakadasin sirocco araci var 17 jant oda dedigin gibi tikir tikir :)her derde deva :)) Ama o spor arac illaki amatisor farki vardir

bu yay piyasadakilerin en konforlusu deniyor spor yay oldugu icin elbette bir sertligi olacaktir ama beni rahatsiz edermi korkum bu tikir tikir gitmekte istemem kullanan varsa yorumlari alip /  almamda etkili olacaktir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bende aslinda tam olarak korkum bu arakadasin sirocco araci var 17 jant oda dedigin gibi tikir tikir :)her derde deva :) ) Ama o spor arac illaki amatisor farki vardirbu yay piyasadakilerin en konforlusu deniyor spor yay oldugu icin elbette bir sertligi olacaktir ama beni rahatsiz edermi korkum bu tikir tikir gitmekte istemem kullanan varsa yorumlari alip /  almamda etkili olacaktir.
Hocam Scirocco ile Golf arasında cok net bir şekilde süspansiyon farkı var. Scirocco süspansiyonlar çok daha sert üzerine birde yay taktığınız zaman tahta gibi oluyor arac. Golf bu konuda daha iyi tabi ki bu yüzden yaylar konfordan alsada o kadar sert olmaz gibi geliyor bana yanı rahatsız etmez sizi.

Yay konusunda bilmiyorum incelediniz mi baktınız mı ama Eibach yaylarada bakın derim. Bugüne kadar bir cok arkadasım kullandı hepsi konfor konusunda başarılı oldugunu söylüyor.

Geri
Üst Alt