Aydınlatma hakkında Ağır kusur kabul edilen durumların bir kısmı

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
İlk olarak Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork muayene ücreti 2015 yılı için 181,72 TL'dir.

Bu rakam elbette 2016'da zamlanacaktır. Güncel fiyat listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.tuvturk.com.tr/arac-muayene-fiyat-listesi.aspx

Muaayeneye nasıl gideceğiz? İşte adım adım açıklamalar:

http://www.tuvturk.com.tr/adim-adim-muayene/muayene-oncesi.aspx

Aydınlatma hakkında Ağır kusur kabul edilen durumların bir kısmı şöyle

Kısa huzmeli far

*          Kısa huzmeli far: Bir tanesi / Her iki far fonksiyonunu yerine getirmiyor / yanlış renk

*        Gaz deşarjlı far (xenon): far yükseklik ayarlayıcısı yok /  çalışmıyor

*        Gaz deşarjlı far (xenon):Otomatik far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor / yok

Uzun far

*        Uzun huzmeli far: bir tanesi / her iki far fonksiyonunu yerine getirmiyor / yanlış renk

Sis farı

*    Sis farı: Gaz deşarjlı far (xenon) onaysız takılmış

İlave Lambalar/Farlar

*        İlave lambalar: Far ve park (konum) lambalarından bağımsız çalışmıyor

Park lambaları

*          Ön Park lamba(ları): fonksiyonunu yerine getirmiyor / bazıları yanmıyor / yok

*          Arka Park lamba(ları): fonksiyonunu yerine getirmiyor / bazıları yanmıyor / yok / rengi yönetmeliğe uygun değil

*    Sınırlama-/Şerit takip-/Yan işaret lambaları

*          Sınırlama-/şerit takip-/yan işaret lambaları: yok

*          Sınırlama-/şerit takip-/yan işaret lambaları: kısmen yanmıyor / tamamen yanmıyor

*          Sınırlama-/şerit takip-/yan işaret lambaları:rengi yönetmeliğe uygun değil

*          Sınırlama-/şerit takip-/yan işaret lamba/ lambaları:  yanmıyor

*          Sınırlama-/şerit takip-/yan işaret lambaları:tamamen yanmıyor

Fren lambaları

*        Fren lamba(ları): kapatılmış / kısmen yanmıyor / pozisyonu hatalı / tamamen yanmıyor

*          Fren lamba(ları): frenle ilişkili olmayan diğer lambaların yanmasına sebep oluyor

*          Fren lamba(ları): montaj alanı yanlış / sökülebilir parça üzerinde / montaj yeterli değil

*        Fren lamba(ları):  hasarlı cam nedeniyle farklı renk veriyor / camların rengi solmuş / hatalı boyanmış

Arka sis lambaları

*        Arka sis lamba(ları): fren lambası olarak kullanılmış

Özellikle park ampüllerine sonradan beyaz led takılması, sislere beyaz xenon takılması muayenede sıkıntı çıkartıyor.

Geri
Üst Alt