Philips X-tremevision gen2 d3s kullanan var mi?

FatihNO

Üye
İsim
Fatih
Arkadaslar bu ampulden kullanan varsa aracin karsisindan fotograf atabilirmisiniz? Isigin rengine bakmak istiyorum. Ben bugun taktim bundan orjinalden 4800k ya gecince renk daha beyaz olur diye bekliyordum ama orjinale daha yakin oldu. 

81AA87CB-AAFA-4ACD-AE26-BCED2353153E.jpeg

D8798F12-EC4E-4981-AD9B-7F1ED379B2AD.jpeg

Çekilen fotoğraflardan ton ayırt etmeniz biraz zor olur.

Çünkü dijital fotoğraf makineleri (ve telefon kameraları) ortamdaki ışığa göre farklı beyaz dengesi ayarı yapabiliyor.

Yetenekleri ve yazılımları farklı olduğu için aynı ışığı iki farklı cihazla fotoğraf çektiğinizde farklı sonuçlar gösterebilir.

Bir diğer farklı etmense kullanılan ekranın renk tonu da çok değişken olabilir.

Amoled, Oled, Lcd, Tft, Retina Ekran vs. vs. gibi çeşitlere göre renkler çok farklı görünebilmektedir.

Upvote 0
Çekilen fotoğraflardan ton ayırt etmeniz biraz zor olur.

Çünkü dijital fotoğraf makineleri (ve telefon kameraları) ortamdaki ışığa göre farklı beyaz dengesi ayarı yapabiliyor.

Yetenekleri ve yazılımları farklı olduğu için aynı ışığı iki farklı cihazla fotoğraf çektiğinizde farklı sonuçlar gösterebilir.

Bir diğer farklı etmense kullanılan ekranın renk tonu da çok değişken olabilir.

Amoled, Oled, Lcd, Tft, Retina Ekran vs. vs. gibi çeşitlere göre renkler çok farklı görünebilmektedir.
Anladim hocam. Ben daha net bir fotograf cekicem yakindan. Yalniz bu ampullerden olan birileri yazarsa cok sevinicem. 

birde farlarimin icinde tozlanma var fotografta goruldugu gibi. Daha once garantiden degistirdim forumda gorup. Keske garantinin sonunu bekleseymisim.

1.5 yil oldu biteli. Garanti 5 yil burda. 
simdi sordum olmaz diyorlar. Aslinda aldigin birsey garantiden yeni alirsan yenisinin de garantisi 5 yil oluyor her urunde ama olmaz dediler. Ben de vw norway merkeze mail attim. Cevap bekliyorum. Sonucta kronik bir sorun.

Upvote 0
Arkadaslar bu ampulden kullanan varsa aracin karsisindan fotograf atabilirmisiniz? Isigin rengine bakmak istiyorum. Ben bugun taktim bundan orjinalden 4800k ya gecince renk daha beyaz olur diye bekliyordum ama orjinale daha yakin oldu. 

Hocam göz yanılgısı yaşıyorsunuz., yeni taktığınız ampüllerin renk tonu ile eski ampülleriniz renk tonu arasında dağlar kadar fark var,

Ayrıca paylaştığınız resimlerden merceklerinizin lekeli olduğu anlaşılıyor.,

Resim çekmeden önce kirli olan far camını peçeteyle sildiğinizi söylüyorsunuz, bunu yapmayın bu şekilde yaparak far camının çizilmesine ve cam yüzeyinin koruyucu UV katmanına zarar veriyorsunuz., UV katmanı zarar görürse farların cam yüzeyi hızlı şekilde sararmaya başlar,

Aracı yıkarken kullandığınız köpükler sanayi tipi kamyon vs.. temizliğinde kullanılan yüksek alkali temizleyici köpüklerdense farlara zarar veriyor bilginiz olsun.,

Norveç gibi ülkede kışın don oluşmasını engellemek için yola dökülen solüsyonlar ve tuzlar farların cam yüzeyine aşırı zararlıdır.,

Farlarınızın ilk günkü gibi yepyeni kalmasını istiyorsanız dış etkenlerden korumalısınız., basit 10-15 euro değerinde wax yeterli gelicektir.,

Sizin paylaştığınız resimlere tekrardan bakmanızı öneririm, mercekleriniz lekeli, farların cam yüzeyi pek iyi durumda değiller, buna rağmen (renk tonu olarak) eski ampül ile yeni ampül arasında dağlar kadar fark var,

Philips Xtreme Vision Gen2 D3S video 'yu 6:12 sn. 'den sonra izleyiniz renk tonu bembeyaz;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@FatihNO mercekleriniz kötü durumda., Norveç 'te garantiden değişim olmazsa, Norveç ile Türkiye'deki servis fiyatları karşılaştırın orada kazandığınız paa birimi daha değerli olduğu için TR'den yeni far takımı alırsınız.,

(ilk resim) lekesiz yeni far;

Ekli dosyayı görüntüle 39860

B6516F69-4767-4CD4-AA2A-2FC344EAEB00.jpeg.c31fa63c6f82ef45fcf0d6ee7d5af8fd.jpeg

3B652F82-1794-495A-A238-3FB265B22CFB.jpeg.4a102b18933fef58daa8a334b97cd1e6.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt