Golf7 J Led ve Ampul Seçimi

HSolak

Üye
İsim
Hakkı
Merhaba. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam ve varolan bir konuyu hortlattıysam özür dilerim. 2016 Golf7 aracımı yükselen fiyatlar nedeniyle modelleyemediğim için bende elimden geldiği kadar doldurma kararı aldım. Bütün parçaları orijinal aldım, dinamik led stoplar, yağmur ve far sensör seti, katlanır aynalar vs. Orijinal ölçüleri uymadığı için J led farları mecburen replika almak zorunda kalıyorum nereden almam gerektiğini yada kalitesini bilmiyorum ve bir diğer sorun ise takacağım ampul led mi xenon mu olmalı montaj yaptıracağım arkadaş j ledin mercekli olduğunu ve led ampulün aydınlatma performansının kötü olacağını belirtti o yüzden xenon tavsiye ediyor başka arkadaşlar ise kaliteli led ampullerin olduğunu şimşek etkisi için onu almam gerektiğini belirtiyor.
Benzer bir şekilde J led uygulaması yaptıran var mı? Farı nereden almam gerektiğini ve hangi ampulu takmam gerektiği ile ilgili bilgi verirseniz mutlu olurum. Şimdiden Teşekkür Ederim.. 

Merhaba, öncelikle aracınız Golf 7 ise J led takmanızı önermem. İkincisi yaptıracağınız uygulamadan sonra xenon tercih ederseniz daha net ve keskin bir ufuk çizgisi elde edersiniz, daha keyifli yolculuğunuz olur.

Upvote 0
@frknyldrm@frknyldrm @frknyldrm kardeşim merhaba , bende j far taktım , sağı solu dinlemeyerek lumeni yüksek bir LED zenon taktım lakin inanılmaz kötü , ışık yanıyor ama hiç göstermiyor, zenon takman gerekiyor diye söylüyorlar ama onunda muayeneden geçmeme sıkıntısı varmış bahsettiğin 360 ledlerin tam açık markası lumeni belli mi tam olarak ne yazıp da bakmam lazım ?

Upvote 0
@frknyldrm@frknyldrm @frknyldrm kardeşim merhaba , bende j far taktım , sağı solu dinlemeyerek lumeni yüksek bir LED zenon taktım lakin inanılmaz kötü , ışık yanıyor ama hiç göstermiyor, zenon takman gerekiyor diye söylüyorlar ama onunda muayeneden geçmeme sıkıntısı varmış bahsettiğin 360 ledlerin tam açık markası lumeni belli mi tam olarak ne yazıp da bakmam lazım ?
Merhaba hocam.

Led xenon diye bir şey yok; led ampul var, xenon ampul var. 

Her üründe olduğu gibi xenon ampulde de, led ampulde de iyi mal var, kötü mal var. Gerçeği var, çakması var.

Taktırdığım ampulün fotoğrafını fara takılmadan hemen önce hızlıca çekmiştim, led kısmını netleyememişim ama az çok anlaşılıyor nasıl bir şey olduğu.

Kutusunun fotoğrafını da az önce çektim, paylaşıyorum;

P_20200707_185104.jpg

P_20201105_194741_1.jpg

P_20201105_194805_1.jpg

Upvote 0
@frknyldrm iç görünüşü LED ampule benziyor , model de m8 olarak geçiyor galiba ? Acaba daha yükseği 9u 10u var mıdır 🤔

Upvote 0

Geri
Üst Alt