Silecek önerileriniz?

Araca konulan fabrikasyon cam suyu nedir acaba, bilen var mı? Çok hoş bir kokusu vardı ve güzel temizliyordu, servisin bakımda koyduğu cam suyu fabrikasyon ile aynı değil.

Hatta aracımdaki araç kamerası ile bakım sonrası kontrolde cam suyunun -seviyesi düşük görülmüş olacak ki- üstüne normal su eklediklerini gördüm.
Fabrikanın koyduğu;

G052 184 A2 (yazlık) bunu servis sadece yazın getirir

GV52164M2 (kışlık)

Fakat bunlardan daha iyi cam suları var.,

Yazlık için küçük şişelerde satılan Würth cam temizleyici 32ml. kokusu harika, temizleme olarakta çok iyi., fiyatıda uygun 7-8 lira bişey., seyreltme oranı 1:100

benim araçta far yıkama olduğu için silecek suyu kapasitesi 6 litre., halojen farlı araçlar 3 litre.,

3 litre kapasitesi olan bi araç 32ml. yetiyor., ben de far yıkama olduğundan 3 tane alıp 1 tam 1 yarım (1,5 şişe) koyuyorum.,

Kışlık için Würt antifirizli cam suyu plus veya Sonax antifirizli cam suyu., veya Liqui Moly antifirizli cam suyu

Sonax çok başarılı, Hella onayı var ama son 1 senede fiyatı çook ciddi zam yedi.,

Alkol (ethanol/etil alkol) pahalı olduğundan ucuz cam sularının içinde methanol (metil alkol) bulunur., siz silecekleri çalıştırdığınızda cam suyunun kokusu kabin içine gelir., methanol insan sağlığına çok ciddi zararları var..!! piyasada satılan adı sanı duyulmamış ucuz cam sularının tamamında methanol kullanılıyor..!!

Shell cam suyu yazlık olana bişey demem fakat kışlık olanı pek masum değil..

Fabrikanın koyduğu;

G052 184 A2 (yazlık) bunu servis sadece yazın getirir

GV52164M2 (kışlık)

Fakat bunlardan daha iyi cam suları var.,

Yazlık için küçük şişelerde satılan Würth cam temizleyici 32ml. kokusu harika, temizleme olarakta çok iyi., fiyatıda uygun 7-8 lira bişey., seyreltme oranı 1:100

benim araçta far yıkama olduğu için silecek suyu kapasitesi 6 litre., halojen farlı araçlar 3 litre.,

3 litre kapasitesi olan bi araç 32ml. yetiyor., ben de far yıkama olduğundan 3 tane alıp 1 tam 1 yarım (1,5 şişe) koyuyorum.,

Kışlık için Würt antifirizli cam suyu plus veya Sonax antifirizli cam suyu., veya Liqui Moly antifirizli cam suyu

Sonax çok başarılı, Hella onayı var ama son 1 senede fiyatı çook ciddi zam yedi.,

Alkol (ethanol/etil alkol) pahalı olduğundan ucuz cam sularının içinde methanol (metil alkol) bulunur., siz silecekleri çalıştırdığınızda cam suyunun kokusu kabin içine gelir., methanol insan sağlığına çok ciddi zararları var..!! piyasada satılan adı sanı duyulmamış ucuz cam sularının tamamında methanol kullanılıyor..!!

Shell cam suyu yazlık olana bişey demem fakat kışlık olanı pek masum değil..
Çok faydalı bilgiler hocam, sağ olun.  (y)

Silecekler dün geldi

Daha önce RBW'nin görsellerine bakmamıştım, ilk gördüğümde epey şaşırdım açıkçası.

Arka silecek idare eder de önce silecekler çok çirkin yahu. :D

Bir de arka silecekte renkli plastik bir muhafaza vardı, önlerde yok.

Arka silecek 28 cm, kutusu 45 cm. Bu silecek kutuları neden hep böyle büyük oluyor, onu da merak etmiyor değilim. :D

Arka

IMG-20201210-WA0005.jpg

IMG-20201210-WA0012_1.jpg

IMG-20201210-WA0008_1.jpg

Ön

IMG-20201210-WA0004.jpg

IMG-20201210-WA0010.jpg

Evet 5 ay dayanabildiğim Aerotwin felaketinden sonra RBW kervanına ben de katıldım. 🙂

16 Eylül 2020'de aldığım Aerotwin'leri 4 ay kullanabildim.(pandemi ve yağışsız geçen aylar nedeniyle kullandım bile diyemem)

Tam bir faciaydı. Sahip çıkmadı Bosch ürününe, aldıktan 3 hafta sonra güçlükle iz bırakan şoför tarafını değiştirttim, o da bir şey farkettirmedi. Önceki kar yağışında 2 gün kar altında kaldı ve kar kalktığında ön silecekler hiç silmiyordu. Camın tamamında iz bırakıyordu, bir sileceğin bu şekilde ölümüne daha önce hiç şahit olmamıştım 🙂 Bir daha tövbe.

(Yıllardır Würth cam sabunu+içme suyu kullanıyorum, yağmur yoksa camı her zaman bol köpüklü siliyorum)

4 yıllık fabrikasyon sileceklerimi geri taktım ve 4 aylık Boschlara göre sonuç mükemmel. Halen kullanıyorum. RBW'ler kenarda duracak şimdilik. 🙂

IMG_20210217_210750.jpg

@erty Kışın fabrika çıkışı silecek kullanın.. Yazın RBW lere geçin derim.. Yaz şartları daha çok yıpratacağını düşünerek yazıyorum.. Benim gibi güneşi ile meşhur yerlerdeyseniz..

Silbak 2 araca aldık. F/P olarak cok iyi silecek. Tavsiye ederim.

@erty Kışın fabrika çıkışı silecek kullanın.. Yazın RBW lere geçin derim.. Yaz şartları daha çok yıpratacağını düşünerek yazıyorum.. Benim gibi güneşi ile meşhur yerlerdeyseniz..
hocam istanbul'dayım, ufak bir iz bıraktığı için çıkarmıştım bu silecekleri ama aerotwinden sonra öpüp başıma koyuyorum  :)  gittiği yere kadar bunlara devam, sonra rbw'lere geçeceğim.

@Semsam boschlar pahalı ben valeo aldım ve heryerde öneriyorum..sanırım 65 cm olan 60-65tl 45 cm olanda 40 tl civari idi..toplamda 100tl civari metro grosmarketlerde satılıyor..valeo orjinal silecek ekipmanlarını üretiyor golfte..swf marka sileceklerinde sahibi..hatta silecek motorları da valeo marka..ben 1 yıldır kullanıyorum boschdan daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim..(boschda kullandım) sıfır ses ve performansı daha iyi..nette de bulabilirsiniz..

https://urun.n11.com/muz-silecek/valeo-first-multiconnection-muz-silecek-650mm-65cm-P409403574(satışa kapalı ama ürün bu örnek olması amacıyla koydum)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yaklasık 2 ay önce yazmıştım sanırım. Golften sonra evin ikinci aracı aytene de aldım.Evdeki 2 araçta da rbw kullanıyorum. İkisinden de çok memnunum açıkçası tavsiye ederim  (y)

İnwells sonrası rbw aldım iki kar yağdı soguk yedi sağ taraf orta kısımı hafif basmıyor inwells e geçeceğim geri ama bu sefer sade sağ tarafı takmayı düşünüyorum sol yedek dursun 😁 

Deneyimlerinizi paylaşın hocam, soğuk hava kar & sıcak vs bakımınız kullanımınız.. Bizlere yol gösterecektir.

Deneyimlerinizi paylaşın hocam, soğuk hava kar & sıcak vs bakımınız kullanımınız.. Bizlere yol gösterecektir.
Hocam ben normalde orijinal silecekleri vardı iz bırakmaya başlamıştı. Sonrasında dedim artık bunlari atma vakti geldi inwells ucuz diye ondan almıştım (daha öncesinde Bosch denemiştim aerotwin plus di sanırım Polo aracımda). Gerçekten dedim Bosch felan hikaye sonuçta o paraya mevsimlik bile değiştirsem daha uygun diye düşünmüştüm ki aradaki fiyat farkı bayağı fazla. 

İnwells ten memnundum aslında sadece bazen atlama yapıyordu özellikle sol kısım alt bölgesi siliyordu fakat sinir bozucu şekilde tik tik tik gidiyordu. Dedim rbw alayım bunda da kışın yanı yaklaşık 10-15 gün önce sağ tarafın orta kısmı maalesef havada kalmış basmıyor ve çok fena sinirimi bozuyor. Sanırım camda buz felan oldu veya sıcak soguk geçişinde büzüştü ve öyle kaldı çekiştirdim ama düzelmiyor nafile. Sanırım inwells zamanı gelmiş böyle böyle 6 ayda bir bile alsanız Bosch parası etmiyor anca Bosch 3 yıl vs dayanacak ki amorti etsin benim kendi kullanımıma göre. 

Kısacası kar kış yerde kullanımda kesinlikle yazin ve kışın başlamadan önce değiştirme taraftarıyım. 

Uzun oldu kusura bakmayın :)  

Aracımın orijinal silecekleri özelliğini yitirmeye başladığında Bosch Aerotwine geçiyorum. Güzel siliyor ve atlama yapmıyor. Fiyatı nediyle inwells alan arkadaşlarım var hiç memnun kalmadılar. Bazen serviste set olarak kampanya oluyor. Bakım zamanı değerlendirilebilir. 

Geri
Üst Alt