Yağmur Sensörü Çalışma Prensibi

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Merhabalar,

Sorun mu değil mi emin olamadığım bir hususu size danışmak isterim. :)  

Arşivde aradım maamafih bulamadım. Geçtiğimiz yaz far-yağmur sensörü taktırdım aracıma. Özellikle düşük hızlarda(30-50km gibi), silecek kolu üzerindeki hassasiyet ayarını en yükseğe getirsem de yağmur sensörü cam dolduktan hayli sonra devreye giriyor, buradaki hassasiyet ayarının bir fonksiyonu var mı gerçekten ya da benim aracıma has bir sorun mu merak ediyorum.? Yüksek hızlarda bu sorunu yaşamıyorum.

Sensör yokken kol üzerindeki bu ayar -hıza duyarlı şekilde- silecek yinelenme sıklığını ayarlıyordu. Sanki hala bu prensiple çalışıyormuş gibi geliyor bana. 

Bir de yağmur sonrası kapalı otoparka girdiğimde sensör civarında damlacık kalmamasına rağmen camları silmeye devam ediyor.

Tüm bunlar normal midir, ya da çalışma prensibiyle alakalı genel şikayetler midir?

Sağlıklı günler diliyorum.

Merhaba,

Kapalı otoparkta yağış olmamasına rağmen çalışmasına göre sistem yine eski mantıkta, sensörden bağımsız çalışmaya devam ediyor. Yani sensör ile adaptasyon, tanıtma veya bağlantı ile ilgili muhtemel bir problem veya tanıtma eksikliği var. 

Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlarımız bilgi vereceklerdir. Kolay gelsin...

Upvote 0
Medya'da sensor'e bağlı çalışmasinin menusu vardi yanilmiyorsam, ordan secili mi ilk ona baksaniz.

Sensorde sorun olsa ariza vermesi vs verekir sanirim, ya ayarlamada yada kodlamalarda hata var gibi.

Upvote 0
Merhaba,

Kapalı otoparkta yağış olmamasına rağmen çalışmasına göre sistem yine eski mantıkta, sensörden bağımsız çalışmaya devam ediyor. Yani sensör ile adaptasyon, tanıtma veya bağlantı ile ilgili muhtemel bir problem veya tanıtma eksikliği var. 

Bu konuda daha tecrübeli arkadaşlarımız bilgi vereceklerdir. Kolay gelsin...
Merhaba hocam, INT konumundayken sensör devrede olmasa sileceklerin yağmurdan bağımsız hep çalışması lazım. Böyle bir durum yok. Sadece yağmurda devreden çıkması ve devreye girmesi gecikmeli gibi. Yağışlı günde kapalı otoparka girince eğimin etkisiyle tavandan su kayması oluyor, bir süre daha sensörün devrede kalması mantıklı ama silecek alanında hiç su kalmamasına rağmen silmeye devam etti dün. Kendim kapattım. Bir dahakine ne zaman silmeyi kesecek bir deneyeceğim.

Medya'da sensor'e bağlı çalışmasinin menusu vardi yanilmiyorsam, ordan secili mi ilk ona baksaniz.

Sensorde sorun olsa ariza vermesi vs verekir sanirim, ya ayarlamada yada kodlamalarda hata var gibi.
Cem hocam yağmurda devreye girme ayarı hatırlıyorum sadece o da tikliydi öğle arasında bakayım menülere gözden kaçırdığım bir şey mi var kontrol edeyim. olmazsa bir VCDS kablo almanın zamanı geldi sanırım :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt