Audi A3 Motor’dan Gelen Ses Hk.

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum. 

Kafama takılan bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. P.tesi günü servise gideceğim ancak o zamana kadar sabredemeyip sizlerle paylaşmak istedim.

2016 model dizel otomatik a3 sedanım var. Güncel km 80k’dır. Motor ünitesinden ekte videosunu paylaştığım dizel motor sesi dışında ikinci bir ses geliyor. Bu sesi daha net çekebilmek adına telefonum ile sol ön teker ve çamurluk arasına sokarak çekmiş bulunmaktayım. Bu ses normal midir? Yoksa ilerde doğacak yada doğmuş bir sorunun habercisi midir? Mevcut motor bildiğiniz 110hp’lik Golf 7 motorunun aynısıdır. 

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder herkese hayırlı akşamlar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben maalesef 2. Bir ses duyamadım, normal dizel motor sesi duyuyorum sadece. 

Yalnız forumda genel bir durum var, motor sesi çeken arkadaşların hepsine sorun yok deyip 3 hayırla uğurluyoruz. 

Yani diyeceğim o ki motorlarımız normalde böyle hocam, biz sonradan sonraya huylanıyoruz. 

@tiesay yorum aslında tam isabet olmuş. Dediğiniz çok doğru aslında belkide ortada bir sorun yok ama insan kurtlanıyor işte. Ne kadar çok kulak verirsek o kadar farklıymış gibi olabiliyor aslında ama bende emin olmak istedim. Sanal alemde tonlarca yorum tonlarca ses çeşidi okuyup kurmaya başlamıştım. 😂

Hocam bence ikinci bir ses var sürtme sesi gibi

@Sel evet hocam sanki pervane yada pervaneden çok rulman mı desem ne desem bilemedim. yetkili serviste dinleticem bakalım.

Geri
Üst Alt