Comfortline Araca Bluetooth Destekli Orjinal Media

@strayder mrb 

Bende 2015 model  comfort aracıma Çin car playlı cihazdan taktırmıstım

Ama bir çok eksisi var. 

Eveet ses yankı yapıyordu. 

Gorusmlerde ses karsıya gitmiyordu. 

Cihaz ısınıyordu. 

Zaman zaman donuyordu

Arıza ları gostermıyordu. 

Dolayısı ile sonradan bu tür ilaveler yapmayı çok doğru bulmuyorum.

Ben aracımı sattım. 

Tavsiye etmem. Açıkcası

@strayder mrb 

Bende 2015 model  comfort aracıma Çin car playlı cihazdan taktırmıstım

Ama bir çok eksisi var. 

Eveet ses yankı yapıyordu. 

Gorusmlerde ses karsıya gitmiyordu. 

Cihaz ısınıyordu. 

Zaman zaman donuyordu

Arıza ları gostermıyordu. 

Dolayısı ile sonradan bu tür ilaveler yapmayı çok doğru bulmuyorum.

Ben aracımı sattım. 

Tavsiye etmem. Açıkcası
merhaba hocam. Şu ana kadar yaşadığım tek eksi yönü eko yapması açıkçası diğer kısımlarda problem yaşamadım. Gönül ister ki mib 2.5 takalım ama malum durumlardan dolayı düşünemiyoruz bile :)

hocam araç mikrofonu aktifken bluetooth'da echo yapmıyorsa, kafam karışır çünki bende yaptı  :) android auto sonrasında kablo bağlantısını keserek bluetooth'a geçiş yaparak phone butonundan test etmiştim bluetooth ile görüşmeyi ben, onda da echo yapmıştı. direkt sadece bluetooth bağlayıp kabloya dokunmadan tekrar deneyeceğim ilk fırsatta. Bu arada bendeki cihazda araç durumu gözüküyor? hata olsa gösterir mi bilmiyorum ama? :)

Model numarasıyla sadece bu cihaz için bir başlık açalım hocam, deneyimler orada birikse iyi olur. Cihaz yeni malum farklı kaynaklardan farklı yerlerden edinebiliyoruz anca bilgileri. Tek başlık altında toplanmış olur.

EDIT : doğrudan bluetooth bağlayarak denedim dün akşam, hoparlör sesi yarı seviyeyi geçmediği sürece echo yapmadı :)  iyi bir gelişme benim için. araç mikrofonu iptaline gerek yok. ses orta ve üzerinde iken echo yaptı yine ama iki mikrofon varken normal karşıladım bunu.
evet benim de kafam çok karışık bu konuda hatta bir çok kez test ettim :)  android auto ya bağlandıktan sonra echo yapıyor zaten sorun orada başlıyor. Hataları göstermiyor. Benim araçta şu anda bir hata var sadece mfa ekranında görünüyor, oraya gelmiyor. Bir problem daha oluyor benim aracımda bilmiyorum araçtan mı cihazdan mı. Ön park sensörümde hiç problem yok duyarlı çalışıyor fakat arka park sensörüm sıkıntılı çalışıyor. Dibine kadar girdiğim halde bir kaç saniye gecikip öyle tepki veriyor. Hiç denediniz mi hocam?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@strayder mrb

Bu benım kanaatım

Kesınlıkle sonradan bu şekilde hassas parça takılmaması tarafındayım. 

Aynen bendede park sensörleri in hassasiyeti azalmıstı. Ben aracımı 1 ay önce  satarken expertiz yaptırdım. Teyp ile araba arasında bir elektrik Eksıklık hatası çıktı raporda. 

Orjınal teybı takınca hata görulmedı

Yanı diyeceğim o ki 

Taktırmamak en doğrusu

evet benim de kafam çok karışık bu konuda hatta bir çok kez test ettim :)  android auto ya bağlandıktan sonra echo yapıyor zaten sorun orada başlıyor. Hataları göstermiyor. Benim araçta şu anda bir hata var sadece mfa ekranında görünüyor, oraya gelmiyor. Bir problem daha oluyor benim aracımda bilmiyorum araçtan mı cihazdan mı. Ön park sensörümde hiç problem yok duyarlı çalışıyor fakat arka park sensörüm sıkıntılı çalışıyor. Dibine kadar girdiğim halde bir kaç saniye gecikip öyle tepki veriyor. Hiç denediniz mi hocam?
Dün bir hata verdi(sağ ayna sinyali) mfa ekranından baktım, durduktan sonra kontak kapatıp açınca hata kayboldu araç durumu ekranından bakamadım o yüzden. hata aldığım anda baksam belki de göremeyecektim muhtemelen dediğiniz gibi. kontrol edeceğim bu hususu.

OPS yok bende maalesef, orijinal görünüm denilen Çin malı bir sensör taktırmıştım aceleyle alır almaz. pişman olsam da idare ediyor :)  

Selamlar,

Golf 7 2014 model aracıma Golf 7.5 orjinal medya taktırdım.

Öncelikle sorunsuz tam uyumlu çalışıyor tüm araç menüleri aktif ve hiç bir eksik yok. MFA ekranına telefon bilgileri yansıyor.

Aşamaları anlatıyorum. 7.5 medya'yı taktıktan sonra aracınızda bluetooth yok ise tavana mikrofon çekilmesi gerekecek çok basit bir işlem 15-20 dk sürüyor.

Ardından cihazın bileşen korumasının kaldırılması gerekiyor. ortalama bu işlemlerin hepsi medya hariç 500-600 TL arasında bir şey tutuyor.

Öncesi/Sonrası

WhatsApp Image 2020-10-15 at 12.41.05.jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 12.41.26.jpeg

WhatsApp Image 2020-10-15 at 12.48.08.jpeg

Vay vay vay süper olmuş benimde aynı şekilde. Foto çekip atamadım bir türlü :)) Mikrofon sorunum var benim bi arkadaş el atıp halledebilirse ne güzel olacak :))

Geri
Üst Alt