Marşpiyel tavsiyesi istiyorum

@metinkar abi görüştüm hatta aldım ama yolladıkları üründe geriye doğru keskin yan bir cizgi olmadığı için beğenmedim geri yolladım

@erty Marşpiel de göçük işi olmuyor maalesef, orayı boyayı kazıyarak manyetik olarak düzeltme işlemini yapıyorlar, marşpiel oldukça serttir, iyi bir kaportacıda pütürleri atabilecek kabiliyette olan kişiye yaptırın derim. 
Yaptırdım hocam marşpiyelleri. Komik gelebliir ama armut.com'dan buldum ustayı :)  bir kişinin referansıyla gideceğim ustaya çok güvenemediğim içi böyle bir yol tercih ettim. 1986'dan beri aynı yerde bu işi yapıyor usta. Son 1 yıl içinde site üzerinden 60 civarı tamamı pozitif iş sonuçlandırmıştı. 1 kişinin şu usta çok iyi demesinden daha muteber geldi bu yol ve hakkımızda hayırlısı diyerek teslim ettim  :)

Alt muhafazaya kadar gitmiş bir kısmı, onu geri çekmeye çok uğraştıklarını söylediler. Bunun için özel bir alet almışlar. Çekme ile düzeltilip olabildiğince az şekilde macunlanıp pütür atıldı, Satır satır ne uygulandı bilmiyorum açıkçası. hasarsız kısımla bütün duruyor çok bariz sırıtan bir bölge yok. Fotoğraflarını çekip paylaşayım müsait vakitte.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@39AKN039 mrb.

@39AKN039 nam tuninge sor ben orda taktırmıştım
https://m.n11.com/golf7-r-plastik-marspiel-boyali-tam-uyum-P393767763

Forumdan bir arkadaşın -yusufacs-tavsiyesiyle nam tuningten linkteki marşpiyeli almıştım. Ilk önce yanlışlıkla boyasız birşey gönderdiler. Başka siparişle karıştırmışlar. Sonra durumu düzeltmek için ilgilendiler. 1 hafta içinde boyalı olanı gönderdiler sağ olsunlar. Taiwan mı değil mi pek ilgilenmedim ama beğendim açıkçası. Boyasında da sıkıntı yoktu. Bir göz atın isterseniz.

@Culture33

Tamir sonrası fotolar bu şeklde hocam. Aldığımdan beri hasarlıydı marşpiyeller, orijinal halini bilmediğim için kıyaslama şansım olmadı. Otoparkta falan denk gelirsem bir Golf yanına parkedip birebir kıyaslamayı düşünüyorum :)  

IMG_20201014_120913.jpgIMG_20201014_120928.jpg

@erty Fotolar için teşekkür ediyorum, marşpieldeki köşe çizgisinde eğrilik mi var yoksa ışık yansımasından mı öyle görünüyor. genel de pütür atma ve birleşim yeri güzel olmuş. fakat aracın altındaki parçayı da boyamış gibi.

Bende de çok az bir hasar vardı, önce kasko mini onarımdan faydalanıp Antakya autoking'e verdim, çizgide eğrilikler bombeler pütür çok sık ve birleşim yeri 10 metre uzaktan bile belli oluyordu ve aracın altındaki da boyamışlardı, autoking'e vermemin hata olduğunu anlayıp, aracı kendi ustama verdim, ustam sanat eseri çıkardı ortaya. orijinali ile  oldu hiç bir şekilde fark edilmiyor bile.

Golf5 - Kopya.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 Orada çizgi üzerinde hafif bir göçük var hocam otoparkta kenar koruma demiri varmış farketmeden sürtmüştüm bir ara. Marşpiyelin olduğu bölüme alttan teferruatlı bakmadım, etraflıca inceleyeceğim orayı da.

Marşpiyel sizi de uğraştırmış ama neyse ki çözmüşsünüz, tamirden sonra belki taktırmam diyordum ama bir hafta uğraşıdan sonra hemen ek taktırmayı düşünüyorum.

@erty@ertyaracın en zor yeridir marşpiel. 

Marşpiellere ek takılınca ön ve arkalar boş kalıyor gibi olacak, komple, çepeçevre tamamlayıcı parçaları takmanız gerekecek bence. tabi yine de siz bilirsiniz. 

@erty merhaba; Ustanın adresini ve tel. Num. Verebilir misiniz.Tsk.

Geri
Üst Alt