Golf 1.6 TDI 105 PS DSG Highline Yakıt tüketimi verileri

@Nature and cars  Bence o kadar düşük fark olmaz Hocam 10 krş kadar.. Olsada TDI da rahat davranırsın araç kullanırken TSI da kasdıkça kasarsın ekonomik sürüş elde etmek için :)  

Şayet dediğiniz gibi değerler olmuş olsa boşyere Dizele 10 bin tl lik farklar verilmezdi diye düşünüyorum.
Ender hocam tsi golf,tdi leon diyorum:) 

Her ikiside Golf Hocam

Henüz 300 km diyebildik ama yakıt ortalamamız çok yukarılarda.
d720f6d371efe2e1b60f8615e4935cf8.jpg

Arkdslar uzun yol verileri cokmu sizce
Değerli Hocam 

Sizin araca alışmanız için gereken minimum süre bana kalırsa 5 bin km.

ideal sürüşte ortalama veri 4 ila 5 litre arasında bir değer  olmalı.

Düz yolda yüksüz ve sakin kullanımda 4 litre ila 3.5 litre arasına düşmeli 

Hocam 3000 km oldu kullanali

Motor acilmamis sıkımı acaba bilemedim

Ankara - İzmir arası yaptığım yolculuğun yakıt tüketimi bilgileri.

araçta toplamda 3 kişiydik ve bagajda dolu idi.

IMG_5268.JPG

Merhba Arkadslar aracım son 1 aydır sehır içi ortalaması 7.3 e kadar cıktı neden olabılır sızce zaten cok yakıyırdu bunudagorunce delirdim
mazot kalitesinden etki eder mi

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Merhba Arkadslar aracım son 1 aydır sehır içi ortalaması 7.3 e kadar cıktı neden olabılır sızce zaten cok yakıyırdu bunudagorunce delirdim :) mazot kalitesinden etki eder mi

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Değerli Uğur Hocam

Araç ilk 5000 km de normalden yaklaşık 1 litre fazla yakar.

Lastik basınçlarını kontrol eder misiniz? Her 2 ps 100 km de 0.5 litre arttırır.

Bagajınızı kontrol eder misiniz her 25 kg 0.5 kg arttırır.

Hava sıcaklığında ideal olan 24 derecenin altindaki düşüş ortalama 0.5 litre fark eder.

Motorun ısınma süresi kış aylarında daha uzun sürdüğü için optimal yakıt tüketimi değerlerine de hava soğudukça daha da yavaş ulaşır. Bunun anlamı kısa mesafeli kullanıyorsanız fazladan 1 litre demektir.

Manuel ise veya sport modda Performanslı kullanıyorsanız fazladan 5 litreye kadar fark eder. 12 litre ortalama ile kullanan dizel sürücüsü bir dostumuz var mesela.. :)

Geri
Üst Alt