Golf 1.6 TDI 105 PS DSG Highline Yakıt tüketimi verileri

@yusuf

Hocam yakıt aldığım yer Shell in kendine ait bir istasyon, bayilik falan değil. Bundan sonra ordan almaya devam edeyim o zaman ;)

130 Tl ye sehirici 575 km gittim sanırım rekorum bu işyerim 10 km uzun yol gibi oldugundan tüketim azaldı.

130 Tl ye sehirici 575 km gittim sanırım rekorum bu işyerim 10 km uzun yol gibi oldugundan tüketim azaldı.

Hocam bu çok iyi bir değer, ben şu ana kadar 100 tl ile en fazla 370 km gidebildim.
Ben 100tl ye 425km gördü m hocam. Şu an için rekorum bu. Ama şu aralar mazot fiyatları borsa gibi bir zam geliyor bir indirim. Bu yüzden aldığımız litreler değişiyor. Bununda farkı oluyor total km üzerinde. Ama her halükarda rakamlar gayet iyi.

Ben 100tl ye 425km gördü m hocam. Şu an için rekorum bu. Ama şu aralar mazot fiyatları borsa gibi bir zam geliyor bir indirim. Bu yüzden aldığımız litreler değişiyor. Bununda farkı oluyor total km üzerinde. Ama her halükarda rakamlar gayet iyi.
Peki hocam kullandığınız yakıt firması hangisi?

Ben bugün 3.36 dan 100 tl lik aldım shellden. bakalım sıfırladım.

Hiç kasmadım ben bu zamana kadar normal akışında onu yakalayabildim bu sefer bir deneme yapayım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak. 

Peki hocam kullandığınız yakıt firması hangisi?

Ben bugün 3.36 dan 100 tl lik aldım shellden. bakalım sıfırladım.

Hiç kasmadım ben bu zamana kadar normal akışında onu yakalayabildim bu sefer bir deneme yapayım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak. 
Sürekli shellden alıyorum hocam hiç değiştirmedim bugüne kadar. En son kaçtan aldım hatırlamıyorum hocam ama fişi arabada duruyor bakarım söylerim.

Sürekli shellden alıyorum hocam hiç değiştirmedim bugüne kadar. En son kaçtan aldım hatırlamıyorum hocam ama fişi arabada duruyor bakarım söylerim.
Çok sağolun hocam bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim, oradan litresini de öğrendiğimiz zaman daha sağlıklı olur :'(

Ben hep Opetten alıyorum 100 tl ye en fazla 420 km gördüm start stop genelde kapatıyorum :)  

İşyerim 10 kmlik mesafe çok ışık olan bir yer ancak çoğu zaman yeşil yanıyor ve 5.viteste 80'le gidiyorum ya da 4 te 70 le o yüzden aten 130 tl ye o kilometreyi gördüm yoksa kışın imkansız.

merhaba arkdaşlar bende test ettim bi depo ama cok gibi geldi :/  47 lt şehir içi 630 km gitti . sakın kullanımda 

filtreleri filan değişssek etkısı olurmu.

merhaba arkdaşlar bende test ettim bi depo ama cok gibi geldi :/  47 lt şehir içi 630 km gitti . sakın kullanımda 
filtreleri filan değişssek etkısı olurmu.
Güzergaha göre makul olabilir. Kaç km git gel güzergah ve ortalama hız kaç.

Tdi dsg golf7 ist trafiğinde bir depoyla 710km gitmişti. Tsi 122hp dsg 630km. 

Bir depo benzinle aynı kullanımda 100km fark az bence. Tdi uzun yolda bu farkı iki katına çıkarabilir 200km daha fazla yol. Benim hesaplamama göre aynı kullanımda 10krş tüketim farkı oluyor km hesabı, tsi 430krş yaktığı yerde tdi 330krş yakıyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tdi dsg golf7 ist trafiğinde bir depoyla 710km gitmişti. Tsi 122hp dsg 630km. 

Bir depo benzinle aynı kullanımda 100km fark az bence. Tdi uzun yolda bu farkı iki katına çıkara bilir 200km daha fazla yol. Benim hesaplamama göre aynı kullanımda 10krş tüketim farkı oluyor km hesabı, tsi 430krş yaktığı yerde tdi 330krş yakıyor mu?
Hocam kabaca yaptığınız bu hesap aynen gerçek durumu yansıtıyor. Fark aralığını 5-10 kr arasında tutabilirsiniz. Çok zorlandığında veya aşırı trafik koşullarında TSI farkı daha açacaktır..

@Nature and cars  Bence o kadar düşük fark olmaz Hocam 10 krş kadar.. Olsada TDI da rahat davranırsın araç kullanırken TSI da kasdıkça kasarsın ekonomik sürüş elde etmek için :)  

Şayet dediğiniz gibi değerler olmuş olsa boşyere Dizele 10 bin tl lik farklar verilmezdi diye düşünüyorum.

d088aeb1265178e1645a2764e092ea97.jpg

6d34989c3e0a3c0f828a27ce050170ab.jpg

Bunlar ayni sartlarda biri benzinli digeri dizel.kendi Aracımın değerleri. [emoji2] [emoji2] [emoji106]

Geri
Üst Alt