Cıvatalı Halkalı Jant ?

İsim
Onur
@silvershadow

Murat hocama bir uzanlık sorusu daha sorayım.Kılavuzda jant bölümünde söyle iki ibare gördüm.Bunların bana türkçe mealini açıklayabilirseniz sevinirim  :) Şimdi bu jant türü hangileridir,Bu jant türü neden serviste işlem görmelidir.Bu cıvata lastik değişiminde sökülen bir parçamıdır.Mümkünse resim de olursa süper olur :)

● Cıvatalı halkalara sahip jantlarda, halkaların üzerinde bulunan cıvataları çıkarmayın.

● Cıvatalı halkalara sahip jantlar üzerinde tüm işlemler yetkili servis tarafından gerçekleştirilmelidir. Bunun için Volkswagen yetkili servislerine başvurabilirsiniz.

SAYGILARLA

RockandRage dedi:
@silvershadow

Murat hocama bir uzanlık sorusu daha sorayım.Kılavuzda jant bölümünde söyle iki ibare gördüm.Bunların bana türkçe mealini açıklayabilirseniz sevinirim  :) Şimdi bu jant türü hangileridir,Bu jant türü neden serviste işlem görmelidir.Bu cıvata lastik değişiminde sökülen bir parçamıdır.Mümkünse resim de olursa süper olur :)

● Cıvatalı halkalara sahip jantlarda, halkaların üzerinde bulunan cıvataları çıkarmayın.

● Cıvatalı halkalara sahip jantlar üzerinde tüm işlemler yetkili servis tarafından gerçekleştirilmelidir. Bunun için Volkswagen yetkili servislerine başvurabilirsiniz.

SAYGILARLA
Değerli Hocam,

Bizimle ilgili olmadığı kesin. Ayrıca bu kısmı çevirenler sayfa 303 teki doğru çeviriyi görmedikleri veya segman pulu nedir bilemedikleri için  böyle çeviri yapmışlar sanırım.

Sayfa 303 teki ifade şöyle:

.... , cıvatalı segmanları bulu-nan jantların cıvatalarını kesinlikle gevşetmeyin.
Sanıyorum farklı ülke standardı olan bir güvenlik önlemi olarak sarsıntıdan ötürü bijonların gevşemesini önleyecek segman pulundan bahsetmektedir. Bizde yok böyle bir şey. ..

Geri
Üst Alt