A3 Trim Sesi Çözüm Öneresi

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Merhaba Arkadaşlar,

İletmiş olduğum görsel üzerinde işaretlemiş olduğum kısımlara diz teması olduğunda çıtır çıtır bir ses geliyor. Karşılaştığım tek trim sesi olduğu için açıkcası kulak tırmalıyor.

İnternette biraz trim sesi üzerine araştırma yaptım. Birçok kişi würth'ün silikon sprey'ini öneriyor. Ürünün faydasını görende olmuş görmeyende. Birde plastik aksam üzerine leke bırakmasından çekiniyorum. 

Desteklerinizi rica ederim. Tşkler.

image.png

image.png

@ycetin 

Silikon spreyin belki 1 ay faydası var. Daha sonra ses artmış bir şekilde geri geliyor. iki sert plastik arasında faydası yok. Kullanmamak lazım.

O kısım sökülüp temizlemeli, varsa bez bant ile desteklenmeli. (Kesin Çözüm)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz Evet hocam. Dediğiniz gibi sprey kesin çözüm olmuyor. Faydasından çok zararı olabilir. Bez bant ile desteklenme olayına katılıyorum. Kesin çözüm olabilir. Ama sıkıntı şu oraya söktürebileceğim işin ehli birini bulmam gerekiyor. :)

@ogzogz videolar için teşekkürler hocam. izledikten sonra ki ilk düşüncem "attığım taş ürküttüğüm kuşa değer mi?" misali karasız kaldım.

Ustadim

Benim de fotodaki sol taraf dizimin denk geldigi yer degdikce çıtır çıtır ses yapiyor du
@zulalyol sagolsun söktü taktı güzelce ses kesildi

Söktürup tekrardan takmayi dene

@HONEY teşekkürler hocam :sofor:  @zulalyol  hocam aklıma geldi ama o daha çok elektronik eklemeler yaptığı için bu konuda destekçi olabileceğini düşünmemiştim.

[mention=11839]HONEY[/mention] teşekkürler hocam:sofor: [mention=9803]zulalyol[/mention]  hocam aklıma geldi ama o daha çok elektronik eklemeler yaptığı için bu konuda destekçi olabileceğini düşünmemiştim.
Fikir vermesi için söyledim sök taktir sansini dene sana yakın bir yer varsa bu işlerden anlayan

@HONEY açıkcası bu tarz konularda herkese güvenemiyorum. Malum piyasada kasap dolu  :D

@zulalyol hoca bu işlerde titiz mesafe önemli değil yaparız derse süper olur 

benim A3 ün de sol ön camından 100 km/h sonrası baya bir rüzgar sesi geliyor.

@vsoner hocam bi arkadaşın başına gelmişti. Önce cam fitili dediler değiştirdi geçmedi. Sonra cam motoru tam basmıyormuş. Çıkma bulup değiştirdiğimde geçmişti.

Edit: Cam motor dediysem tam olarak motordaki halat aslında.

@zulalyol hocam teşekkür ederim. Özelden yazıyorum hemen  :lol:

işte otomobil forumları bu yüzden çok değerlidir. arkadaşın sorununa çare bulundu. ne güzel.  (y)

Geri
Üst Alt