Eşimin kazası

Sharks28

Üye
İsim
Alper
Arkadaşlar merhaba. Eşim bugün eve giderken sitenin otoparkında kaza yaptı. Biraz önce de çekici aldı götürdü. Arabanın şase de hicbirsey yok. 3 tane airbag açtı. Kasko şirketi doğuş oto Kartal'a götürdü. Bakalım neler olacak.

IMG-20200821-WA0027.jpg

IMG-20200821-WA0030.jpg

IMG-20200821-WA0029.jpg

IMG-20200821-WA0032.jpg

IMG-20200821-WA0034.jpg

IMG-20200821-WA0026.jpg

IMG-20200821-WA0017.jpg

aracın perte çıkmazsa şayet; ön kaputu değiştirmezdim ben. satın alırken ön kaput değişmiş araba almak istemem.acaba kaza çok ta bewnmi aldanıyorum sorusu geliyor alıcı iken insanın aklına.

Upvote 0

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Kaput konusunda ben de diğer arkadaşlara katılıyorum, tamiratı yetkili serviste yaptırın ancak gerekirse kaputu ellettirmeyin düşük bir maliyetle değişmeden onarılır kaput.

Upvote 0
Hocam cok gecmis olsun 

Bu kaput niye degisir ben anlamadim boya bile atmams gozukuyor burdan benimde bir kazada kaput boyle oldu boyasiz gocukle duzeltildi gercekten tuhaf 

Upvote 0
Kardeşim gelmiş geçmiş olsun öncelikle can sağlığı önemli. Allah başka kaza bela vermesin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Çok geçmiş olsun. Önemli olan cana zarar gelmesin. Umarım en iyi şekilde onarımı gerçekleşir.

Upvote 0
Herkese tekrardan merhaba,

Öncelikle iyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.

Aracın kaskodan onarım dosyası açıldı ve servis araç için onarım bedelini belirtti. Fiyat 52.600TL. Bende sigorta firmasına aracın perte çıkması yönündeki talebimi ilettim. Bu talebimdeki en büyük etken aracın 2. elde çok değer kaybedeceğini öngörmemdi. Sigorta şirketi yaklaşık 10günlük bir piyasa araştırması yapacak ve tarafıma bilgi verecektir. Şuan konu bu şekilde devam etmektedir. Herkese iyi günler dilerim.

Upvote 0
@Sharks28 muhtemelen perte çıkmayacak, kazada suçlu siz olduğunuz için değer kaybı vs de olmayacak. Hasar kaydı çok olacak ama bence aracınıza binin sıkıntısız. Şimdiden hayırlı olsun ve tekrar geçmiş olsun 

Upvote 0
@Sharks28 bilgilendirme için teşekkürler hocam tekrardan geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin ne diyelim...

Upvote 0
@Sharks28 muhtemelen perte çıkmayacak, kazada suçlu siz olduğunuz için değer kaybı vs de olmayacak. Hasar kaydı çok olacak ama bence aracınıza binin sıkıntısız. Şimdiden hayırlı olsun ve tekrar geçmiş olsun 
Hocam merhaba, araç perte çıkmazsa zaten gönül rahatlılığıyla binmek için serviste onarılmasını talep ettim. Bu arada bana bu işlemler 1/3 fiyatına dışarıda da yaptırılabilir diye teklif ettiler fakat kabul etmedim.

Upvote 0
Hocam merhaba, araç perte çıkmazsa zaten gönül rahatlılığıyla binmek için serviste onarılmasını talep ettim. Bu arada bana bu işlemler 1/3 fiyatına dışarıda da yaptırılabilir diye teklif ettiler fakat kabul etmedim.
Geçmiş olsun tekrardan Hocam.

Varsın değer kaybı olsun, dışarıda yaptırıp ; memnun kalmayıp arıza, hata , kusur vb ile pişman olmak var.

Bir de araca gönül rahatlığıyla ve içinize sinecek şekilde binebilmek var.

Upvote 0

Sağolun hocam. Şimdi Doğuş Oto Kartal'dan geldim. Oradaki arkadaşla görüştük, resimler çekildi, dosya açıldı vs. Tahmini hasar tutarını sorduğumda 55-60bin TL arasında tutar dedi. Değişecek parçalar: kaput, çamurluk, tampon, far ve sis farı, davlumbaz, ön göğüs komple, airbagler, lastik ve belki aktarma organları. Bunların haricinde şase kontrolü yapılacakmış, eğer bir şey var ise duzeltilecekmiş. Eğer onarım yapılacaksa 15 gün parça tedariği, 15 günde işçiliği sürer dediler. En az 1 ay araç serviste kalirmis.
Aracımda şase de hiçbir şey yok ise kesinlikle binmeye devam ederim. Eğer varsa gözden çıkarırım. Ama görünürde yok gibi duruyor. 
2. El temiz araç bulmak gerçekten zor. Anca tanıdık ve güvenilir arkadaşlardan alabilirim, yoksa sıfır araç tercih edeceğim gibi. Bakalım zaman ne gösterecek bende bekliyorum.

/monthly_2020_08/IMG_20200822_123652.thumb.jpg.e77bb701f6839fbf6f591bd800a86490.jpg
/monthly_2020_08/IMG_20200822_123633.thumb.jpg.79a08803f5c08d5ffeabc3a52015e322.jpg
Hocam geçmiş olsun.

Değişecek parçalara emniyet kemeri de dahil olacak diye biliyorum. Airbag patladığında emniyet kemeride sabit tutma fonksiyonunu yerine getirmek için içindeki bilyeleri kitliyor ve daha sonrası için o fonksiyonu yerine getiremiyor tekrar.

Upvote 0

Geri
Üst Alt