Direksiyonu Çevirirken Gelen Ses

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese iyi günler diliyorum. 2014 golfümde direksiyonu sağa çevirirken gacır gucur ses geliyor ve sanki küt diye bişey vuruyor ama sadece sağa çevirdiğimde. Sola çevirirken hiçbi ses yok. Videoda da görebilirsiniz, nereden gelir bu ses ve neden kaynaklanır daha önce yoktu bu? Sorun çıkarır mı? Cumartesi uzun yola gideceğim birde...🤦🏻‍♂️

Direksiyon kutusu veya sargısı hocam. Arkadaşımın 2012 golf 7 sinde de olmuştu benzer ses tamiratına 1.200₺ vermişti 

Upvote 0
@10ur hocam inşallah okadar bi sorunu yoktur ya, bilgisi olan böyle birşeyi tecrübe eden başka kimse varsa onları bekleyeceğim, sıkıntı çıkaran bi sorun mu yaptırmayı ertelesem başımı ağrıtır mı bilmem gerek, dediğim gibi birde uzun yola çıkacağım cumartesi 🤦🏻‍♂️

Upvote 0
@10ur hocam inşallah okadar bi sorunu yoktur ya, bilgisi olan böyle birşeyi tecrübe eden başka kimse varsa onları bekleyeceğim, sıkıntı çıkaran bi sorun mu yaptırmayı ertelesem başımı ağrıtır mı bilmem gerek, dediğim gibi birde uzun yola çıkacağım cumartesi 🤦🏻‍♂️
Siz yine de işin ehli birine sorun kullanımda sorun çıkarmaz demişlerdi bana 

Upvote 0
Ön alt takıma da baktırtın.

Upvote 0
Bu kronik bir durum, benim garantiden direksiyon kutum değişti çözüldü. Ayrıca arabanın içinde direksiyonu çeviriken sürütünme, direksiyonun içinde plastik parçalar kırılıyormuş gibi bir ses duyuyorsanız ve direksiyon biraz sertleştiyse sargı değişiyor. 

Upvote 0
Amortisör üst takoz rulmanı zamanında bende de aynı sesi yapmıştı takım olarak alıp taktırmıştım. 300-400 tl arası fiyatı vardı.

5q0412331d.jpg

Upvote 0
Yorum yapıp tecrübelerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum, en kısa zamanda baktıracağım fakat ses haricinde herhangi bir sorun yaşatmayacağından emin misiniz hocam, özellikle bu amortisör üst rulmanından kaynaklanıyorsa?

Upvote 0

Geri
Üst Alt