Golf 7 100 bin bakımı

Emrred

Üye
İsim
Emre
Araç
Golf 7
Dostlar herkese merhabalar,

Aracım 100 bin bakıma girecek, bir kaç yerden devir daim pompasının değiştiğini duydum 100 bin bakımda neler değişiyor ? Ne gibi işlemler yapılıyor ? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

83 bin kmdeyim ben de takip edeyim.

Dostlar herkese merhabalar,

Aracım 100 bin bakıma girecek, bir kaç yerden devir daim pompasının değiştiğini duydum 100 bin bakımda neler değişiyor ? Ne gibi işlemler yapılıyor ? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Araç dizel mi benzinli mi.

Yukardaki araç dizel.

Benimki tsi ben de takipteyim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkdaşın söylediklerine ilaveten devirdaim pompasını değiştirirseniz., ilerde sorun çıktığında tekrardan aynı işçiliği ödemezsiniz., vw 'de devirdaim pompası kronik sorunlu., tek seferde tüm parçalar değişmiş olur., bir daha uğraşmazsınız.. ağır bakım olduğundan işçilik ücreti yüksek., eee haliyle tek seferde hepsini değiştirmek en mantıklı çözüm., devirdaimi değiştirmezsiniz bir süre sonra devirdaim kaçırdığı zaman tekrardan 2.kez yüksek işçilik masrafı ödemek zorunda kalırsınız..

Triger kayisi degisecek sonucta onu sokmek icin devirdaim de sokuluyor. Tek seferde ikisini de degistirmek en dogrusu

Arkadaşlar servis bakımında

15 bin bakımında 0-30 Shell helix ultra

30 bin bakımında 5-30 Castrol

44 bin bakımında 0-30

57 bin bakımında 5-30

71 bin bakımında 0-30

Yağ koymuş sizce bunun mantığı nedir 🤔

Arkadaşlar servis bakımında

15 bin bakımında 0-30 Shell helix ultra

30 bin bakımında 5-30 Castrol

44 bin bakımında 0-30

57 bin bakımında 5-30

71 bin bakımında 0-30

Yağ koymuş sizce bunun mantığı nedir 🤔
her bakımda farklı servislere gittiyseniz her servis kendi anlaşması olduğu yağı kullanmış., her seferinde farklı yağ ve farklı kalınlıkta kullanılmış., pek iyi bişey değil.. bir servis belirleyin sürekli aynı yağ ve aynı kalınlıkta kullanılması gerek..

@forzaGilles aynı servis yaptı Eskihisar
O zaman akıl sağlıklarında bir sorun var., her sene farklı bir yağ markası ile anlaşma yapmışlar.. buradaki esas sıkıntı her bakım farklı kalınlıkta yağ kullanmaları..

ilk bakım 0w-30., 2. de 5-w30., tekrar 5w-30., sonra tekrar 0w-30., bu iyi bişey değil. motorda oluşması gereken sağlıklı film tabakasını etkiler.,  ya servisi değiştirin yada yağınızı kendiniz alıp öyle gidin., ben olsam bu durumu doğuş a şikayet ederdim., farklı marka yağ ile anlaşma yapabilirsin fakat her seferinde araca farklı kalınlıkta yağ koyamazsın.. 5 bakım ve her seferinde yağın kalınlığı değişmiş..

Arkadaşlar araç 125 hp dsg 1.4 TSI öncelikle geri dönüşleriniz için teşekkürler, bakalım neler değişecek bakımdan sonra geri dönüşü yapacağım.

Geri
Üst Alt