Composition Colour(Çin malı Carplaylı Cihaz) kullanıcı deneyimlerim

Golf 7 aracımda kullanırken ben de çok memnundum. Sürekli Spotify üzerinden şarkı dinleyen ve radyoyu pek fazla kullanmayan birisi olarak Spotify'da yüksek kaliteli ayarda müzikleri oynattığımdan dolayı ses konusunda da kayıp yaşamamıştım.

Güzel bilgi dizisi olmuş.

Şimdi çok değil  1 yıl evvel

Aliexpress üzerinden kargo-posta VERGİLENDİRME muhabetti öncesi 

Bu cihaz 650 lira mal bedeli ile  TR ye ulaşıyordu (usd kuru da o zamanki kur hani )

+200 lira montaj bedeli ile

Bu işi 850 ye kapatmak sadece 1 yıl öncesine kadar ultra mantık iken 

2100 lira F/P yi aşmış bana göre

Heleki yukarda bahsedildiği şekilde  ses kalitesindeki kayıp ile tereddüt katsayısı 2100 lira icin kayda değer engel gibi

Ama yinede ses kaybı Göreceli olarak ne miktar ne kadar kayıplı ? Bunu bizzat test etmek lazım

Kimine kabul edilebilir bir kayıptır

Kimine ooovvv çok kötü derecesinde dir??

Şuda bilimeli ki ? 

Highline mk,7 araçta da aux var 

Bir gün üşenmedim aux dan müzik kalitesi test ettim ?

Bana göre golflerde aux ses kaybı çok da abartı derecede değil.

Olay sene 2020 de kablo kullanma abukluğu.

Bu nedenle aux dan müzik dinleyen bence sound qualtiy de not kırmaz ama 

Kablo işleri evet gereksiz zahmetli osmanlı dönemi teknoloji
AUX çok büyük bir nimet bayağı ekmeğini yedim poloda da Golfte de altın uçlu aux kablosu alınca hiç ses kalitesi düşmedi. Bu ekranın ses kalitesi benim gibi müzik kulağı olanlar için kötüdür yoksa çöpte değil yani :D

Açıkçası ses kalitesinden bende memnun değilim ama çok kötü de değil. Geçmişteki fiyatlara sahip olsa iki tane alıp bir tanesi için yazılım geliştirme ortamı hazırlayıp içindeki yazılımı güncelleyip yeni versiyonları yayınlamak için gayret gösterirdim. Bunu internette türk bir arkadaş düzenleyip 15 euro bandında dağıttığını gördüm bana göre ters. Bunun dışında internette cihazla ilgili bir teardown'a da ulaşamadım ses işlemcisi nedir nasıl geliştirme yapabiliriz şu an benim için belirsiz ama üzerinde araştırmalarım devam ediyor.

Cihazla ilgili şu sub-forum epey aktif https://www.reddit.com/r/RCD_330/

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak Power Fm uygulması çok güzel internet kotası sıkıntı olmayanlar için müthiş bir uygulama, her değiştirdiğinde farklı bir power fm radyosuna geçiş yapıyor, böylelikle türlerde değişiyor hep aynı tür müzikler çalmıyor, pop, rock, akustik, jazz sürekli değişiyor radyodan daha iyi bence  (y)

@zdezen bende almadan önce araştırdım yabancı bayağı bir iki site var çalışma yapan ama bir sonuç göremedim :D  Ses kalitesinin pek düzeleceğini sanmıyorum, güncelleme ile düzelecek birşey değil sanki, eski teyp duruyorsa belki ses çıkışlarını falan değiştirip birşeyler denenebilir :)  

@serkan_kala aslında düzelmesi mümkün gözüküyor az önceki cevabımı yazarken ses geliştirmeyle ilgili rusça devre çalışmasını buldum tabi biraz teknik ve elektronik bilgisi isteyen şeyler. Dediğim gibi bir tane daha cihaz olsa dadından yenmez.   :D

https://www.drive2.com/l/501168121252414094/

https://www.drive2.ru/l/494770887724106026/

Heh bu işi yazılımsal çözenler de varmış ama nasıl bir kalite artışı ham olarak dinlemek lazım video'dan pek seçici olmuyor.

Şimdilik motivasyon kaynağım beni konsoldaki kablo karmaşasından kurtarıyor oluşu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de noname olan cihazdan aldım 2 gündür de taktım kullanıyorum. Highline multimedyam vardı fakat bu cihazın ses kalitesi olarak eski multimedyamdan hiç farkı yok. Yani belki desay noname farkından kaynaklanıyor olabilir bu fark. Ben çok memnunum 2 gündür tüm ayarlarını kurcaladım. Car menüsünde arızalar da görünüyor. Usb den de müzik açtım gerçekten hiç korktuğum gibi çıkmadı. 

Bu cihazı bende kullandım desay dı benimki 6.5” CarPlay Li golf 7.5 Çinli cihazı diye geçiyor, 2 hafta dayanabildim aracınız da Bluetooth varsa gerek yok, CarPlay için golf 7 nin o güzel ses kaliteli sesini kaybetmeye gerek yok, eski 5” cihazımı geri taktım ilk açtığım an dedim oda ne, sanki ses sistemi döşettim Araca, öyle bir fark var, özellikle radyo da ses çok bariz uçurum artıyor.

Tamamdır arkadaşlar satıyorum, ilgilenenlere yardımcı olurum :)  

Hayırlı olsun. Bende bir olumsuz durum daha ekleyeyim. Ben türkçelestirilmis versiyonunu kullaniyorum, hayalet ekran taktim teyp Türkçe, hayalet ekran Çince oldu. Türkçe Çince diline yama yapıldığı için, hayalet ekran dili Çince algılıyor.  Ingilizceye çevirdim şuan İngilizce kullaniyorum.

@hakan1979 O sorun düzeltilir bence  çünkü ilk başta takınca benim de yol bilgisayarı Almanca oldu düzeltti sonra. Ama hayalet ekrana bence daha iyi bir ekran yakışır diye düşünüyorum :)  

@hakan1979 O sorun düzeltilir bence  çünkü ilk başta takınca benim de yol bilgisayarı Almanca oldu düzeltti sonra. Ama hayalet ekrana bence daha iyi bir ekran yakışır diye düşünüyorum :)  
Yok kodluyorlar hayalet ekran Türkçe oluyor. Uyku moduna geçince hayalet ekran Çinceye dönüyor iki yere gösterdim düzeltemediler. Fazlada üstelemedim inşallah önümüzdeki ay 7.5 higline ekranina geçmeyi planliyorum. Nedenini soracaklar için acc taktirdim bazi ayarlari bu cihaz desteklemiyor. İleride serit takip de taktiracagim büyük ihtimal onuda desteklemiycek. Onun haricinde 1 yıldır kullamiyorum cihazi çok memnunum.

Geri
Üst Alt