Composition Colour(Çin malı Carplaylı Cihaz) kullanıcı deneyimlerim

@serkan_kala ben de söylediklerinize birebir katılıyorum carplay i keyifle kullanıyorum. ses kalitesi carplay ve Bluetooth da güzel radyo olarak da internet uygulamaları kullanıyorum powerapp gibi. Geri görüş kamerası da desteklediğinden hemen taktırmıştım. 

@omurkadir Powerapp zaten başlı başına iyi bir özellik envai çeşit radyo var teybin radyosuna bile ihtiyaç duyulmuyor...

@serkan_kala gerçekten detaylı bir paylaşım olmuş , aracim 2015 comfort bende 1 senedir bu teybi kullaniyorum dediğiniz gibi car play ve diğer özellikleri kullanisli ve rahatlik katiyor ama gel gelelim ki ses konusunda hayal kırıklığı :/  bass kırılmaları tizlerde catlama gerçekten belkide arac icinde en çok keyif aldığım sey müzik dinlemekse onu köreltti :/  bir çok sey arastırdim ama emin olamadim sizede danismak isterim amfi takilirsa bu ses kalitesi orj gibi alabilirmiyiz ? Vag grubuna ozel burock adinda amfi buldum ve sesi normaldede kat kat netlestiriyormus bunla cozum olabilir mi acaba

@Cucu13 Benimde genel araştırmalarım neticesinde anfi ile sorun hallolur deniliyor vaktim olmadığı için gidip pek bakamadım maalesef. You Tubeden izlemiştim aynı videoları izlemiş olabiliriz. Videodan sonra mesaj attım sonrasında birşey yapmadım öyle kaldı.. 

jameson.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Video'da amfi bagladiklari teyp Çin olan değil, orjinal teyp'e amfi bağlamışlar. Ses sistemlerinde kaynak kaliteli ise yukseltir güçlendirir iyi sonuc elde edersiniz. Kaynak kötü ise yapacağınız herşey nafile cabadır :)

Amfi'ye vs para harcayacaginiza takin orjinal teyp rahat edin, Çin'li medya oyle pesinde kosacak matah bisey değilki gorunus olarak. Ustelik ses kalitesi ve araca uyum konusunda ciddi sorunlari var.

@CemK Doğru diyorsun ama şöyle bir durum var orjinal teybinden daha sonra üretilmiş ve birçok fonksiyonu bir arada bulunduran teybin orjinalinden kötü olması biraz şaşırtıcı bence kodlama ve yazılımsal sıkıntıları olabilir ne yani şimdi çindeki golfler carplay kullanıyor ama araç arızasını göremiyor mu? Ama imkanlar doğrultusunda orjinal yüksek model teyp almak en mantıklısı sıfırdan alacaklar için ;)  

@serkan_kala Evet haklısın bence durum şöyle olabilir.

Satılan ülkedeki fiyat politikasi, lojistik durumu, müşteri beklentileri, rakiplerin durumu vs bi çok etkenden farklı ekipman kullanmak normal gibi.

Bilgi göstermeme kismi mesajlasma kanallari, parametreler vs ile ilgili olabilir. Uretici icin basit ve mutlaka sebebi olan bir uygulamadir ancak disardan çözme imkani olmayabiliyor işte, herşey dışarıya açık değil maalesef.

Ses kalitesi başta farkli anten ve radyo frekans kullanimlarindan kaynaklanabilecegini düşünmüştüm ama bluetooth yada direk baglantida dahi ses kalitesi baya farkli olunca entegre amfi chip'inden kaynaklandığını düşünmeye baslasim ki teyp in belkide en pahali parcasi olabilir :)

Daha sonra üretilmiş diye düşünme bence, sonradan uretilen seylerde sadece gelişme değil ayni zamanda maliyet düşürme çabası de hedeflenebilir ki teyp'in biri avrupa uretimi ve o pazara hitap ediyor, digeri Çin uretimi ve o pazara hitap ediyor ki Çin ucuzlugun önemli olduğu bi ülke  :)

Orjinal ekran takan tanidiklariniz varmi fiyat araliklari nedir acaba ?

Ses kalitesi ile ilgili yorumlar çok faydalı olmuş. Ben de bu cihazı taktırmak üzereydim ve ses kalitesi değişir mi diye endişe ediyordum ki durum açıklığa kavuştu yorumları okuyunca.
Teşekkürler.

Merhabalar bu üründen 2. el aldım birinden ve elektrikçide taktırdım. Dili türkçe yapınca, araç dili Almanca oluyor. ingilizce yaptığım zamanda araç dili ingilizce oluyor. 12-12 Vag-Com kablom var kendim düzeltebilir miyim?

Merhabalar bu üründen 2. el aldım birinden ve elektrikçide taktırdım. Dili türkçe yapınca, araç dili Almanca oluyor. ingilizce yaptığım zamanda araç dili ingilizce oluyor. 12-12 Vag-Com kablom var kendim düzeltebilir miyim?
Youtube da vardı hocam kodlama bulabilirsem buraya atayım

Aşağıdaki şekilde kodlama yapmalısınız

Ekli dosyalar

• 632164DC-FE8B-41F4-9AFF-D715186DA7BB.jpeg
    632164DC-FE8B-41F4-9AFF-D715186DA7BB.jpeg
    156.3 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba Arkadaşlar, orjinal teybi artik değiştirmenin vakti geldi. Ama bu konuda bilgisizim. Navigasyonu olan ekrani geniş video oynatabilen bir cihazi ne kadara alabilirim. 3 binlira ya alabilecegim bir teyp varmı kamera falan istemiyorum sadece teyp ozelligini iyi yapsin yeter. Cok fazla marka ve model var seçmem için yardimci olurmusunuz.

Merhaba Arkadaşlar, orjinal teybi artik değiştirmenin vakti geldi. Ama bu konuda bilgisizim. Navigasyonu olan ekrani geniş video oynatabilen bir cihazi ne kadara alabilirim. 3 binlira ya alabilecegim bir teyp varmı kamera falan istemiyorum sadece teyp ozelligini iyi yapsin yeter. Cok fazla marka ve model var seçmem için yardimci olurmusunuz.
Bu forumda bahsi geçen cihaz. Çin malı;

Geri
Üst Alt