benim şu anki fikrim, makyajın bu aracın değerine çok fazla birşey katmayacağıdır, eğer katacaksa da 8. ayda teslim alacağımız araca bunu fazlasıyla maliyet olarak ekleyecekleridir. ben şu anda 95 bin tl olan aracı 3 ay sonra teslim aldığımda gelecek zam, sonrasında indirimle aşağı yukarı 93-94 bin ödeme yapacağım... halbuki 8. ayda teslim edilecek araçta ne olacağını, o görünümü beğenip beğenmeyeceğimi, o görünüme isteyecekleri fiyatı ödeyip ödeyemeyeceğimi bilmiyorum...

şu anda makyajdan önce satışlar devam ediyorsa bence en mantıklısı alıp geçmek...

magic dedi:
benim şu anki fikrim, makyajın bu aracın değerine çok fazla birşey katmayacağıdır, eğer katacaksa da 8. ayda teslim alacağımız araca bunu fazlasıyla maliyet olarak ekleyecekleridir. ben şu anda 95 bin tl olan aracı 3 ay sonra teslim aldığımda gelecek zam, sonrasında indirimle aşağı yukarı 93-94 bin ödeme yapacağım... halbuki 8. ayda teslim edilecek araçta ne olacağını, o görünümü beğenip beğenmeyeceğimi, o görünüme isteyecekleri fiyatı ödeyip ödeyemeyeceğimi bilmiyorum...

şu anda makyajdan önce satışlar devam ediyorsa bence en mantıklısı alıp geçmek...
Yorumunuza ben de katılıyorum hocam. Sabırsızlıkla mart ayını beklemeye devam. Satış politikası bence başka birşey değil. Aynı aracı masraf etmeden azıcık oynayıp fiyat yükseltmek oldukça karlı bir iş bence. Skandallardan sonra böyle birşey lazımdı VW'e.

Golfte makyaj olmaz diyorduk, büyük sürpriz oldu.

makyaj sonrası mk8'in çıkış tarihi hiç konuşuldu mu bilmiyorum,

ama bu makyaj kararı sonrası en az 1-2 sene daha ötelerlerse şaşırmamak gerekir,

bu da makyajlı ya da makyajsız mk7'lerin fiyatlarını uzun bir süre daha yukarıda tutar 2. elde...

magic dedi:
makyaj sonrası mk8'in çıkış tarihi hiç konuşuldu mu bilmiyorum,

ama bu makyaj kararı sonrası en az 1-2 sene daha ötelerlerse şaşırmamak gerekir,

bu da makyajlı ya da makyajsız mk7'lerin fiyatlarını uzun bir süre daha yukarıda tutar 2. elde...
MK8 için 2018 deniliyor..

Acaba bu emisyon skandalı yüzünden mi makyajlı kasa çıkarma fikri ortaya atıldı. Firmanın yüzünü değiştirmek, gündemi değiştirmek adına ?

erel'le şimdi konuştum makyajı sordum, ilk defa sizden duyuyorum dedi,

:)

magic dedi:
erel'le şimdi konuştum makyajı sordum, ilk defa sizden duyuyorum dedi,

:)
Hocam deseydiniz gelişmeleri www.golftutkusu.com üzerinden takip etsinler.

:) demedim,

şimdi kartalı aradım, sonunda ulaştım şükür...

şu anda fabrika sipariş almıyormuş, şubat başı gelin dedi,

o da makyajı duymamış, doğuşun bülteni de yok dedi...

magic dedi:

Bugüne kadar hiç kimsenin fikir sahibi dahi olmadığı konuları ALTUR'da Satış Şefi Umut bey biliyordu..

ACC ile birlikte Park assist alınınca sürüş konfor paketinin düşüleceğini...

Dynaudio'nun opsiyonel olarak alınabileceğini

Serron jantların opsiyonel olarak alınabileceğini

dahası opsiyonel donanım listesinde bulunmayan seçenekleri sipariş ekranından sipariş verebileceğimizi...

Kısacası diğer bayilerin zinhar reddettikleri, bunu söyleyen bizleri "forumlarda yazılanlara inanmayın, onlar  boş konuşur" diyerek  karalamaya çalıştıkları durumlarda haklılığımızı ispat etmeye yardımcı olmuştur.

Beni yanıltacağını sanmam.

Benden siparişi alıp geçmek varken; ortak dostlarımızın ve tanışıklığımızın hatrına ve belki de profesyonel sorumluluğu gereği zor olanı yaptı ve yeni kasanın çıkacağını bildirdi.

Siparişlerin alınmamasının  Ocak sonuna kadar uzatılması beni düşündürdü açıkçası...

başka bir olasılık mı var acaba?

silvershadow dedi:

Bugüne kadar hiç kimsenin fikir sahibi dahi olmadığı konuları ALTUR'da Satış Şefi Umut bey biliyordu..

dahası opsiyonel donanım listesinde bulunmayan seçenekleri sipariş ekranından sipariş verebileceğimizi...

Kısacası diğer bayilerin zinhar reddettikleri, bunu söyleyen bizleri "forumlarda yazılanlara inanmayın, onlar  boş konuşur" diyerek  karalamaya çalıştıkları durumlarda haklılığımızı ispat etmeye yardımcı olmuştur.

Benden siparişi alıp geçmek varken; ortak dostlarımızın ve tanışıklığımızın hatrına ve belki de profesyonel sorumluluğu gereği zor olanı yaptı ve yeni kasanın çıkacağını bildirdi.

Siparişlerin alınmamasının  Ocak sonuna kadar uzatılması beni düşündürdü açıkçası...

@silvershadow  hocam kesinlikle size katılıyorum. Umut bey 2013 te st idi. şuanki aracımız passatı satmıştı o zaman da çok yardımcı olmuştur kendileri. Ve o yıldan beridir defalarca golf hakkında rahatsız ettim kendisini ve gerçekten çok ilgiliydi. Umut bey diyorsa kesindir arkadaşlar.

Bugün st ile görüştüm de golf'de bu zamana kadar hiç makyaj olmadı yine olmaz dedi.. sanırım Altur'da ki st hariç kimsenin bir haberi,bilgisi yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
silvershadow dedi:

normal konularda bile çoğu st bilgisiz böyle bir konuda bilgi sahibi olmalarını beklemiyordum zaten, "forum" kelimesi profesyonel alanlarda daima küçümsenmiştir,  golftutkusu'nun kendisi sıradan bir forum değil, bir "bilgi kaynağı"  olduğundan buranın referans alınması şu anda sadece bizlerin bildiği bir olgu, dilerim bir gün bu konuda genelin bildiği ve kabul ettiği bir kaynak oluruz...

siparişlerin hala fabrikaya iletilememesi makyajla ilgili olabilir, şubat başında herşeyin netleşeceğini düşünüyorum...

Makyaj olup olmayacağı kısa zaman sonra ortaya çıkacak spy photolar ile anlaşılır. A3 Sportback ve A3 Sedan'ın önce kamuflajlı spy photoları düştü. Aynısı GOLF için de olacaktır. Spy Photo gelene kadar bu dalgalanma devam eder. Makyaj gelirse GOLF tarihinde ilk olur ama emisyon krizinin de ilk olduğu düşünülürse şaşırmamak lazım. Yeni kasayı öteleyerek maliyet azaltmak, güncel kasadan düşük maliyetle yüksek kâr elde etmek çabası anlaşılabilir. Firma Amerika'daki araçları güncellemeden geri satın almak - araçlarda trim seçeneklerini azaltmak vb. farklı yöntemleri deniyor. Passat ve Golf üzerinde yeni denemeler görebiliriz.

Hayalet Gösterge ile ilgili bir şey eklemek istiyorum. Şu anda Passat için Highline donanimda sipariş alınamıyor. Ancak alınabilir olduğunda Hayalet Gösterge Discover Pro olmadan alinabilecek. Bu durumda Facelift görecek GOLF ile Discover Pro olmadan Hayalet Gösterge alınabileceği düşüncesindeyim.

Arkadaşlar...ben dün satış temsilcim ile konuşmuştum ve ben daha makyajın m sini söylemeden evet makyaj geliyor siparişleri en geç mayıs ayında alınacak demişti. Görüştüğüm bayii Esenyurt Doğuş oto

Geri
Üst Alt