Hata.. Vitesi P konumunda Getirip aracı terk edin...

HSolak

Üye
İsim
Hakkı
Merhaba Arkadaşlar 2016 1.6Tdi Comfort Dsg aracım var henüz 51.000 km de yolda giderken bir saniyeliğine ekranda Bu hata gelip gidiyo 1 ayda toplam 3-5 kez olmuştur multimedyadan araç durumuna bakıyorum herhangibir sorun göstermiyo bunun sebebi nedir??

Benim aracın garantisi bitmeden hem baskı balata değişikliği yaptırıp, hem de bu switchi taktırmam lazım. 

Acaba araçta sorun çıkmasa bile, bu değişikliklere nasıl ikna edebilirim, orası muamma.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@tiesay bizim araçlarda aynı kronik sorunun çıkması yüksek olasılık mı Erinç hocam? Sonuçta bu problem 2 yıl önceye kadar çözülmüş forumda okuduğum kadarıyla. Biz araçları 2019 sonunda aldık

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@ack937 Hocam bunun çözüldüğüne yönelik bir mesaja denk gelmedim ben, bizzat servis mi demiş acaba?

Bir de "çözülmesi" ifadesi, aracın üretimi sırasında bu switchin eklendiği anlamını taşımayabilir. 

Konudan görüldüğü üzere VW bu sorunun çözümüne sahip, gel servise 5tl lik switchi 1000tl ye takayım modunda.  :)

Upvote 0
@HSolak 1milyon km de yapsan hiç birşey olmaz uyari gelmesin istiyorsan iyi niyet garantisinden faydalanabilirsin 1 2 ay once bende mikrosartel taktırdım iyi niyet garantisinden dolayı indirim ile 265 tl masrafı oldu 

Upvote 0
Mikroşalter değiştirmek çözüm değil ben hala aynı hatayı almaya devam ediyorum şalter değiştiği halde

Upvote 0
@seran Biçok kişiye mikroşalter uygulandı, bende yaptırdım ve çok sık gelen arıza uygulama sonrası bir kez bile gelmedi.

Diğer yaptıranlarda da durum aynı. Siz uygulamanın çözüm olmadığı bilgisini nereden edindiniz acaba, sadece kendi arabanızdan ise bence uygulamanızda bir sorun olmuş olma ihtimali çok yüksek. Bu çözüm 1,5-2 sene sorunun araştırılması sonrası VW'nin geliştirdigi bir çözüm. Ayrıca mikro şalter değişmiyor, aslında olmayan bir parça ekleniyor mekanızmaya.

Upvote 0

Geri
Üst Alt