Sunroof ile ön cam arasında soyulma/dökülme ?

Folyo derken şeffaf yapmayacaksınız değil mi ? Folyonun altından yürümeye devam edecek çünkü o .. Maksat görüntüyü kurtarmak .. Siyah yapmanız lazım.
Yukarıda yazdığım gibi beyazlık dışında bi problemim yok şimdilik ama ilerleyen zamanda gene olacak. Sonuçta Mika.. güneş göre göre kimyası değişiyor.

Şöyle bir şey geldi aklıma. PPF film uygulayan servisler var ise. Onlara o mika parçanın değişimi yaptırılıp üzerine şeffaf ppf kaplattırılır. İlerleyen yıllarda o mika parça ile ilgili bir sorun olduğunda.. Bak üzerinde sizin yaptığınız ppf var ama altında bu sorun oldu deyip hem ppf hem de mikanın değişimi sağlanabilir ? Çok küçük bir ihtimal tabi bu .. Süreç uzar, almanya ile iletişime geçilirse bi ihtimal olabilir :)

Folyo derken şeffaf yapmayacaksınız değil mi ? Folyonun altından yürümeye devam edecek çünkü o .. Maksat görüntüyü kurtarmak .. Siyah yapmanız lazım.
Yukarıda yazdığım gibi beyazlık dışında bi problemim yok şimdilik ama ilerleyen zamanda gene olacak. Sonuçta Mika.. güneş göre göre kimyası değişiyor.

Şöyle bir şey geldi aklıma. PPF film uygulayan servisler var ise. Onlara o mika parçanın değişimi yaptırılıp üzerine şeffaf ppf kaplattırılır. İlerleyen yıllarda o mika parça ile ilgili bir sorun olduğunda.. Bak üzerinde sizin yaptığınız ppf var ama altında bu sorun oldu deyip hem ppf hem de mikanın değişimi sağlanabilir ? Çok küçük bir ihtimal tabi bu .. Süreç uzar, almanya ile iletişime geçilirse bi ihtimal olabilir
Az önce eve gelmeden ne kadar reklamcı boyacı varsa gezdim kimse kendinden emin konuşmadı. O yüzden kendi haline bıraktım bakalım

Az önce eve gelmeden ne kadar reklamcı boyacı varsa gezdim kimse kendinden emin konuşmadı. O yüzden kendi haline bıraktım bakalım
Ben ilk gördüğümde çok az idi resmini çektim. bir süre takip ettim baktım büyümüş servise götürdüm. Forumda bir yerlerde olacaktır resimler. Emin olun büyüyor.

Aynı sorun 2016 model aracımda var. 5 yaşında oldu öncesinde eminim yoktu. Farkettiğimde ince bi çizik halindeydi. 5-6 ayda hızla büyüdü soyulma. Boya veya film için baya araştırdım. En son piano black ppf kaplamaya karar verdim ve yaptırdım. Filmi çıkarırken sorun olur mu bilmiyorum ama şu an çok memnunum görmüyorum soyulmayı kafam rahat en azından. Fotoyu akşam çektim net olmayabilir. Sadece soyulan yerdeki katman farkından dolayı hafif belli oluyo ama o da ben yerini bildiğim için iyice bakınca belli oluyo bilmeyen birisinin farketmesi mümkün değil.

Ekli dosyalar

• 7FD97415-B3F9-476C-ADAC-D46B8F927624.jpeg
    7FD97415-B3F9-476C-ADAC-D46B8F927624.jpeg
    70.4 KB · Görüntüleme: 62
Ben de aynı sorundan muzdaribim 13 temmuz da farkettim daha önce olsa kesin farkederdim aracı genelde kendim yıkarım 1 gün de mi oldu ondanda emin değilim çok ilginç geldi bana aniden olması . Bu konuyu gördüm servisle görüşmeli miyim bi faydası olur mu acaba . En son kaliteli bi piano black kaplama olacak heralde 😏

Ekli dosyayı görüntüle 35612

Ekli dosyayı görüntüle 35613

Ekli dosyayı görüntüle 35614

Ekli dosyayı görüntüle 35615
bendede aynı sorun var kenardan soyulmaya başladı

Ekli dosyayı görüntüle 58548 Geçenlerde çok küçük dairesel olan soyulma bir anda büyümüş. Araç 5 yaşına gelene dek böyle bir soyulma olmazken bir anda bu şekilde başlaması güneşten ziyade tazyikli su gibi geliyor bana . İşin tuhaf kısmı komşumuzun golfunde bu soyulma bu genişlikte alın kısmının tamamında var. Bazı ustalar daha fazla büyümesine engel olmak için şeffaf folyo önerirken diğerleri siyah folyo da olabilir dedi. Sizce ne yapmalıyım forumdaşlar?
benim araçda şuan aynı durumda bi çözüm bulursan benide bilgilendirebilirmisin

bendede aynı sorun var kenardan soyulmaya başladı
hocam çözüm yok gibi yani yok derken ya boyanması gerekiyor ya da kaplama . ben o şekilde sattım zaten golf ü bilen çoğu kişi bunları da biliyor . boyansa da sıkıntı yaratmaz ama satarken alıcının kafası bulunmaması açısından kaplama daha mantıklı

sadece ön tarafamı kaplama yaptın
Aslında dökülme sadece alın tarafında oluyor ama ben o plastik parçanın tamamını 500 tl vererek kaplattım. sunroof camına denk gelen yeri de ziyan olmasın diye farlara kullandık. Dökülme bendeki gibi azsa şeffaf ppf daha uzun ömürlü olacağı söylendi ve o şekilde yapıldı

2015 araç bende bu gün farkettim yeni başlamış dökülmeye. Eskiden olsa herkesin dediği gibi bende farkederdim.

Resimdeki soyulmanın/dökülmenin sebebi nedir ? Çözümü nedir ?
yeni servisten yılık bakımdan çıkarttım aracımı, her zaman camlarımı silerim , kesin gözüme çarpardı, kısa zaman içinde olmuş olmalı..

Ekli dosyayı görüntüle 35265

Ekli dosyayı görüntüle 35266

Ekli dosyayı görüntüle 35267
Aynı problem bendede mevcut bu gün yetkili servis ile görüştüm montaj dahil U şeklindeki çerçevenin değişim fiyatı 22.000 Tl

yeni servisten yılık bakımdan çıkarttım aracımı, her zaman camlarımı silerim , kesin gözüme çarpardı, kısa zaman içinde olmuş olmalı..

Ayrıca servis ile görüştüm piyano black

Ayrıca piano black kaplamanın çözüm olabileceği servis tarafından tarafıma söylendi

"2 yıl mekanik, 3 yıl boya ve 12 yıl paslanmazlık garantisi sunan Volkswagen Garantisi"

Bu soyulmanın ne kadar bir sürede rastlandığını ortalama olarak tespit etmek lazım.
Daha sonra her araçta olup olmadığını belirleyip, Golf 8'de olup olmadığı da teyit edilirse üretim hatası olarak karşımıza çıkabilir.
Tabii ki bu durum hiçbir kaplama polisaj vs. yapılmamış olması gerekir.

Bu soyulma pas olarak değerlendirilip ücretsiz onarım yapılmalı. Far camları da buna dahil edilmeli. Kalitesiz üretim yapılmış diyebiliriz.

Geri
Üst Alt