Sunroof ile ön cam arasında soyulma/dökülme ?

@Seastar76

5000 i gösterip 1500 e sudan ucuz algısı!

Ben yaptırmam !!! 

Ve yaptırmayacak %94 çıkar ....forumda 

Tavana  komple 400 liraya lumarr film çektiririm soyulmayı  kamufle ederim daha iyi... Ki ona bile gerek yok....

Tavan Cam lekesi ??? 
ölümü gösterip sıtmaya razı edecekler ya... 

liste fiyatı 7240 olan ürünün parçası 5000 imiş sadece. 

sunroofun mu var derdin var.

alır almaz zaten ilk kaplanması gereken ürün( far, stop ve camlar ile birlikte) 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Az önce cevap geldi. Dediler ki ; sizden işçilik almayacağız , parça bedeli 5000₺ bandında ama biz sizden sadece 1500₺ alıp parçayı sipariş verip geldiğinde montajını yapabiliriz dediler. 

Sorum şu , bu fiyat iyi mi, bu konularda bir pazarlık payı var mıdır ? Biz Almanya’ya yazsak yada bir başka servis ile görüşsek fiyatı aşağıya çekebilir miyiz ? 
Sattığım golftede vardı aynı durum. Yaklaşık 2 sene önce servise sordum, kronik olduğunu fakat aracin garantisi bittiği için ücretsiz değişim olmayacağını söylemişlerdi o zaman. O parça bakalit ve bildiğim kadariyla mekanizmayla beraber komple değişiyor. Sadece mika parca değişmiyor yani. Bende bakalit bölümü komple seffaf ppf kapatmıştım ve bir miktar kapatmıştı soyulan bölümün gorunurlugunu. Fakat sonradan hava alinca ucretsiz olarak tekrar yaptırdım film. (Oraguard pvc ppf)
1 ay sonra tekrar hava aldi, nokta nokta. söktüm attım ppf filmi.
Yani çaresi yok. Tek çare degistirmek. Veya o bölümü profesyonel ince iş yapan boyacıya komple polisajla uzerindeki vernik/boya herneyse aldırmak ve üzerini şeffaf poliüretan ppf ile kaplatmak. Bazi arkadaşlar cam filmi kapatmaktan bahsetmiş, mika zeminin cam filmi ile kaplanmasi olmuyor. Sadece şeffaf ppf.

1500tl ucret çok değil bence, ama yinede 1000tl ye zorlayın. Birde simdi komplemi degisecek onu dorun servise. Öyleyse eğer, servis bu işlemi ne kadar sağlıklı yapabilir. Ön cam değiştirince içeri su sızması gibi olmasın. Kaş yapayım derken göz çıkarmasınlar.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sunroof pişmanlıktııırrrrrr !!!!!111!!!1!!1!!!11 adam sunrooflu araba almış güneşten korunmak için yansıtıcı güneşlik koymuş. paranla rezil olmak dediklerinden tam olarak  :D

farklı markalı sunrooflu aracımda 5 sene boyunca böyle bir kavlama atma sıkıntısı yaşamadım. tabi başka sıkıntılar yaşadım o ayrı  :D  ama arkadaşımın kapalı garajında sakladığı gözü gibi baktığı 30 binde 2012 makyajlı cc sinde bile var bu kavlama.

başka bir arkadaşımın 2013 polo gti aracında da aynı şekildeymiş  güncelleyelim  (y)
Bende suanki camtavanli arabami aldigimda sicaklik yüzünden pisman olmustum ama camtavanasiz ile yan yana geldiginde "is degisiyor", o görüntü icin 1500 lira hicbirsey

Yolum Aydın’a düşmüşken uğrayıp bizzat sordum ve bu fiyatı aldım. Aynı konuyu bir de sürekli servise gittiğim Bodrum lenayla görüşmek için aradım , kaporta bölümüne yönlendirdiler , telefondaki adamın ayarlı , hesap sorarcasına konuşmasına sinir oldum kapatıverdim. Servis sorumlusuna da bir türlü bağlamadılar, 2 kere iletişim numarası bıraktım aramadılar, yarın da şansımı deneyeceğim , gene bağlamazlarsa bodrum lena benim için biter.

Kronik olan bir problemin garanti ile ne alakası olabilir ki. Kronik ise garanti bitse de bitmese de ücretsiz yapılmalı.. 

O dökülme şu an az ama son paylaştığım fotoda görüldüğü üzere büyümeye devam ediyor. Aydın lena ile tekrar görüşürüp , fiyatta yardımcı olmalarını rica edeceğim , en kötü ihtimalle yaptıracağım. Tabi bu su sefer işlem adımlarını sorup , yapılan işlem sonra  bir problem Yaşarsam ücretsiz çözülüp çözülmeyeceğim de öğrenerek..

bana verilen kısa bilgiye göre , o parça mika benzeri bir malzeme. Onu çıkartabilmek için cam tavanın sökülmesi gerekecek dediler o kadar.  

Ben de aynı sorundan muzdaribim 13 temmuz da farkettim daha önce olsa kesin farkederdim aracı genelde kendim yıkarım 1 gün de mi oldu ondanda emin değilim çok ilginç geldi bana aniden olması . Bu konuyu gördüm servisle görüşmeli miyim bi faydası olur mu acaba . En son kaliteli bi piano black kaplama olacak heralde 😏

20200714_141149.jpg

20200714_141158.jpg

20200714_141209.jpg

20200714_141221.jpg

@mehmetcimcikSon resimdeki duruma (lokalize 4 bölge+ ön tarafta dogrusal çizgi şeklinde = 5 pert bölge)

Bu durum dellenmek için yeterli ! 

Aman böyle kalsın denecek bir durum değil bu...

Koltuk altı çekmecesi çalan çaldım deyip oraya kartvizitini bırakıyor ama (tescilli legal hırsız)

Bu illegal durumlar ? Forumun ismini sorgulatır adama...

Tutku ? 

Golf enayiliği?

Kesinlikle cam  tavan malzemesinden çalınmış bir durum var

@Savatage hocam o 4 lokal bölge bulutların yansıması 😊 temiz oralar sıkıntı yok. Problemli bölge sadece çizdiğim yerler

20200716_160959.jpg

@mehmetcimcik 

haaa tamam o zaman ,   (bulutlar ??)

durduk yere CİVİC fanı olmalayım ...  

evet o tek doğrusal bölge için 1500 verecek misiniz ? (size de aynı olur sanırım tarife)

ppf / şeffaf / mat / cam filmi vs.vs.vs.  kaplama yapın geçin bence ,  hava alması / kalkması / filmin kavlaması falan işçilikle alakalı , doğru yerde doğru işlemle hallolur. 

@Savatage yarın servise gideceğim bakalım ne diyecekler. Söyle bir durum var aracı 2 3 ay içerisinde satacağım ev alma durumum var kısmet olursa o yüzden 1000 tl civarı olursa yaptirabilirim belki zaten iyi bir firmada kaplama için 500 tl isteyecektir diye düşünüyorum yarın duruma göre karar vereceğim

Malesef aynı sorun bendede var 2013 model golf benim soyulma işlemi giderek büyüyor :(

2015 sonrası hatta mümkünse mk7.5 araçlarda durum nasıldır? 

Paylaştığım yabancı forumlarda 2015 ve öncesi için problemden bahsediliyordu.

@Savatage yarın servise gideceğim bakalım ne diyecekler. Söyle bir durum var aracı 2 3 ay içerisinde satacağım ev alma durumum var kısmet olursa o yüzden 1000 tl civarı olursa yaptirabilirim belki zaten iyi bir firmada kaplama için 500 tl isteyecektir diye düşünüyorum yarın duruma göre karar vereceğim
5 yıldır km si dolmadığından yıllık bakım İçin hep Bodrum Lenayı tercih etmiştim. Bu problemi görüşmek için bir türlü servis sorumlusu ile irtibat kuramadım. Ne zaman arasam, açan olmuyor bilgilerinizi alıp size dönüş sağlayalım diyorlar ama arayan soran yok. Servis kısmında ise kaporta bölümüne bağlıyorlar. En son ki görüşmemde afedersiniz ama telefondaki hödük evet hödük yüzünden Bodrum lena defterini kapattım. Bugün Aydın lenayı tekrar aradım, ne güzel istediğim servis danışmanı ile görüşme sağladım. 
özetle ; söz konusu fiyatta biraz daha yardımcı olmalarını rica ettim. Olumsuz cevap aldım , gerekçeleri de fiyatı onlar belirlemiyormuş onlara gelen rakam bu şekilde imiş. Servis danışmanı yoğundu yarın tekrar görüşüp 1500₺ ödeme yapacağım, parça siparişi için. 

@major24 Bende öğleden sonra servise gideceğim bana sizdeki gibi bir teklif sunacaklarını da sanmıyorum . Aracı ilk sahibinden aldım yetkili servis bakımlı idi bende devam ettim o yüzden 2013 model 100.000 de bakalım ne diyecekler Batman güney vw servisine gideceğim bulunduğum iş ve koşullar nedeni ile. Sanırım ordan sonra da sonax a giderim 😊

Bugün batman güney servisine gittim çerçeve değişimi için 9500 tl fiyat verdiler 🙄

Geri
Üst Alt