Golf 7 mib 2,5 navigasyon konum problemi

Ens41

Yeni Üye
İsim
Enis konyalı
Herkeze merhabalar forumda aradım ama konu olarak hiç açılmamış yanlış yere açtıysam konuyu yetkili hocalarım taşıyabilirler şimdiden teşekkürlerAracıma hayalet ekran ve mib 2,5 navigasyon takılmıştı daha sonradan fark ettiğimde app connect ile bağlandığımda google harita ve ıphone kendi haritasında konumum bulunduğum yerden 3-4 km uzakta gösteriyor fakat app connect ile bağlanmadığımda mevcut konumum olduğum yerde gösteriyor telefonda.kablo ile bağlanınca direkt aynı yere taşıyor konumu daha önce başına gelen oldumu acaba aramızda yada bir çözümü varmıdır bunun.Herhangi bir adres girdiğimde konum herhalde yanlış olduğu için dewamlı yeni rota oluşturup farklı yollara sürüklüyor 

• Beğen
Tepkiler: MRT
GPS anteni ile telefonun GPS'i çakıştığından dolayı karışıyor konum. Bende de aynı sorun var. Çözüm GPS antenini tavana takmak. image.png

Tavanınızda süs olarak anten varsa delik oluyor altı. Mevcut anteniniz büyük ihtimal yetişmeyecektir. Yetişirse kablo almanıza gerek kalmayabilir. Ek olarak görseldeki tavan anteninden de almanız gerekmekte.

Tavanınızda süs olarak anten varsa delik oluyor altı. Mevcut anteniniz büyük ihtimal yetişmeyecektir. Yetişirse kablo almanıza gerek kalmayabilir. Ek olarak görseldeki tavan anteninden de almanız gerekmekte.
Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için hayırlı akşamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkeze merhabalar forumda aradım ama konu olarak hiç açılmamış yanlış yere açtıysam konuyu yetkili hocalarım taşıyabilirler şimdiden teşekkürlerAracıma hayalet ekran ve mib 2,5 navigasyon takılmıştı daha sonradan fark ettiğimde app connect ile bağlandığımda google harita ve ıphone kendi haritasında konumum bulunduğum yerden 3-4 km uzakta gösteriyor fakat app connect ile bağlanmadığımda mevcut konumum olduğum yerde gösteriyor telefonda.kablo ile bağlanınca direkt aynı yere taşıyor konumu daha önce başına gelen oldumu acaba aramızda yada bir çözümü varmıdır bunun.Herhangi bir adres girdiğimde konum herhalde yanlış olduğu için dewamlı yeni rota oluşturup farklı yollara sürüklüyor 
ayni cihaz bendede var konum sorunu yasamiyorum tofn gps ile cakisma soz konusu degil bende yazilim guncellemesi deneyin haritalari 

Bende de aynisi var harita 2020 güncel konum sorunuda yok ama.
Adres bulmada zorluk çekiyorum.
O yuzden zaman zaman google haritayı kullaniyorum android auto ile haritasi çok daha iyi.

SM-G988B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayni cihaz bendede var konum sorunu yasamiyorum tofn gps ile cakisma soz konusu degil bende yazilim guncellemesi deneyin haritalari 
Mib 2,5 için mi güncelleme gerekiyor çünkü telefonda herhangi bir güncelleme yok google maps için benim mib deki harita 2018 olarak gözüküyor 

Bende de aynisi var harita 2020 güncel konum sorunuda yok ama.
Adres bulmada zorluk çekiyorum.
O yuzden zaman zaman google haritayı kullaniyorum android auto ile haritasi çok daha iyi.

Hocam benim aracın haritasında konumda sıkıntı yok ama kablo ile app ye bağlandığımda google maps konumu yanlış gösteriyor sadece 

Birde cihazın gps anteni sağ tarafta torpidonun hemen yanında açılan kapağın arkasında şuanda.mib 2,5 harita güncellemesini ne yaptıysam beceremedim siz haritayı nasıl 2020 versiyona yükselttiniz acaba 

Var olan anten de tavana taşınırsa iş görür. Orjinal olsun denirse yeni anten alınabilir. Bu sorunu hem bmw de hem golf de yaşadım ben çözümü kendi kendime buldum. Gittiğim hiçbir usta bu çözümü bilmiyordu. 

Mib için harita güncelleme
discover care v.1.0.4 exe programi ile yapiliyor.

Arkadaşlar bende kısa süre önce Discovery mib 2,5 taktırdım. Çeşitli sorunlar ile karşılaştım . Bunların başında navigasyon da ve CarPlay konumumdan en az 3 km farklı yerde göstermesiydi . Bu sorunu en az montaj yapan kişiye gittim. GPS anteni değişik yerlere kondu,GPS anten değişti.kullandığı kabloyu değiştirdim .fakat çözüm olmadı. En son burdaki anten çözümünü gördükten sonra uyguladım gerçekten süs anteni yerine GPS shark anten dakılınca çözüm oldu. Bu diskovery Mib 2,5 ekranda ölü piksel problemi yaşadım. Ekran değişti. Bu yanlış konum nedeniyle ünite ve GPS anten değişti. Ekranda titreme vardı. Belki aküdendir diye aküyü değiştirdim. Akü değişim için sinyal veriyordu zaten.Ekran kablo değişikliği ile çözüldü. Bu arada takılan ünitenin kullanılmış. Biraz araştırınca ünitelerin çoğu kullanılmış olduğunu öğrendim.Resmen  aldığım teyp dolayısıyla hayata küsmüştüm. Bir multimedia ancak bu kadar problem çıkartabilir. Ama herşeye rağmen sonuçta bütün problemini çözdükten sonra kullanım olarak iyi.

Arac tavaninda anten yoksa cozum nedir?.Sanirim arka camda anten bulunuyor yanlis bilmiyorsam resistansli bolumde oraya baglanti mumkunmu acaba.Yoksa tavan mi delincek  :sofor:

Geri
Üst Alt