2012 Audi A3 8P CH/LH Çalışmıyor

MinimaLiTe

Üye
İsim
Ahmet
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim aracımı yeni aldım bugün gizli özellik için bir yere gittim gizli özellikleri açtırdım fakat şöyle birşey var açan arkadaş CH/LH açık abi zaten dedi araç üzerinden baktığım zamanda açık görünüyor ama çalışmıyor sinyal kolu ile açmayı denedim gene açılmadı sorun sizce ne olabilir sinir oldum açacam onu.

@MinimaLiTe hoşgeldiniz hocam...

far anahtarınız auto konumda mı ? Auto konumunda değilse açmaz. 

@MinimaLiTe hoşgeldiniz hocam...

far anahtarınız auto konumda mı ? Auto konumunda değilse açmaz. 
Far autoda hocam ve farlar geceleri felan otomatik olarak devreye felan giriyor bir sıkıntı yok onda sensör diye şüphelenmiştim ama farlar otomatik çalışıyor diye ondnan değildir diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MinimaLiTe Gece denediniz dimi hocam ( yanlış anlamayın bazen insan akıl tutulması yaşayabiliyor ) 

@Nfk Gece gündüz camdaki sensörü elle kapatarak her türlü şekilde denedim :)

Kodlamada bi hata olabilir aklıma başka bişey gelmedi valla. 

Mersinde bunu düzgün yapabilecek birini bulmam lazım o halde bilen var mı ? Mersinde birini

@MinimaLiTe Benim araçta far sensörü hava kararmaya başlayınca devreye giriyor. Ancak aynı saatlerde ch/lh devreye girmiyor. CH/LH'nin devreye girmesi için daha karanlık olması gerekiyor. Otoparkta üzerine biraz ışık gelse bile devreye girmiyor. Gündüz sensörü kapatsam bile devreye sokamıyorum hatta. Gece karanlığında denediniz mi?

@MinimaLiTe Benim araçta far sensörü hava kararmaya başlayınca devreye giriyor. Ancak aynı saatlerde ch/lh devreye girmiyor. CH/LH'nin devreye girmesi için daha karanlık olması gerekiyor. Otoparkta üzerine biraz ışık gelse bile devreye girmiyor. Gündüz sensörü kapatsam bile devreye sokamıyorum hatta. Gece karanlığında denediniz mi?
Zifiri karanlıkta denemedim hocam birazdan sırf bunun için dışarı çıkıp zifiri bir karanlık bulup deneyecem ama buda çok saçma bir sorun. Acaba sorun bu ise sensörü yenilesem daha düzgün çalışır mı?

@tgun89 benim araçta da farlar otomatik yandıktan sonra her şekilde devreye giriyor hocam. Mesela avm otoparkında o kadar aydınlık bir ortamda aracımı genelde kontağı açıp ışığından buluyorum. 

@Nfk Ben sonradan kendim taktım. Demek ki bunun bir ayarı var. Biraz bakınayım.

Android Multimedya vs. Taktıysanız ayarlarından dolayı olabilir.. ben 6.5 media kullandığımda CH/LH menüsü gelmiyordu yoktu vcds den zamanda ayarlasam genede çalışmamıştı. Multimediayı değiştirince menüye geldi şuan sorunsuz çalışıyor

Geri
Üst Alt