manuel şanzıman yağ değişimi yardım

BAYRAKTAR

Yeni Üye
İsim
ercan
 2008 model 6 ileri golf midline aracımım şanzımanında ufak çaplı yağ kaçaklarından dolayı yağının eksilmiş olabileceğini düşünüyorum ,son zamanlarda da 3 vitese kadar şanzımanın sesini duyar gibiyim ; Öncelikle şanzıman yağını değiştirip denemek ve emin olmak istiyorum , aracım 173 binde ve daha önce şanzıman yağı değiştimi bilmiyorum 

Hangi marka ve özelliklerde kaç lt yağ konulması gerekiyor Bilgi ve tecrübeleri olan arkadaşlar  :sofor: Selam

@BAYRAKTAR Hocam bulunduğunuz bölgede yetkili servis varsa şanzıman yağı değişimi için fiyat alın yüksek gelirse en azından yağı servisten alıp dışarıda güvendiğiniz bir yerde değişim yaptıra bilirsiniz.Aracınızın yaşından dolayı yetkili serviste %30 indirimi olması gerekiyor.

Upvote 0
Teşekkür ederim internetten de araştırıyorum servisten den de bilgi alacağım şimdilik edindiğim bilgilere göre SAE 75 W 90 /MOTUL , CASTROL , MOBİL Gibi markaların yağları öneriliyor 2 litre yeterli oluyor ve litresi 85-95 tl arası. 

Upvote 0
Servisden bilgi alıp malzeme ve işcilik icin disaridan daha uyguna yaptirmak mantikli gibi

Upvote 0
Tekrardan Merhaba şanzıman yağını değiştirdim ve detayları sizinle paylaşmak istiyroum  öncelikle şanzıman yağı 2.3 lt castrol 75 w 80 kullanıldı  

3 lt yağ birim fiyatı 55 tl den 165 tl

servis işçiliği 75 tl 

Toplamda 240 tl yapıyor  2,3 LT yağ konulduğu için 200 tl ye yağ değişim işlemini tamamlamış olduk.

vites geçişleri ve şanzıman sesinde biraz azalma oldu zamanla görücez bakalım  

IMG_7264 (1)2.JPG

IMG_7263 (1)22.JPG

IMG_7272 (1)1.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
:sofor: TEŞEKKÜRLER

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Tekrardan Merhaba şanzıman yağını değiştirdim ve detayları sizinle paylaşmak istiyroum öncelikle şanzıman yağı 2.3 lt castrol 75 w 80 kullanıldı

3 lt yağ birim fiyatı 55 tl den 165 tl

servis işçiliği 75 tl

Toplamda 240 tl yapıyor 2,3 LT yağ konulduğu için 200 tl ye yağ değişim işlemini tamamlamış olduk.

vites geçişleri ve şanzıman sesinde biraz azalma oldu zamanla görücez bakalım

Ekli dosyayı görüntüle 34484

Ekli dosyayı görüntüle 34483

Ekli dosyayı görüntüle 34485
Hocam şanzuman yağı değişiminden sonraki izlenimlerin neler nasıl şuan durum?

Upvote 0
2013 Manuel 1.6 Tdı 140.000 km'de baskı balata ile birlikte benimde şanzıman yağı değişti ben herhangi bir fark hissedemedim açıkcası.

Upvote 0

Geri
Üst Alt