1.6 tdi dsg Golf hakkında düşünceleriniz...

Herkese selamlar, grupta yeniyim. Siz değerli Golf kullanıcılarının yorumları çok önemli o sebeple sizlere danışmak istediğim sormak istediğim bir kaç konu var. Öncelikle 2019 12 binde golf 7,5 comfortline arac alacagim buyuk ekran teypli. Highline a butcem yetmiyor. Megane hb full aracimi sattim golf comfortline alacagim. DiZel satisi kalkmis Dizel alacagim icin bu durum benim için eksimi? İkincisi comfortline da gizli ozelliklerde R ye alinca vitesi ayna egiliyormu? Ve ne gibi guzel ozellikler var gizli? Arac genel anlamda nasil yol tutusu vs anlatirsaniz sevinirim. Arac 16 jant 
Hocam donanım beklentisi kullanıcıya bağlı, kimine comfortline donanımı yetebiliyorken kimisini highline da kesmiyor. :)

2019 1.6 TDI DSG Comfortline kullanıyorum, geri viteste sağ ayna aşağıya iniyor. Gizli özellikleri açtırmıştım ama ondan önce oluyor muydu hatırlamıyorum. Bu mesele değil yani, oluyor neticede. 

Aracınız ile ilgilenmeyi seviyorsanız comfortline araç alıp eksikleri tamamlamak daha zevkli oluyor. :)

2019'da bazı comfortline araçlar 6.5 inç tuşlu multimedya cihazı ile, bazıları da highline donanımda gelen 8 inç multimedya cihazı ile çıktı. Baktığınız araçtaki multimedya 8 inç ise gayet güzel.  (y)  6.5 da güzel ama 8" tuşsuz olduğu için daha şık duruyor.

Şirket aracı olarak zaman zaman megane kullanıyorum, megane'dan sonra Golf'ün en boşu bile "arabayım ben" der. 

Son olarak dizelden nefret eden ben bile gittim dizel aldım, çünkü neden alınmasın? :D

@Batu3477 benzin ile dizel arasındaki litre fiyat makası eskisi gibi açık değil. Hatta kapandı. Yılda 10000 km yapıyorsanız ben olsam gözüm kapalı benzinli highline bakardım. Tsi motor öyle gözünüzü korkutacak kadar yakmıyor hocam. Forumda konulara yakıt tüketimlerine bakın iyice. Biraz gezinin binlerce konudan size fikir verecek belki de kararınızı değiştirecek bilgiler mevcut. 

Sağ aynanın aşağı inmesi 

Sürüş konfor paketinin ön arka park sensörü ile gelen bir özelliğidir.

+ Cruise kontrolün de olması şart değildir

Gizli özellikle açılmasına gerek yoktur

Yani sonuç 

Ön arka park sensörü olan her aracın sağ aynası!!  geriye takınca aşağı iner 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sağolun hepinize teşekkür ederim bilgileriniz için 🙏🏻

tavsiyem benzin highline dan olurdu hatta sanruflu bulursanız tekrar düşünün derim

@Savatage yanlış bilgi olmasın hocam aracım 2018 midlineplus ön arka park sensörü de yok ama sağ ayna geri viteste aşağı iniyor.

Sağ aynanın aşağı inmesi 

Sürüş konfor paketinin ön arka park sensörü ile gelen bir özelliğidir.

+ Cruise kontrolün de olması şart değildir

Gizli özellikle açılmasına gerek yoktur

Yani sonuç 

Ön arka park sensörü olan her aracın sağ aynası!!  geriye takınca aşağı iner 

Aramıza Hoşgeldiniz.

önceki aracım olan 2015 model 1.6 dizel dsg highline aracımı sıfır almış ve 3 yıl kullanmıştım. Kullandığım süre boyunca memnun kalmadığım durum yok denecek kadar azdır. Motor Yakıt ekonomisi ve performansı ile son derece tatminkar. Donanım olarak comfort veya highline arasında belli başlı farklar olsa da kişiye göre tercih meselesi olur. 1.6 dizel motor ve DSG kombinasyonu çok uyumlu . Tavsiye ederim  (y)

Anladım 10.000 km yılda ortalama ama dizele alışık oldugum için benzin çok korkutuyor:))

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Yılda 10bin km için dizel almayın hocam., dizel az yakar algısı eskide kaldı., evet 10 yıl öncesine kadar az yakardı ve avantajları fazla idi.,

Ancak Euro 5 motor ile birlikte hayatımıza DPF (dizel partikül filtresi) temizleme denilen sinir bozucu bir şey geldi., Araç her 250-300km’de bir DPF temizliği yapmak için rejenerasyon yapar, biriken kurum, pislik vs.. temizlemeye çalışır., Yaklaşık 20dk. süren bu işlemde az yakıyor denilen dizel motor benzinliden bile fazla yakar., ve bu temizlik işlemi istisnasız her 250-300km’de bir devreye girer., 

İşten yorgun evin önüne gelmiş tam aracı park edecekken bi bakarsınız DPF temizliği başlar., yarım saat motorun temizliği bitirmersi için dolan dur., kaybedilen zaman, fazladan yakılan yakıt vs.. 

Banane yahu dpf temizliğini yapmasın dedediğinizde bir süre sonra filtre aşırı dolduğundan bu sefer de aktif temizlik işlemi yapmaya çalışır., bu esnada ekrana baktığınızda 10-12lt. yakıt yaktığını görürsünüz ve bu sefer temizlik işlemi çok daha uzun sürer, bunlara dikkat etmeyip düzenli olarak temizlik bitmeden aracı stop ederseniz yüksek onarım masrafları ile karşı karşıya kalırsınız., 

Özetle yılda 10bin km için dizel alarak kendinize eziyet etmeyiniz., TSI benzinli motorlar artık oldukça az yakıyorlar., Eskiden mazot ile benzin arasında litre bazında 1-1,5 lira fark olurdu., artık kalmadı.,

Ayrıca dizelin bakım maliyetleri, vergisinin yüksek oluşundan hiç bahsetmedim, 

Bu yazıyı dizel Golf sahibi olarak yazıyorum, bu devirde dizel almanın anlamı kalmadı. 

1.0 veya 1.5 tsi Highline almanızı öneririm..

@Savatage yanlış bilgi olmasın hocam aracım 2018 midlineplus ön arka park sensörü de yok ama sağ ayna geri viteste aşağı iniyor.
Sıfır bayiden mi aldınız aracı? 

Kodlama ile sonradan  açılmış ihtimali olabilir mi?

Bu özellik sürüş konfor paketinin bir uzantısı çünkü

Yılda 10bin km için dizel almayın hocam., dizel az yakar algısı eskide kaldı., evet 10 yıl öncesine kadar az yakardı ve avantajları fazla idi.,

Ancak Euro 5 motor ile birlikte hayatımıza DPF (dizel partikül filtresi) temizleme denilen sinir bozucu bir şey geldi., Araç her 250-300km’de bir DPF temizliği yapmak için rejenerasyon yapar, biriken kurum, pislik vs.. temizlemeye çalışır., Yaklaşık 20dk. süren bu işlemde az yakıyor denilen dizel motor benzinliden bile fazla yakar., ve bu temizlik işlemi istisnasız her 250-300km’de bir devreye girer., 

İşten yorgun evin önüne gelmiş tam aracı park edecekken bi bakarsınız DPF temizliği başlar., yarım saat motorun temizliği bitirmersi için dolan dur., kaybedilen zaman, fazladan yakılan yakıt vs.. 

Banane yahu dpf temizliğini yapmasın dediğinizde bir süre sonra filtre aşırı dolduğundan bu sefer de aktif temizlik işlemi yapmaya çalışır., bu esnada ekrana baktığınızda 10-12lt. yakıt yaktığını görürsünüz ve bu sefer temizlik işlemi çok daha uzun sürer, bunlara dikkat edipte düzenli olarak temizlik bitmeden aracı stop ederseniz yüksek onarım masrafları ile karşı karşıya kalırsınız., 

Özetle yılda 10bin km için dizel alarak kendinize eziyet etmeyiniz., TSI benzinli motorlar artık oldukça az yakıyorlar., Eskiden mazot ile benzin arasında 1-1,5 lira fark olurdu., artık kalmadı.,

Ayrıca dizelin bakım maliyetleri, vergisinin yüksek oluşundan hiç bahsetmedim, 

Bu yazıyı dizel Golf sahibi olarak yazıyorum, bu devirde dizel almanın anlamı kalmadı. 

1.0 veya 1.5 tsi Highline almanızı öneririm..
@forzaGilles Hocam süper özetlemiş olayı bende 2016 1.6TDI comfort var memnunum ama eski avantajı kalmadı tek güzel tarafı dip gaz bile yapsan çok yakmıyor :)  

Yorumların çoğunluğu gibi ben de TSI diyorum. Fakat baştan sona her şey sizin beklentilerinizle alakalı. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama mesela kullandığınız Megane dizelse (benzinlisini bilmiyorum) o tüketimlerin aşağı yukarı bir iki litre üzerine çıkacağını bilmelisiniz. Bir hafta kadar Dizel Megane Hb kullanmıştım, araç resmen yakmıyor.

Yakıt tüketimi biraz da sizin hangi şehirde, hangi yollarda araç kullandığınızla alakalı. Ben 1.4 TSI ile şehiriçi trafiksiz 15 km yolda 4.9lt ortalama görürken şehiriçi trafikli 15 km yolda 8.7lt ortalama görebiliyorum. Uzun süreli ortalamam da 6-7 litre civarında idi tam hatırlayamadım. Yakıt tüketimi 1-2 litre artsa da Megane-Golf geçişi beni her türlü mutlu ederdi sanırım. Neticede iyi bakıldıktan sonra Golf’ün dizelinin de benzinlisinin de değeri düşmüyor. Umarım istediğiniz aracı bulursunuz.

Geri
Üst Alt