18 İNÇ PRETORİA MI VERONA MI

kara55

Üye
İsim
ilyas
Arkadaşlar herkese merhaba iyi forumlar ,

Aslında yapılacak birçok şey var araştırdım farklı ürün fiyatları aldım ama lastik daha önemli gibi geldi ve uzun yola gideceğim için önceliğimi buna verdim.

Gümüş refleks gri Golf Mk6 2009 Model aracıma yaz lastiği almayı düşünüyordum bunla beraber jantını da değişip ebat değişikliği de yapacağım . Bu iki jant arasında kaldım orjınale gücümüz yetmeyeceği için replika alacağım. Arıcıoğlu yada jant store , gizem jant lastik yada jantplus tan alacağım başka önerisi olan varsa onlarlada görüşebilirim istanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. 

Tecrübelerinize ihtiyacım var şuan üstünde 16 jant mevcut ben 18 e geçeceğim araçta nasıl durur jant değişikliği sonrası orjinal yaylarını sökmem gerekirmi ben basık sevmiyorum birde yola gideceğim yükleme de yaparım bu konuda bilinçsizim bazı örneklerini görebildim veronada çok hoşuma gidiyor araç gri oldugu için parlak gözüküyor kendini gösterir diye düşünüyorum. Pretoria zaten efsane ama çok belli etmez gibi geliyor kendini çünkü uygulanan araçlara baktığımda inç yüzünden mi bilemedim tam kafamda oturtamadım ne yapmalıyım bayram öncesi alacağım. Önerilerinizi bekliyorum

Resimleri bugün çektim baktım kafada kurarak olmuyor yerine gidip fotosunu çekeyim fiyat alayım dedim sizce hangisi yakışmış oraya gidince veronadan direk vazgeçtim daha çok sedanlar için olduğu belliydi denemedim bile ama Dartford ve Proteria denedim Dartford arabayı baya açtı gibi geldi .

Fiyat olarak 3650 jant 18 inç dayton marka yazlık lastikle birlikte her iki jant içinde geçerli aynı fiyat..

Teşekkürler tekrardan iyi forumlar.

IMG_20200603_182628.jpg

IMG_20200603_182618.jpg

IMG_20200603_182613.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kara55 Ben araca daha bu yaz taktırdım yazlıklara geçerken en çok yakışanın preterio olduğunu düşünüyorum 17 inch taktırdım 225/45/17 lastik ebatları lastikcim 40 yanak takarsam aracın çok yüksek görüneceğini söyledi bende 45 yanak taktırdım 16 dan geçtim aşırı fazla bir konfor kaybı hissetmedim.Aracı basmayacaksanız 17 öneririm 

ereba ..png

lütfen proterianın ruhuna aykırı davranmayın :)  19” dışında takılan proterialara proteria demeyelim 😅

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kara55 Ben araca daha bu yaz taktırdım yazlıklara geçerken en çok yakışanın preterio olduğunu düşünüyorum 17 inch taktırdım 225/45/17 lastik ebatları lastikcim 40 yanak takarsam aracın çok yüksek görüneceğini söyledi bende 45 yanak taktırdım 16 dan geçtim aşırı fazla bir konfor kaybı hissetmedim.Aracı basmayacaksanız 17 öneririm 

Ekli dosyayı görüntüle 33590
Hocam maşallah aracınız çok güzel bendeki de trendline 1.6 Samsun plaka yapamadık nasip istanbul plakaya oldu aslen samsunluyum. Burdaki Jant satan yer 225/45/18 uyumludur dedi. Ancak dediğiniz gibi çok sırıtabilir almışkende birkere almak istiyorum sürekli değişim yapabilecek biri değilim gözüme göre yakışıyorsa onunla uzun süre giderim. Bunu değerlendireceğim 17 de güzel durmuş

@farukal demekki ondan dolayı yapılan birçok uygulamada pek verim alamadım. Ancak 19 bizim araca gitmez sedan olsa evet  yada basmak gerekir çok inceleceği için :)

geçenlerde bir arkadaş 18" taktırmıştı, gayette şık duruyordu

Hocam maşallah aracınız çok güzel bendeki de trendline 1.6 Samsun plaka yapamadık nasip istanbul plakaya oldu aslen samsunluyum. Burdaki Jant satan yer 225/45/18 uyumludur dedi. Ancak dediğiniz gibi çok sırıtabilir almışkende birkere almak istiyorum sürekli değişim yapabilecek biri değilim gözüme göre yakışıyorsa onunla uzun süre giderim. Bunu değerlendireceğim 17 de güzel durmuş
Yanlış söylemiş., doğru ölçü 225 40 R18 (92Y)

Geri
Üst Alt