Golf 7 ayna arıza

hsyn542

Yeni Üye
İsim
Hüseyin
Merhabalar bugun arabaya bindim normalde R alınca sağ aynanın aşağı inerdi inmedi bende kontrol ettiğimde iki aynanında joyisyikle kontrol edemediğimi fark ettim bu sorunla daha önce  karşılaşan oldumu sorun neden kaynaklı ?

Merhabalar bugun arabaya bindim normalde R alınca sağ aynanın aşağı inerdi inmedi bende kontrol ettiğimde iki aynanında joyisyikle kontrol edemediğimi fark ettim bu sorunla daha önce  karşılaşan oldumu sorun neden kaynaklı ?
Ayna kumandasında bir problem olabilir mi hocam?

Ayna ısıtma çalışıyor mu?

Isıtmanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacam urfadayım sıcakta anlarmıyım ?

Bende sağ aynanın kontrolü gitmişti joystick değişimi ile problemi çözdüm. Güzel bilgi: kapı panelini komple sökmeden değişim yapabilirsiniz. :)  

Isıtma hava sıcaksa çalışmıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 15-20 derece arasında bir sıcaklık ve altındaki sıcaklıklada devreye giriyor. Üstündeki sıcaklıklarda maalesef devreye sokamıyorsunuz. Net sıcaklıkları bilen arkadaşlar zaten yazacaktır.  

Bende sağ aynanın kontrolü gitmişti joystick değişimi ile problemi çözdüm. Güzel bilgi: kapı panelini komple sökmeden değişim yapabilirsiniz. :)  

Isıtma hava sıcaksa çalışmıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 15-20 derece arasında bir sıcaklık ve altındaki sıcaklıklada devreye giriyor. Üstündeki sıcaklıklarda maalesef devreye sokamıyorsunuz. Net sıcaklıkları bilen arkadaşlar zaten yazacaktır.  
Bunu bilmiyordum, faydalı bilgi  (y)

@hsyn542 joystick'i tam tur çevirdiğinizde takılmalar oluyorsa (benimkinde olmuştu) joystick için bi helva kavurabilirsiniz :) Elektrikçi muhtemelen düğmeyi veya ayna camını sökerek kontrol edecektir. 

Ek bir kontrol yöntemi daha var; otomatik ayna katlama özelliğiniz varsa anahtar ile kapattığınızda aynalar katlanıyor, joystick'ten katlanmıyorsa o zaman yine problemi çözmüş sayılırsınız. :)  

Şanlıurfa'da belki zor olabilir :) ama elinizi üstüne koyup ısıtmayı açarsanız hissedilebilir hocam.
20 derece üzerindeki sıcaklıklarda aktif olmuyor ayna ısıtması. Ancak bu aralar geceleri 16-17 derecelere iniyor. Gece test edebilirsiniz. Ayrıca ısıtıcı devredeyken menüden kontrol edince konfor tüketicisi kısmında uyarı olarak  da görebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yekk dediğiniz gibi takılmalar oluyor :)  geçmiş olsun diyelim :)  yarın sanayiye çıkıcaz

Geri
Üst Alt