Jurid Balata

mennanm

Yeni Üye
İsim
Mennanm
2014 Golf VII 1.4 TSI (60000 km) ön balatalarımı değiştirmek için forumda araştırma yaptım. Buna göre bu model üzerinde İngiliz malı Ferodo balata olduğunu öğrendim. Piyasada sahte uzakdoğu malı Ferodo lar olduğunu duyduğum içim markanın Türkiye temsilcisini arayıp sordum. O da aldığım balatanın kutusu üzerindeki kodu ferodonun websitesinden doğrulamamı istedi. Bunun garantisi vermeyen yerlerden alışveriş yapmamı söyledi. Araştırdım. Aloparça garati verdi ve 205 TL'ye fişli ön balatalardan aldım. Gelen kutu üzerindeki doğrulama kodu doğru çıktı. Sonra sanayide değiştimeye gittim. Burada sökülen eski balatanın markasını kontrol ettim. Ferode değildi. Çıkan parça JURİD 201 FF idi. Araştırdım. Bu da bir Alman malı. Uzun yıllardır balata üretiyorlar ve son yıllarda ekolojik ürünlere yönelmişler. Jurid'in Türkiye'de satılan çeşitli modelleri var ama henüz yeterince yaygın değil.

Bilgilendirme için Teşekkürler Hocam.

Tecrübelerinizi de paylaşırsanız seviniriz. Keyifli Forumlar.

Balatalarımı değiştirdim ve beş aydır kullanıyorum. En ufak bir problem yaşamadım. Orijinal Ferodo balatayı herkese tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt