Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)

Konu açmak için minimum mesaj adedi limiti olmalı mıdır? (Anket)

• Kullanılan toplam oy
    117
İyi geceler

Ben böyle bir talebin forumlarin ruhuna aykırı olduğu düşüncesindeyim. Aksi halde ya mesaj çöplüğüne dönüşecek, ya da whatsapp grubu gibi kapali kutu bir ortam oluşacaktır.
Günaydın, 

Mesajınızın tamamını okuyunca esasen ne ifade etmek istediğiniz gayet net anlaşılıyor, sadece konu başlığında yada içeriğinde herhangi bir yönlendirme veya talebin olmadığını belirtmek isterim. (Yazınızda alıntı veya kişiden bahsetme  özelliği kullanmadığınız için kimin hangi talebine istinaden yazdığınız ortada kalmasın diye konuyu ben açtığım için ben cevap verme isteği duydum :)

Çok fazla seçeneğe boğmadan ancak mümkün mertebe hemen herkesin görüşlerini en geniş sekilde kapsayabilecek seçeneklere yer vermeye çalıştım ancak demokrasilerde pek tabi her bir görüşe cevap verebilen çözümler de her zaman bulunamayabiliyor.

Bir de genel manada açıklamak isterim ki konuya destek veren 5 farklı görüşe de sahip tüm mesajlara "beğeni" bırakıyorum, buradaki amaç önerilen yöntemi benim de desteklediğimi değil, konuya ilişkin katılım gösterilmesi, beyin fırtınası yapılmasını beğendiğim anlamına geliyor. Nihayetinde bizler buranın sakinleri olarak ne kadar çoğulcu bir katılım başarabilirsek, o kadar güzel fikirler çıkacağına inanıyorum. 

Selamlar. 

Ben limit konulmalı diye oy kullandım ancak yazıları okuyunca bir sürü gereksiz mesaj ile dolabileceği yönündeki düşüncelere hak vermemek elde değil. 

Bunlar üzerine benimde aklıma şöyle olabilir mi diye geldi.

Yeni üyelerin konuları yönetimin onayından geçmeden yayınlanmaz! 
Yönetimin onayı ile yayınlanır. Üyenin genel hal, tavırları, beğeni sayısı, üyelik süresi gibi bazı kriterler dikkate alınarak bir süre sonra denetimsiz olarak konu açabilir şeklinde düzenlenebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sınırsız özgürlük olmaz, özgürlüğünde bir sınırı vardır. Sınırı aşmaya başladığında başkalarının özgürlük alanına girersiniz.

Forumunda kuralları var, üye olurken baştan bu kuralları kabul etmiş oluyorsunuz. 

En kötü kural, kuralsızlıktan iyidir.

Forum paylaşım ortamıdır

Aklıma bi fikir geldi...

Yasaklara çok alıştık yasak olmadan yasayamazsak da bir ilk yapsak taktir yöneticilerin benimkisi sadece fıkır uygun gorulmazse yorumu mi silerim...

Yeni üyelere değsik şekilde bakmaktansa 

İlk üye olurken kuralları sıralayabiliriz...

Tabiki kimse yeni üye olduğu bir yere kuralları okuyup girmez bizde adettir okudum anladım hadi o an çok aceleciyizdir...

Okudum anladım dedikten sonra sınava tabi tutulabilir yani rahatsız olunan konularda nasıl davranılması gerekiyor sıkar halinde sunulubilir doğru cevaplamalar sayesinde gruba basılı bor şekilde üye oldunuz ibaresi ile hem forum adabi hatırlatılmas olur hem de biz yeni üyelere art niyetli yaklaşmayız gibi bi çözüm üretilebilir...

Saygılarimla 

Bugün birtanesi konu acmis, ilk mesajini yazmadan satilik ilani acmis, pretoria jant satiyordu, sikayet ettim silindi, bence  suan uygulanan satis ilani 20 ileti sinirlamasi gayet güzel.

Yeni konu acma cogu zaman gerekli olmuyor, 1.5 yildir üyeyim, aktif kullaniyorum forumu, actigim konu sayisi 4-5'tir, " Arama" fonksiyonunu kullanmaya öncelik versek yeni konu acmaya pek gerek kalmiyor

Konu acmadan önce  önce arama yapalim, gereksiz yogunluk olmasin

Herkese hayirli bayramlar bu vesileyle

Ben yeni ve çok bilgili olmayan bir üye olarak yorumumu yapayım. Bence yeni üyelerin konu açmasına bir kısıtlama getirilmesi mantıklı olur veya konuya göre yönetici onayı gibi. Ben burada samimiyet bulduğum için varım. Birilerine araba konusunda çok bir şey katabileceğimi düşünmüyorum ama yorumları okumaya bile her gün giriyorum. Mesela bu zamana kadar Golf 7 Mid Plus aracıma sizin önerilerinizle yaptıklarım veya yapacaklarıM üzerinden fikir verebilirim. Konu açmak için ilk defa üye olan birinin de acele etmesine gerek yok bence. Ayrıca olan konuları da iyi incelersek belki sonuç alırız. 

@krym evet silinmis tebrik ederim...

Belki arkadaşımızın acil ihtiyacı vardı belki isteyen bir arkadaş da vardı ama olsun yeni üye satamaz açamaz tebrik ederim...

Gitsin çeşitli sitelerden satsın burada bi arkadaşa daha uyguna yar olmasın veya başla senaryolar...

Hocam ben sizi takip ediyorum tanımasam da bana çok şey kattınız değer de veriyorum açıkçası amacım haddimi aşmak değil...

Sadece mantığını kavrayamiyorum neden yani ne gibi zararı var yeni üyeye nie bunu yapıyoruz burada çoğu insan birbirini tanimiyor ama güzel paylaşım oluyor...

Burası herkeze açık bir forum...

Açıkçası o ilanın kaldirilmasi hoş olmamış...

Anlam veremedim belki iyimser baktım belki mantığını çözemedim affiniza ve samimiyetiniz dayanarak ufak bir sitem ettim arife günü kırmak değil hele ki sizin gibi bir arkadaşı...

Sizinde bayramınız mübarek olsun hayırlara vesile olmasını dilerim 

Saygilarimla....

Sınırsız özgürlük bu iste ?

Adamın kapıları benim tok kapılardan 3 misli değerli BMW kapısı ya ? 

Ben eşşek gibi yerdeki kırmızı çizgilere basmadan denk getirmeye çalışıyorum.

(Bknz : hela deliğine denk getirme!!)

Ayıppp yavvvvv sitede bunlar gibi 30 tane var....eşşekk gibi otoparkta bazen park bulamıyorum ? 

Orası 3 araçlık ? 2 ye düşürmüş

Bunların bide AVM versiyonları var

IMG_20200523_184127.jpg

@Mmt0634 

Aciliyet ? Birisinin acil yedek parça aksesuar gereksinimi karşılama durumlarına katıl-a-mıyorum hocam

Adam bende 4 ünite O Rh (+) kan var ihtiyacı olanla irtibata geçebiliriz şeklinde konu açsa anlarım.

Altı üstü jant / difüzör/ panjur/ lastik ! Alacak olanın aciliyeti ölümcül değil ki?

Sarı site paralıyken burada bedava diye tezgah açıp geldim  sattım gittim anlayışı bana ters geliyor. 

@Savatage hocam orası öyle fakat son silinen konu...

Vatandaş gayet düzgün bir üslupla gayet makul bir fiyatla ilan koymuş acil de dememis konu kaldırıldı...

Beğenisi yoktu şubatta üye olmuş arkadaşım...

olabilir evet ben yazmasam da artık hergun bakıyorum beni ilgilendiren konu var mı yok mu okuyorum ama insanlar bizim kadar vakit ayiramayabilir... 

Çok haksızlığa uğradım ama doğru bildiğimden vazgeçmedim tamam illaki çürük elmalar var yorumunuza katılıyorum fakat burası herkeze açık bir forum bu kadar kisisellesecek se o zman whatsapp grup kurulmalı e orası da aynı kalıpta kalır....

İlan açma kapa taktir sizindir aciletilk de ayr mevzu benden daha tecrubelisniz belli ki can sıkıcı kişiler gelmiş gitmiş fakat ben her zaman her yerde eşitlikten yanayım tabiki olamaz fakat şans vermeye değer...

Zaten değerli yöneticiler hemen olaya el atıyor daha önce başıma gelmişti :)

ayrıca park olayı çok iyi ya onun sol tafina silme yanaşmak için evde 89 model şahin bulunmalı golfe kıyamam ki :))) 

Sınırsız özgürlük bu iste ?

Adamın kapıları benim tok kapılardan 3 misli değerli BMW kapısı ya ? 

Ben eşşek gibi yerdeki kırmızı çizgilere basmadan denk getirmeye çalışıyorum.

(Bknz : hela deliğine denk getirme!!)

Ayıppp yavvvvv sitede bunlar gibi 30 tane var....eşşekk gibi otoparkta bazen park bulamıyorum ? 

Orası 3 araçlık ? 2 ye düşürmüş

Bunların bide AVM versiyonları var

Ekli dosyayı görüntüle 32901
AVM yi bir nebze anlıyorum, adam diyor ki "ben eşeğim ancak AVM de beni kim tanıyacak?". Fakat aynı site içerisinde iyi kötü yüzyüze geldiğimiz kişilerin eşek olduklarını alınlarına yazarak gezmeleri bir tuhaf geliyor bana..

@tiesay  ben yapacağım sonunda yapacağımıda ...sabrediyorum !

3 sarı park demirine paralel / yatay birazda çapraz / eğik / yamuk parkedicem ...cuma aksamından (3 park işgal )

Cmtesi pazar öyle duracak 

Ön camada A4 kağıda ehliyetimi 

İmamdan aldım  ileri düzey direksiyon dersi verilir yazıcam ...anlayana !!!

@Mmt0634 Hocam herkesi-her iletiyi yönetim kontrol edemez, burada yeni üye olmus birisinin sattigi ürünün kefili kimse olmaz, coguda ürün satmak icin üye oluyor, kimisi elindeki birkac ürünü satmak icin, kimiside bildiginiz tüccar.

Forumun önceligi satis-ticaret olmamali, bunlarda olsun, ticaret yapanda olsun ama her önüne gelende satis yaparsa bence dogru olmaz

En önemlisi sorumluluk kimde olur ticareti serbest birakirsak

Ürünün parasini gönderirsiniz ama defolu olur veya hic gelmeyebilir

Bazi saticilar cok art niyetli, gecen ay bir arkadasin aküsü bitmis, foruma konu acmis, baska birtane yeni üye olmus birisi "sizin akünün degismesi lazim, uygun fiyata satarim" diye mesaj atmisti, akünün degismesi gerektigini klavye basindan anlamis. Arastirdim bu üyeyi, adamin akü-magzasi var :)

Konu burada:

@krym ilginizden dolayı teşekkür ederim hocam...

Dediğim gibi zaten sizin yorumlarınıza değer veriyorum nedenini açıkladığıniz için çok teşekkür ederim...

Hatta varta olur başka akü olmaz demişti vatandaş hatırladım o konuyu sizde paylasmissiniz gülüp geçmiştim :)

Fakat gülüp geçemeyen zarara uğrayan illaki olacaktır sonuçta ticaret sitesi değil zarara uğrayan kişiler belki bu siteye bile suç atabilir ne yazık ki gerçekler de bunlar....

Belki bi konu açılabilir alış satış bir konuda toplanabilir ve başına burada alışverişden doğan her hangi olumsuzluk sitemiz sorunlu değildir gibi bilemedim şimdi....

Yine en iyisini tecrübeli olarak sizler bilirsiniz bende yeni sayılırim sonuçta 

Saygılarımla....

@tiesay  ben yapacağım sonunda yapacağımıda ...sabrediyorum !

3 sarı park demirine paralel / yatay birazda çapraz / eğik / yamuk parkedicem ...cuma aksamından (3 park işgal )

Cmtesi pazar öyle duracak 

Ön camada A4 kağıda ehliyetimi 

İmamdan aldım  ileri düzey direksiyon dersi verilir yazıcam ...anlayana !!!
"bir aptalla tartışmayın, sizi önce kendi seviyesine çeker sonra da deneyimiyle alt eder" söyleminden yola çıkarak size de önerim bu şekilde davranmayın. 

Onun yerine arabasının camına şunu yapıştırabilirsiniz.

Screenshot_20200523_204128.jpg

Geri
Üst Alt