Spor yay (Mubea)

Konuya ilişkin acaba net bişey diyebilecek olan var mı sipariş geçmek durumunda kalıcam eğer uymazsa 2000 TL havası gidecek. Var mi bilgisi olan acaba? 
Merak ettim araştırdım yabancı forum sitesinden bak istersen 

4354CC29-C31F-445C-845E-16C319DC52A7.jpeg

@Alpyaman hocam teşekkürler ama burda ki bilgiler de şuan elimizde olan bilgiler gibi duruyor. 2013-2017 arası gözüküyor, 7.5 kasaya uyum sağlar mı acaba bunu bulamıyoruz 😁

@Alpyaman hocam teşekkürler ama burda ki bilgiler de şuan elimizde olan bilgiler gibi duruyor. 2013-2017 arası gözüküyor, 7.5 kasaya uyum sağlar mı acaba bunu bulamıyoruz 😁
Hocam benim de bildiğim 2017 sen sonra mubea vw için üretim yapmıyor. Yanlış biliyor olabilirim. Önemli olan 4 kapı ve belirtilen ağırlık aralığında olması. Yabancı forumdan incelediğim de sizin belirttiğiniz kodu 1.4 TSİ için kullanmışlar. Mubeanın Manisa da fabrikası var çok aklınıza takılır ise oradan sorgulayın 

@Alpyaman hocam aracın aks ağırlığını öğrenemiyoruz servis dahi bilmiyor galiba büyük bir sır 😁

aracın belgelerini gözden geçirirken 940/890 ibareli bi yer var. bura olduğunu varsayarsak aks ağırlığının C kodlu yay uyum sağlıyor mu acaba ? C kod 930/890 kg yazıyor

1.4 TSI Manuel için sonu C olan yaylar uyumludur. Yaklaşık 1 sene kullandım mubea yerine Eibach almanızı tavsiye ederim. 

@OnurD7 hocam teşekkürler. Aracınız kaç modeldi acaba? Fazla düşmesinden yana olmadığım icin Eicbach düşünmüyorum ama belirsizlik üst düzeyde :)

Açıkcası bende 1 yıl kullandım, daha sonra satıp coilover aldım. Hiç düşmemiş gibi geliyordu bana. 2000 lira verilip alınır mı soru işareti? Ben şu an bir yay alacak olsaydım Eibach alırdım.

Kapiyi acinca orta direkte aks agirliginin yazdigi sticker olmasi lazim

@OnurD7 hocam teşekkürler. Aracınız kaç modeldi acaba? Fazla düşmesinden yana olmadığım icin Eicbach düşünmüyorum ama belirsizlik üst düzeyde :)
Rica ederim 2016 model. Aynı düşünce ile ben de ilk olarak Mubea aldım dönüşlerde ses sorunu yaşadım ve spor yaya rağmen yine de görüntü biraz yüksek kaldı bana göre ondan dolayı değiştirme gereği duydum. 

aracın belgelerini gözden geçirirken 940/890 ibareli bi yer var. bura olduğunu varsayarsak aks ağırlığının C kodlu yay uyum sağlıyor mu acaba ? C kod 930/890 kg yazıyor
@Sinan61  sürücü kapısını açtığın da sağ direkte aşağıda mevcut, siyah bir etiket var orada yazıyor zaten, ben mk7 için oraya bakarak en yakın değerlere göre sipariş geçecektim zaten C ile biten doğru olandı. almanyada arkadaşımı servise yollamıştım orada c ile biten kodu direk kabul etmediler mesela, direk aracın şasi bilgisini istedi ve c ile biten dendi bende oradan sipariş verdim, araçla gelirken getirmişti bana, mk7,5 için üretilen fabrikasyon bir spor yay yok lakin kasa aynı kasa herkes oraya bakarak sipariş verdi, eskiden shopvw . de adresinden yayı gösteriyordu şimdi almanya onu kaldırmış.  

Mubea ile uğraşmayın eibach tavsiye ederim. 18 inç jantla birlikte kullanıyorum konforundan memnunum

Hocam bence de eibach alin pro kitle tatli bir dusus oluyor en azindan yay takdiginizi anlarsiniz. Konforundan bende memnunum satmak isterseniz de bilinen marka 2.elde hemen gidiyor

Büyük sır öğrenildi:) aracın kapı orta direğinde yazıyor aks ağırlığı 940/890 kg olarak.bu mk7 için de ayni mı bakabilir mi acaba bir kullanıcımız? 

Geri
Üst Alt