Golf'lerin SIFIR ve 2.el piyasası çok uygun

Mertcan33

Üye
İsim
Mertcan veriralmaz
Arkadaslar dün bayileri gezdim araç fiyatlari almak için. B sınıfı clio ya renault 175bin lira. 2.el fiyatları bile 160bin

Başka 2.el araç modellerine(i30-megane-focus) bakıyorum Cok pahalı ama golf içlerinden en kalitelisi olmasına rağmen fiyatlari diğerlerine nazaran çok uygun.. Neden bizim araçlarımız clio dan bile ucuz :)

Not: ben golf fiyatları pahalansin demek istemiyorum gönül ister tüm arac fiyatları yarıya düşsün, amacım kıyaslama yapmak. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piyasası normal aslında, mesela Clio 160 tamam da kim veriyor ki ona 160? Ben golfü 6 ay önce aldım, muadillerinden biraz daha pahalıydı, şimdi de öyle aslında, muadillerinden bir tık daha yüksek. Benim gördüğüm bu şekilde yani

O balonları şişirenlerin nefesleri daha güçlüymüş demek ki. :)

Şaka bir yana, başka markaları pek takip etmiyorum ama söylediğiniz  gibi bir durum olmasına şaşırdım açıkçası.

Hocam clio nun en dolu versiyonu ile golf ün en boş versiyonunu kıyaslamak doğru değil. 

Clio da icon paket, cam tavan, edc şanzıman, dizel motor ile en full versiyonu. Bu aracın fiyatına golf 1.0 motor manuel midline plus yani en boşu alınabiliyor. 

Bizim araçlarımız sıfır veya ikinci elde premium markalardan sonra en pahalı araçlar. 

Megane, focus, 308, astra ile golf kıyaslarken önce en boş paketleri sonra da en dolu paketleri kıyaslarsanız her iki donanım sınıfında da golf ün en pahalı olduğu net görünüyor. 

Yorumsuz

7P0hIc.jpg

Ben de söylediğinizin tam tersini düşünüyorum :) VW fiyatları diğerleri ile kıyaslayınca yüksek kalıyor.

Tabi kıyaslamayı eş değer motor ve donanımlarda yapmak gerekiyor, Clio'nun en üst donanım paketi ve en güçlü motor seçeneğini Golf 1.0 Midline ile kıyaslarsanız Golf'ün fiyatı makul kalır. 

Megane HB benzinli(EDC) şanzımanı 1 hafta önce renault.com.tr den online 172 bin TL ye alabiliyordunuz, eş değer Golf 200 binin üzerinde. Veya Renault, Opel suvları 200 bin TL bandında (üst donanım, sunroof vs), Nissan 220-230 binde, Tiguan'ın DSG şanzımanlısı ve biraz dolusu 300 bin TL. 

Son örneğim de Passat 2.0 dizel 4 motion 600.000 TL. 

Döviz artisi ve ötv dilimleri yükseklmesi daha fiyatlara yanismadi, 2 ay sonra bugün 180 bin liraya aldiginiz golf 210 bin lira olacak

• Beğen
Tepkiler: SCC
Yorumlu !!!! 

hamdolsun , yerli araçla togg 'la birlikte  bu alman golflerinin piyasası  iyice dibi görür .  

hatta TÜİK  enflasyon hesabında  vw ürünlerini sepete alırsa   enfalsyon negative çıkar ! 

@tiesay hocam inanır mısın en dolusu değil tamam icon paket ama otomatik şanzıman ama dizel ve camtavan yok fiyat 175bin ya. 

Yani sonuçta kendim clio 4 kullandm ve zamanında 40bine aldım bunlar nasıl oluyor ki. İşin daha ilginç tarafı o clio 170bin olan maales golflerden daha çok satılıyor. 

Üzülerek söylüyorum kendi şahsi fikrim golf fiyatları diğer araçlar kıyasla düşük  

Clio icon 1.5 dci otomatik piyasası 2019 model 5000 km altı araçlar

150.000 ??

Golf tdi dsg highline 2019 5000 km altı araçlar icin piyasa

230.000

Sizin görüşünüz 

150 bin vermişken bi 80 daha (çerez parası) veririrm

230 a golf alırım mantığı mı?

@Savatage yok hocam ben clio 4 den bahsetmedim. Clio 5 den bahsettim tekrar çıktığımda ekran resmi atarım fiyatının benzinli 1.3 motor 175bin..

Siz clio larin fiyatını uygun bulmuş olabilirsin ama bana çok pahalı geldi eski clio kullanıcısı olarak :)

Geri
Üst Alt