2015 GOLF 7-- Bluetooth sorunu -- LÜTFEN YARDIM

sefakndmr

Yeni Üye
İsim
sefa
3 gün önce aldığım 2015 1.6 tdi dsg highline aracımın bluetoothu kafasına göre çalışıyor. bazen direk telefonumu görüyor bazen ise görmüyor görmediği zaman, phone tuşuna bastığımda bağlı telefon yok diye bir yazı geliyor, phone tuşuna tıklayıp içeriği bile göremiyorum yani bluetooth ismini değiştirme yeni telefon aratma yerleri bile gözükmüyor, ve o şekildeyken başka telefonların bluetooth aramasında bile gözükmüyor arabam, bunu arada bir yapıyor ama 3 günlük tecrübemin çoğunda oluyor. internette bir çözüm bulamadım sizce ne yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:

@sefakndmr Ayarları sıfırlamak hiçbir sorun çıkartmaz, aksine zaten sorun varsa fabrikadan nasıl çıktıysa ayarlar oraya dönsün de sorun düzelsin diye var orası. İlk denemeniz gereken şey kesinlikle sıfırlama yapmak. Elektrikçiler felan kesinlikle anlamaz.

Upvote 0
@sefakndmr Eskiden eşleştirilen telefonlar vs karışmış olabilir alet, sıfırlayınca muhtemelen kendine gelecektir. Zaten yanılmıyorsam toplam eşleştirilmiş cihaz sınırı felan da var, onlarda temizlenmiş olur.

Upvote 0
@sefakndmr bana acc retrofiti esnasında bileşen kaldırma sonrası biraz fazla kurcuklamıştık arkadaşım sağolsun aynı semptomlar başlamıştı sendeki gibi; bluetooth ayarlarını ya da multimedya ayarlarına da müdahale etmiş sanırım yanlışlıkla. Servise götürüp 70 tl karşılığında odis e bağlayarak çözmüşlerdi bilgin olsun.

Upvote 0
Az önce servise gittim, ayın 27sine randevu verdiler güncellemelerini yaparız düzelir herhalde dediler onun dışında incelemediler bide benim şansıma servise giderken çalışmaya başladı bluetooth öyle olunca servistede güncelleme yaparız diyip yolladılar... Fabrika ayarlarına dönmeyi denedim servise gitmeden önce bir işe yaramadı.. Tamamen kafasına göre çalışıp çalışmıyor sabah sanayiye gittim 4 5 kere kontak kapama açma yapmışımdır hepsinde çalışmıyordu, ardından servise gitme kararı aldım arabayı çalıştırdım bluetooth otomatik bağlandı serviste de bağlıydı dönüş yolunda da bağlıydı. evin önüne parkettim sonra beğenmedim başka yere parkedeyim diye kontağı çalıştırdım yine bağlanmıyor aynı hata.. şaka gibi

Upvote 0
@sefakndmr hocam randevu zamanı gidin servise çalışmadığı anda (olurda çalışırsa aracı kapatıp tekrar deneyin mutlaka yakalamadığı an olacaktır.) odis e bağlansınlar hallederler dediğim gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@onurmat inşallah hocam ya az önce babam aradı şimdi çalışıyor falan diyor iyice maymun etti alet bizi

Upvote 0
Benimde bazen bağlanmıyor telefonu kapatıp açıyorum hemen bağlanıyor.
Bağlanmadığı zaman birde böyle denermisiniz.

Birde benim her bluetoohtla bağlandığımda bağlanamadı iptal yada tekrar bağlan diye not çıkıyor ama telefon bağlanmış ve şarkı çalma, konuşma yapabiliyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Siz medya sistemini sıfırladınız mı? sıfırlayın sonrasındaki durumu bizim ile paylaşın. 

Upvote 0
@onurmat inşallah hocam ya az önce babam aradı şimdi çalışıyor falan diyor iyice maymun etti alet bizi
cok buyutcek bi sorun degil kardesim arabana gule gule bin bazen ayni teyibin cin versiyonlarini takiyo satan kisi midline felansa arac bazen sonradan takilanda oluyo ondan sordum orjinalmi diye  bende mib 2.5 var hic bi sorun yasamadim  hatta uzaktan telefonla kontrolde dahi 20 metreye kadar sorunsuz calismakta cihazi sifirla duzelebilir tabi gercwkten orninalse

Upvote 0
@Culture33 hocam fabrika ayarlarına döndürdüm ama bir şey değişmedi dediğim gibi, benim problemim telefon açıp kapamakla düzelir mi bilmiyorum bir denerim ama yukarıyı okuduysanız, aracın bluetooth menüsüne bile giriş yapılmıyor hata verdiği zaman, her tıkladığımda ekranda "telefon şu an da hizmet dışı" yazısı çıkıyor. başka telefonlarla da aratınca aracım gözükmüyor o telefonlara, ama hata vermezse her şey güllük gülistanlık sorunsuz her yere bağlanıyor telefonla görüşülüyor şarkı dinleniyor

Upvote 0
@turgay8268 2015 1.6tdi highline paket hocam araç, şu an %100 orjinaldir diyemiyorum çünkü benim anlayabileceğim bir şey değil ama bugün serviste hiç öyle bir şey gündeme gelmedi gün verdiler gel güncelleme yaparız 2 saat falan sürüyor dediler

Upvote 0

Hep böyle.
84aa023ffecacf0254f41bd763193f3d.jpg

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt