Golf 7 tdi dsg geç alma

huntermuco

Yeni Üye
İsim
Mücahid
Aracı tüm yağ ve filitrelerini tekrar değiştirdim ama gene geç alma problemi yaşıyorum her zaman yapmıyor sıcak soğuk Farketmiyor marş basıyor ama sanki yakıt yokmuş gibi basıyor  makinaya bağlandi hiç bir sıkıntı yok nedeni ne olabilir sinoptayım anlayan çıkmadı enjektörleri söktürdüm hiç bir sıkıntı yokmuş 

Soğukken titreme var dı volat dediler motül 5 30  xclean + yağ koydum ful sentetik titreme falan kalmadı şimdiki sorun da 10 marştan birinde geç alma aküyü değişeceğim sanırım ada amg akü 1000 tl den aşağı yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@huntermuco akünün %19 luğu değilde şarjda değilken kaç volta düşüyor ona baksanız daha iyi olur ölçü aletiniz varsa sabah arabayı çalıştırmadan bi ölçün 12v un çok altına düşmüşse 2013 diyorsunuz değişim vakti gelmiştir. Çok zorlatmadan değiştirin diğer elektronik aksamlar zarar verebilirsiniz

Upvote 0
bende bu konu ile ilgili bir başlık açmıştım. aracım 2013 ancak akü ölçümü şaşırtıcı şekilde iyi çıktı. Sorun kızdırma bujileri olabilir. Bu arada bu dönem yapmıyor bende özellikle kışın kar değilde yağmur yağdığında oluyor. Akü değişimi de çok pahalı varta s&s aküler 1600 civarı sanırım. Ben triger değişimi yapacağım zaman (yaklaşık bir 5000km sonra) büji ve aküyü de değiştireceğim gibi görünüyor. 

http://www.golftutkusu.com/topic/11288-golf-7-tdi̇-marş-basması-sırasında-geç-algılama/?tab=comments#comment-211521

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aracın büyük ihtimalle aküsü değişmeli benzer durumu yaşadım aküm bitmişti bir kaç hafta sonra. Marş verirken kadranda uyarı ışıkları yanıp sönüyor mu ? yada radyo kapanıyor mu  araba marş alırken ? 

Upvote 0
2 üç kere deniyorum uzun uzun öyle alıyor almadığı zamanlar start stop arıza el fireni arıza gibi hatalar veriyor

Upvote 0
Aracınızın aküsü bitmiş gibi duruyor, değişim sonrası sorununuz çözülebilir. ben bu durumda iken hafif gaz vererek marşa basıyordum biraz daha rahat alıyordu ama akü bitmiş gibi duruyor hocam

Upvote 0

Bütün sorunlar çözüldü sabahları titreme volanttan dediler enjektörleri söktürdüm baktılar ve sonuç akü değişti herşey çözüldü Geç alma hepsi bitti çok şükür

Upvote 0

Geri
Üst Alt