Golf 7 Comfortline ve Midline hk

MOVISTAR

Yeni Üye
İsim
Berk
Herkese merhaba , 

Foruma yeni üye oldum. Henüz Golf aracım yok fakat bilgi sahibi olmak istedim.120 bin  lira bütçe ile araç arıyordum koronadan dolayı şu anda beklemedeyim. Aklımda Leon 1.2 tsi style donanım ve Golf 1.2 tsi vardı. Golf’e çok uzun zamandır bir sempatim var. Golf 5 ve 6 kullanma şansı bulmuştum. Golf 5 i yurt dışında 2 ay kullandım onda bile çok zevk almıştım kullanırken. Sözü çok uzatmadan devam edeyim korona dalgası bittikten sonra bir golf sahibi olmak istiyorum. Bütçem ucu ucuna yetiyor 1.2 Tsi bir araç bulabilirim diye düşünmekteyim. Midline plus a bütçem yetiyor kesinlikle fakat comfortline almak istediğim zaman 2014-2015 Midline değilde 2013 comfortline bir araç almak zorunda kalıyorum. Bu fiyatlara comfortline araç bulmak çok mu zor ? Midline araç tercih etmeli miyim ? Aldıktan sonra led farlar, jant ve 7,5 multimedya eklesem ortalama ne kadar bütçe ayırmam gerekir ?Son olarak normalde otomatik bir araç almak istiyordum fakat vw de Dsg den korktuğum için manuel bakacağım.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Son kurlarla Dsg kavrama değişimi fiyatları nedir ?
Herkese iyi hafta forumlar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Comfort almanı tavsiye ederim. Sonrasında refroit düşünüyorsan daha az maliyetli ve daha az uğraşlı yapabilirsin.

Merhabalar. Hoşgeldiniz. Ben bir midline plus kullanıcısıyım. Geçen yıl 74 bin TL'ye aldım. Bu yıl 120 bin TL. Ne alırsanız alın golf değerli bir araba, bu önemli nokta. Midline plus aldığıma pişman değilim. Kendimce istediğim retrofitleri yaptım. Gayet memnunum. MQB altyapısı itibariyle yapamayacağınız bir uygulama yok neredeyse. Ancak yukarıda arkadaşın da dediği gibi comfortline retrofit yapacaksanız daha az zorlar.  Yıl meselesine gelince 2013 comfortline alacağıma 2016 midline plus alırdım.

Merhabalar. Hoşgeldiniz. Ben bir midline plus kullanıcısıyım. Geçen yıl 74 bin TL'ye aldım. Bu yıl 120 bin TL. Ne alırsanız alın golf değerli bir araba, bu önemli nokta. Midline plus aldığıma pişman değilim. Kendimce istediğim retrofitleri yaptım. Gayet memnunum. MQB altyapısı itibariyle yapamayacağınız bir uygulama yok neredeyse. Ancak yukarıda arkadaşın da dediği gibi comfortline retrofit yapacaksanız daha az zorlar.  Yıl meselesine gelince 2013 comfortline alacağıma 2016 midline plus alırdım.
Teşekkür ederim cevabınız için. Aracınıza neler uyguladınız ? Kaça mal oldu yazabilirseniz sevinirim. 

Highline led stop 2500, TL (Şu an forumda bir kampanya var 7,5 stop 1800 TL)

6.5 Mib ekran  (Aliexpress) 400 tl 200 tl vergi 

Geri görüş kamerası 300 TL

17 inch Dijon Jant ve lastik 3200 TL

Çift U LED Bi-xenon far philips zenon dahil 3200 TL

Far ve Yağmur Sensörü 750 TL

Hız sabitleyici 2200 TL (Serviste)

Highline led stop 2500, TL (Şu an forumda bir kampanya var 7,5 stop 1800 TL)

6.5 Mib ekran  (Aliexpress) 400 tl 200 tl vergi 

Geri görüş kamerası 300 TL

17 inch Dijon Jant ve lastik 3200 TL

Çift U LED Bi-xenon far philips zenon dahil 3200 TL

Far ve Yağmur Sensörü 750 TL

Hız sabitleyici 2200 TL (Serviste)
Araç koltuklar ve klima harici zaten comfortline olmuş.Elinize sağlık. Teşekkür ederim bilgilendirme için. 

benim araç 2013 comfartline 120 bin ediyor mu gerçekten :)  

İmkan var ise comfortline daha iyidir hocam, koltuklari ve klimasi bile buyuk bir arti ama midline mk7 de golftur sonucta ve o keyfi size yasatir.

Hayır yok. Bende onu yaptırmaya uğraşıyorum şu sıralar.

Hız sabitlemeyi koldan yaptırdınız o zaman

İmkan var ise comfortline daha iyidir hocam, koltuklari ve klimasi bile buyuk bir arti ama midline mk7 de golftur sonucta ve o keyfi size yasatir.
Bakalım hayırlısı. 120 bin lira az bir para değil ve alacağım araçta hiçbir donanım olmayınca mutlu olur muyum bilmiyorum. Kafam aşırı karışık açıkçası. Virüsten sonra fiyatların düşmesini ummaktan başka elden birşey gelmiyor. 

Standart Comfort ile midline arasında görünür farklar

piano black iç dekor , ambiyans aydınlatma, ayak aydınlatma, ışıklı makyaj aynaları , alkantara spor koltuklar , fonksiyonel direksiyon,hava kalite sensörüne sahip çift bölge dijital klima , sis farları, ön tampon ızgarasında nikelaj kaplama , 16” dover jantlar 

alt yapısal hazırlık olarak

kapı kontrol Üniteleri katlanır ayna destekli ön camda bulunan nem sensörü
Fonksiyonel direksiyon sebebiyle cruise kontrol eklenebilme 

aklıma gelen farklar bu şekilde ve hiçte azımsanacak farklar değil..Bu sebep ile comfortline bakmanızı tavsiye ederim  @MOVISTAR

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt