Kapilar açılınca farların da açılması sorunu

Nonda

Üye
İsim
Isa çelik
Forumda daha once de denk gelmistim bu konuya, ancak tekrar bulamadim. Zaten orada da çözüm sunulmamisti hatirladigim kadarıyla, o yuzden konu acma gereği duydum.

Temizlik yaparken ya da kapi acik birini beklerken farlar otomatik olarak yaniyor. Bu da akunun bosalmasina sebep. Bunu önlemenin bir yolu var mi acaba? Bu arada far sensoru yok aracimda.

@Nonda sürekli mi yanıyor yoksa birsure yanıp sönüyor mu hocam birsure yanıp sönüyorsa follow me özelliği açıktır 

Kapi acik oldugu müddetçe surekli yanıyor. Kapi kapandiktan sonra 15 sn icerisinde sönüyor. Kapiyi kapatıp kilitleyince hemen sönüyor.

Aracınızda far sensörü yok sanırım orijinal olarak ? 

Aşağıdaki kodlama geçerlidir:

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment -> function 10

Select off when handbrake daytime running lights - channel (5) - Daytime Running Lights

Put emphasis on active

Bu konu iş görür bence 👍

[mention=594]Gökhan Bilgin[/mention] ışık paketi yok aracimda.
Leaving home kodlanmış o zaman aracınıza iç ışıklara bağlanmış vagcom paylaşımlar sayfasında vardır. Kablonuz varsa kapatabilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Gökhan Bilgin leaving home olmuş olsa, araç kumandadan kilitlendikten bir müddet sonra ışıkların sonmesi gerekir. Ancak kilitlenince aninda sönüyor.

@oguzkaanvolkan kablom olmadigi icin deneme şansım yok maalesef. Peki bunu deneyip başarılı olan arkadaslar var mi?

@Nonda Kapıyı kilitleyici iç lambalar da hemen sönüyor çünkü.

Ic lambalari kapatip denedigimde yine, kapi acikken farlar yanmaya devam ediyor.

@Nonda O bence bir şeyi değiştirmez. Kodlama ile iç aydınlatmaya bağlanmış gibi duruyor sizin olay.

far sensörü olmayınca dış aydınlatmalar vagcom ile tek tek tavan lambası olarak kodlanmış ve leaving home görevi görmesi sağlanmış :)  pratik bir çözüm ama malesef böyle de dezavantajı var. vagcomla kapatmak şart

Kodlama ile açılmış sabah akşam yanar içerden kapatsanızda yanar tek çözümü kodlama ile kapatılması .

Geri
Üst Alt