Golf 7 1.4 tsi spor yay önerileriniz ? O

Sct

Üye
İsim
Can
Herkese iyi günle 2014 model golf 1.4 mnuel aracıma 225/40/18 lastik ve durban jant aldım çok araştırdım yay konusunu yazmadıgım girmedigim yer kalmadı ve en doğru yerin burası olacagına karar verdim sizce yay konusunda ne yapmalıyım 3.5 mm koyacagım muhtemelen

Konfor yada sekme vurma gbi konulr 2 bilindik  marka yorumları var ikisininde kötü yanları güzel yanlarını söyleyen arkadaşlarımız var bu durumdan aklım karıştı sizin kullandıgınız marka önerileri nedir ?

Upvote 0
Konfor yada sekme vurma gbi konulr 2 bilindik  marka yorumları var ikisininde kötü yanları güzel yanlarını söyleyen arkadaşlarımız var bu durumdan aklım karıştı sizin kullandıgınız marka önerileri nedir ?
Eibach kullanıyorum. Yay konforu azaltmıyor yada beklediğin duydukların kadar diyeyim. Tabi ben 17 den geçtim. 15 16 dan geçmek daha farklı hissettirebilir. Ben tek sorun lastik yanağının azalmasından dolayı konfor azalmasu. Onun haricinde olumsuz bir durum yok

Upvote 0
@Alpyaman yay olarak eibach mı voglantmı sizce ona göre son kararımı verip alcagım yaylarımı 16 janttan geçiş yaptım aracıma

Upvote 0
Ben sadece eibach kullandım. Forumda anket vardı yüksek bir oran ile eibach ön plana çıkmaktadır.

Upvote 0
@Sct yayın kısalması aynı anda sertleşmesi anlamına geliyor, eğer 17 den geçiyorsanız bu sertleşme hissiyatı çok fazla olmaz lastiğin yanak ölçüsü çok farketmedigi için ama 15-16 dan geçiyorsanız illaki yüksek bir konfor kaybı olacaktır, hangi yayı alırsanız alın araçta sertleşme ve zıplama olacak tümseklerden geçerken zıplama olacak, meselenin aslı bu mesele sizi rahatsız edecek mi etmeyecek mi?

birde altını vurma tampon altını vurma olayları çoğalacak, eğer bunlar sorun olmaz derseniz spor yay+18 jant güzel bir aksesuar ama hiçbir değişiklik yok aynı eskisi gibi diyenlere de kulak asmayın matematik kuralları gereği böyle birşeyin olması zaten mümkün değil, gülü seven dikenine katlanır misali yorumlar bunlar.

Bir ikinci kısım ise satacağınız janta göre değişmekle beraber ortalama ikinciel yay+durban vs 18 jant değişimi eldeki dijonu satarsanız 4000 daha ucuz bir jant lastiği satarsanız 5000 i bulabilir, tani burda 18 lastiği sıfır olarak aldığınızı varsayıyorum yoksa patates olmuş fi tarihinden kalma çıkma lastik ile bu masraf 2500-3000 e kadar çekilebilir.

Ez cümle hem 4000 verip hemde zıp zıp zıplayacaksınız, bu durum benim gibi sert araç sevenleri çok rahatsız etmez ama fısır fısır araç sevenleri rahatsız edebilir.

Upvote 0
@Serkanasn tabikide gülü seven dikenine katlanır jantlarımı lastiklerimi sıfır aldım şuan bekliyor uygun kaliteli beni pişman etmeyecek yay aldıktan sonra takacağım hepsimi herkesim görüşü eicbah acıklayıcı konuşmanız içm teşekkür ederm 

Upvote 0
@Sct usta bende aldım jantları lastikleri duruyor balkonda 16 dan 18e geçtim vogtland aldım -35 mm ilk defa yaylı araç kullanıcam heyecanla bekliyorum :D  

Upvote 0

Geri
Üst Alt