VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

@CemK üstadım vcds 21.3 yeni araçları görüyor mu peki loader 9.2 ile 2020-2021 model yeni logolu 20.12 vcds ile fotoğraftaki gibi müdahale edilemiyor 2020 Octavia için

C3867F13-162B-4456-AD68-5938FC6A84DA.jpeg

@yst38 Edemezsiniz, o Vcds versiyonundan değil kablonun yeni protokolu tam desteklememesinden kaynakli. Orjinal yada Yeni Nesil kablo lazim onun için. Tabii bi de yeni gelen kodlama korumasi olanlar var, onlarda bide korumayi aşmak lazım ayrica :)

Merhaba, 20.4.2 klon kablom var. Yanlislikla internete baglandi herhalde. License revoked hatasi aldığımdan dolayi kabloyu kullanamaz oldum. Buna yeni lisans tanimlama sansi oluyor mu? Yoksa çöp mü oldu?

@ZaGani yazilir.tekrar sorun olmaz. Eeprom yazan programla yazin calisir tekrar.

@hakanvrl 21.3 e güncelle ile mi yaptınız? bu konuda anlatılan şekildemi

selamlar. ben yeni güncelleme yaptım. başarılı oldu fakat, sanıyorum aracım 2020 nin son aylarında üretildiği için hiçbirşeye müdahale edemedim. sonuç başarısız oldu diyerek biraz daha kurcaladım ve kabloyu bloke ettim. şimdi birkaç bilgisayarda denedim kabloyu görmüyor. kurtarma ihtimalim var  mıdır.

Ekran görüntüsü 2021-04-13 132353.jpg

Wagcom_HWType içinde  **Win32/Tiggre!rfn ** diye tehlikeli bir virüs algılıyor windows defender. İnternetten araştırdım ,bu virüs kredi kartı bilgilerini çalmak için kullanılıyormuş. Defender virüsü kaldıramadı. Bende şimdiye kadar bir sorun olmadı ama yinede bilginiz olsun. 

Ekran Alıntısı.PNG

@mehmetavci37 loader.exe de buluyor bu virüsü. Fakat silerse de program çalışmıyor. Güvenlik duvarından loader.exe yi izin verilenlere eklemeniz lazım. 

@Recep Gül @mehmetavci37virusde izin verin ama firewall dan disa iletisimini kesin en iyisi, bişi kaciracaksa da alamaz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK Firewall'dan dışa iletişimi kesilirse, bu sefer pc'yi her açışta loader.exe kendini karantina'da buluyor. Bilgisayarı her yeni açtığımızda virüs programı kapalı bile olsa temel tarama yapıyor. Geri almak mümkün tabi. Fakat şöylede birşey var; bu programı kullanacağımız zaman zaten interneti kapatıyoruz (uzaktan yardım dışında) fakat genel olarak pek zararlı bir olay olduğunu düşünmüyorum, öylseysede yapacak hiç birşey yok pahalı bir kabloyu çok ucuza kullanıyoruz bu sayede, gülü seven dikenine katlanır misali. Bilgilerimiz öyle yada böyle zaten kopmuş gidiyor.

@Recep Gül yok hocam ya bende firewall dan iletişim kesik ve loader virüs taramada dislamalar listesinde ne silme var ne bişey. Hatta geçen ayni ayarlari @Termshocamda da yaptım. 21.3 yukluyken adaptasyon kanallarını her taramada kablo uçtu, oraya bi online kontrol daha koymuslar sanirim. Sonra 20.12 mi 20.4 mu ne ona döndük, sonrasinda ne kablo uçtu ne virüs programı mudahale etti.

@CemK Valla hocam o zaman sorun benim laptop'ta uzun bir zaman vcds silinmiyor, ama tam ihtiyacım olacağı zaman bi bakıyorum yine karantina'ya düşmüş. Tekrardan geri yüklüyorum. Yada firewall'daki olayı ben beceremedim.

merhabalar. 10.6 versiyonu windows 10 da çalıştıramıyorum. nasıl yardımcı olabilirsiniz?

10.6 versiyonun 64 bitlik sürümü var mı elinizde?

Geri
Üst Alt