Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Bugün benzinde 6 kuruşluk zam pompaya yansıtılmış durumda.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sessiz sedasız bunca işin arasında otv zammimiz hayırlı olsun arkadaslar 15 kuruş....

sabah 9 da otv zammı yapılmis gece 12 beklemeden tüm istasyonlar zamli satış yapıyor :)))  

Bulunduğum ilde ne güzel 6.58 e düşmüş benzin fulleyeyim die gitmiş olduğum istasyonda 6.77 den aldığımı fark edince öğrendim otv mızın zamlandigini 

İşine gelince dolara bağla işine gelince brent işine gelmezse otv zammı ama sessiz sedasız...

Daha dün 34 kuruş indirim yapıp 24 saat geçmeden otv ye 15 kuruş zam... 

Evet formumuzda bu denli düşünceyi paylaşmak hoş olmuyor ama tutamadım kendimi paylaşmak istedim...

Saygılarimla....

@ahmet306 o zman hampetrol ne kadardı 140 dolar 150 dolar civarı tüm dünya da %60 -70 düşüş olan bir kaynakta bizde %40 artış olması evet dediğiniz gibi sevindirici %100-200 civarı olsa şu ekonomide yine alırdık orası ayrı fakat vergi oranı çok yükseldi sanırım bu yüzden yorumlar olumsuz...

Saygılarimla...

@Mmt0634 son 2 indirimde aynı şeyi yapıyorlar hocam farkındayız ama elden bir şey gelmiyor. Hemen jet hızıyla ötv düzenlemesi yaparak indirimin üzerine çörekleniyorlar. Vatandaşın cebi indirim görsün istenmiyor ne yazık ki. 

vatandaşı olmasan  eğlenceli ülke hakkaten. 

bu arada 15 değil  ! 

15 kuruş ötv nin üzerine kendi kdv si %18 ekleyince  net 18 kuruş zam .

allahtan ölümlü dünya !  

sınırsız yerli ızdırap ! herşey dahil  tam pansiyon fani dünya konaklaması bu ..

check out  günü gideriz  . zamanı gelince  

Brent 45 dolar hayırlı olsun %10 dile kolay düşüş oldu bugün itibariyle....

bizimkiler baya ağırdan alsalarda...

OPEC toplantı sonucunda cikar nasılsa indirime gerek yok üretime kisitlama gelecek gözüyle bakan yetkililer olsa da  ki kisitlama illaki gelecek...

bi indirim söz konusu olabilir paylaşmak istedim depoyu doldurmamak ta fayda var bu aralar...

normal şartlarda 60 kuruşa yakın indirim söz konusu depoda 30tl yapar!... 

Ki 60 kurus olması biraz zor otv de güncelleme gelir hemen..

tahminim 15 25 kuruş gibi bi indirim söz konusu olabilir...

Saygılarımla...

Hocam 45,39 seviyelerinde brent petrol.Dılar fed faiz indirimi sonrası 6,08lere demir attı.İndirimin. İçinden ötv zammı yapmazlarsa ve petrol yatay seyire geçerse ciddi bir indirim gelir dediğiniz gibi.Ama aylardır eşel mobille ötvden karşılanan zamları misliyle karşılayacaktır devlet.

muhtemelen bir iki güne ötv artışı gelecek. bu saatten sonra benzini 6 lira altına indirmezler, insanlar fiyatlara alıştı zaten akaryakıt fiyatları diğer fiyatlara göre uygun bile kaldı denilebilir.

Petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte akaryakıtta beklenen indirimin tutarı kesinleşti. Buna göre benzin fiyatında 61 kuruş, motorinde ise 56 kuruş indirim olacak. İndirimler salıyı çarşambadan bağlayan gecen itibaren geçerli olacak.

Benim gibi deposu full veya fulle yakın dostlar için buyurun gelin çay demledim beraber dertleniriz :D
Geçen hafta biri uyarmıştı buradan o yüzden çeyrek depoda tutuyordum 👍

Olması gerekenden az yapılmış bir indirimdir. Ayrıca ötv tutarının da bu fırsattan istifade artması planlanmaktaymış.

Kısacası vatandaş için yapılacak bindirimin sinyalini veren bi indirimdir.

Geri
Üst Alt