Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

İstanbul da 100 lira diğer illerde 5 lira olsun bence. İstanbul’u pahalı bulan şehri boşaltır trafik rahatlar, böylece diğer illere taşınan istanbuldaşlar da o illerde sürümü canlandırır geçinir gideriz ülkece…

Şu an %8.6 lık bir makas kaldı. En kötü fiyatları eşitlesek o bile mutlu eder.
Bide şu tsi/tdi sesini eşitledik mi tamamdır ?

Ford transit/doblo/magirus deutz kamyonet sesini

Tdi la eş tutan algı ?

Nasıl %42 motorin pahalı iken tdi 2. Elde para etmez, sıfır bmw 1,16 almak aptallık olur diyebiliyorsak

Tdi sesi isitme bozukluguna neden olacak boyutta olsa yine itiraf ederdik.

Hakkaten gençlikten beridir

Pendik/ kadıköy mavi magirus deutz minibüs kültürünü 200 kere tecrübe etmiş adamım
Ara gaz / vitese gecirilmiş tesbih/ arabesk radio /2 parmakla vites atma raconları

Dizel sesini burada dinleyen
Tsi sessizligi destanı yazıyor haklı olarak

Ondan sonra vw tdi larda sulama motoru sesi obsesyonları

Travegolarla istanbul- kars yapan insanlara sormak lazım . Otobüs benzinli olsaydı daha mı iyi olurmuş?
Uyku/sessizlik/huzur anlamında yani?

İstanbul da 100 lira diğer illerde 5 lira olsun bence. İstanbul’u pahalı bulan şehri boşaltır trafik rahatlar, böylece diğer illere taşınan istanbuldaşlar da o illerde sürümü canlandırır geçinir gideriz ülkece…
O dediğiniz kira fiyatlarında uygulanıyor ama kimsenin İstanbul’u boşalttığı yok. Türkiye’de ticaretin merkezi İstanbul olduğuna göre anadoluya giden her çeşit mala +95 liralık mazot farkı eklenince, olayın Van Gölü’ne karşı ayaklarını uzatıp çay içen vatandaşın oturduğu yerden Osmangazi Köprüsü garanti geçiş ücretini ödemesinden farkı kalmıyor… 🙃

O dediğiniz kira fiyatlarında uygulanıyor ama kimsenin İstanbul’u boşalttığı yok. Türkiye’de ticaretin merkezi İstanbul olduğuna göre anadoluya giden her çeşit mala +95 liralık mazot farkı eklenince, olayın Van Gölü’ne karşı ayaklarını uzatıp çay içen vatandaşın oturduğu yerden Osmangazi Köprüsü garanti geçiş ücretini ödemesinden farkı kalmıyor… 🙃
Istanbul'un dibinde yani Kocaeli'de yaşıyorum. Bazen ordaki fiyatlarla burayı karşılaştırınca şok oluyorum. İstanbul cidden yaşanmayacak bi yer.

Istanbul'da hastaniz olsa hasataneye yetistiremezsiniz, ambulanslar yolda gidemiyor.

2 günlük yurtdisi isim icin havalimanina gidecektim, taksiler götürmüyor, havaist otobüsleri fulll, mecbur arabayla gittim, ya arabam olmasaydi?

Gecen ay Maslak'ta isim vardi, trafige girmek istemedim metrobüs+metro ile gittim, 1 saat 10 dakikada cok hizli ulastim ama heryer tiklim tiklim, metrobüs+tramway tika basa mülteci, ulan sehir bize yetmiyor!!!!

MB kayitli yabanci arabasi+Iraq+Suriye+Iran+Bulgar+Yunan+Roman plakalari yetmedi simdi de RUS+UA (ukrayna) plakalari heryerde

Bu sehir artik yasanmaz halde, üstelik güya sehrin disinda yasiyorum (B.cekmece), sabah 7 aksam 23 trafik.

Enflasyona etkisi olmasa benzin mazot 100 lira olsun ama sonunda olan garibana olur, baska cözüm gerekli özellikle istanbul icin

Siyah akaryakıtta neymiş?

Akaryatın zencisi ? Beyazı ? İlk defa duydum

Bende ondan attım abi merak ettim ne diye
1668674228112.jpeg

1668674245766.jpeg

Benzinin adı >> SİYAH YAKIT
Dieselin(Motorin) ad >> TARIM YAKITI yani Traktör yakıtı.( Dieselcilere hakaret gibi)
LPG(Otogaz) adı >> Sıvı Gaz yakıt olmuş.

Sanırım laf kalabalığı yapılıyor yine geçmişte Zam ın adının Yeniden değerleme olduğu gibi.

Geri
Üst Alt