Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Uzun yıllardır shellden alıyordum ama son aylarda daha az km yapmaya başladığı için opete geçtim, şimdilik memnunum. Shellde şehiriçi 600 km ye kadar düşmüştü, opet ile şuan 800 km civarına çıktı. Bakalım nasıl devam edecek
Shell son aylar degil,son senelerdir boyle.Mecbur kalirsam belki alirim.Opet de eski opet degil bence.Bp favorim

Shell son aylar degil,son senelerdir boyle.Mecbur kalirsam belki alirim.Opet de eski opet degil bence.Bp favorim
Shellden şikayetimdeki “aylar” en az 20-25 ay : ) Bp nedense Kayseride pek yok, var olan birkaç istasyon da bana uzak kalıyor ve pek yolum düşmüyor. Shell ve opet yaygın. Elazığ’da shellden aldığım 1 depo benzinle 950 kmye yakın yol yaptım (hemen hepsi şehirdışı) ama Kayseri shellden alınca 100-200 km düşüyor. Opetten ilk defa fulledim, bakalım ne zaman bitecek.40-50 km şehiriçi kullandım, şuan 840 km gösteriyor yol bilgisayarı

Shellden şikayetimdeki “aylar” en az 20-25 ay : ) Bp nedense Kayseride pek yok, var olan birkaç istasyon da bana uzak kalıyor ve pek yolum düşmüyor. Shell ve opet yaygın. Elazığ’da shellden aldığım 1 depo benzinle 950 kmye yakın yol yaptım (hemen hepsi şehirdışı) ama Kayseri shellden alınca 100-200 km düşüyor. Opetten ilk defa fulledim, bakalım ne zaman bitecek.40-50 km şehiriçi kullandım, şuan 840 km gösteriyor yol bilgisayarı
Anladim hocam ayni dusuncedeyiz o zaman.Bp'den doldurdum Gebze'den Trabzon'a bir depo gittim.Donuste mecbur kaldim shell aldim Bolu'da depo bitti.

Uzun yıllardır shellden alıyordum ama son aylarda daha az km yapmaya başladığı için opete geçtim, şimdilik memnunum. Shellde şehiriçi 600 km ye kadar düşmüştü, opet ile şuan 800 km civarına çıktı. Bakalım nasıl devam edecek
Ben de yakıtı shell’den alıyorum. Son birkaç aydır farkettiğim bir durum var. Acele işim yoksa yakıt tüketimim ortalamanın altında oluyor ve kullanıma bağlı yakıt ibresi çok az düşüyor. Kontağı kapatıp bir süre sonra tekrar çalıştırdığımda, yakıt ibresi öncekinden daha aşağıda gösteriyor. Araç çalışırken/çalışmazken depo içinde yakıtın sıvı-gaz hacmi mi değişiyor veya hareket halindeyken köpürüyor da şamandırayı mı kaldırıyor bilemiyorum. :) Önceden böyle bir durum yoktu, sanırım ben de Opet’e döneceğim.

Ben de mümkün olduğunca shell den alıyorum (mazot), mümkün olduğunca da shellin kendi işlettiği istasyonlardan alıyorum.
Kullanım tarzımdan kaynaklı değişiklikleri saymazsak bir artış görünmüyor.

Pazartesi yi salıya bağlayan gece indirim var galiba beninde 1.04 kuruş

Son düzenleme:
Shell Bursa'da çok yaygın ve istansyonları genel itibariyle temiz. Ancak ben de yakıtın çabuk bittiğinin farkındayım. BP çok yaygın değil benim semtimde.
Petrol Ofisini deniyorum bu hafta, 1-2 ay PO'dan almaya devam etmeyi planlıyorum.

Az önce fulledim. Motor neyse ki 4 litre aldı; yoksa yüreğime inerdi 😅

(4 litreyle 230 km gitti)
Hocam aracınızın yakıtı, motor gücü vs. Özellikleri nedir merak ettim. 4 litreyle 230 km çok iyi

Siz aracınızı satmıştınız hocam doğru ya unuttum, ben 230 km için 15 litre yakıt almalıyım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt