Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Vaybeee, aybasinda depoyu fulledim 65lt, depoda en az 60lt benzin var, 350 liraya yakin zarardan kar ettim :) Yaz tatili geliyor, gecen yaz ortalama 6-7 liradan fullüyordum, simdi ortalamam 30 lira/lt olur muhtemelen. Kilosunu 60 liradan aldigim ezine peyniri 150 lira olmus, Allah'tan gecen yaz sonu 35 kilo aldim, hala 8 kilo var :) Cok iyi yatirim oldu :)
Hocam moral bozmak gibi olmasin da, bitecek eninde sonunda 😀

Bayrama 30 olur kesin böyle fırsatı kaçırmaz hükümet

Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz diyor ya Kızılderililerin soykunları sırasında o aklıma geldi , tam uydu bence duruma...

Sektörden biri

35 lerin halay cekilecek rakamlar oldugunu

55 i göreceğini söyledi ?

Ben kendi toprak plaka numaramda

58 liraya 58 litre mazot alıp yakarım artık aracı
Cikabilir, ciksin da... ne de olsa ekonomimiz iyi sonucta. Yaparlar asgeri ucrete zami, ekonomi cok iyiciler sevinir. Sonrasinda benzine 100tl veririz. Boyle devam eder. 😅

kaos oluşturmaya gerek yok bu kadar artış petrol satıcılarına da yaramaz mala talep düşünce satacak mal olsa ne olur o yüzden bir yerden döner makul bir yere park eder fiyatlar yok 50 olacak falan anca kaosçuların işine gelir 1 litre bile alıp binmem o fiyatlardan arabayı siler süpürür yıkar dururum olduğum yerde

Benzin istasyonun bir köşesine atıcan kamp sandalyelerini, koyucan ortaya masayı , çıkartıcan termostan zengin içeceği ÇAY ı , yanına da 2-3 paket çekirdek kodun mu, üfff.. yapacak ekip toplayamadım :)

kaos oluşturmaya gerek yok bu kadar artış petrol satıcılarına da yaramaz mala talep düşünce satacak mal olsa ne olur o yüzden bir yerden döner makul bir yere park eder fiyatlar yok 50 olacak falan anca kaosçuların işine gelir 1 litre bile alıp binmem o fiyatlardan arabayı siler süpürür yıkar dururum olduğum yerde
“Daha ne kadar artabilir ki?” dediğimiz her şeyin fiyatı en az 3 katına çıktı. Benzin 5 lira olunca isyan çıkacak diyorlardı, 25 lira oldu ülkece kuzu taklidi yapıyoruz. Siyasetin hiçbir tarafını sevmem ama muhalefetin bile umrunda değil akaryakıt fiyatları. Kaldı ki otomobil sahibi için akaryakıt masrafı en masum masraf şu an. Dediğiniz gibi arabayı silip süpürüp yıkayıp olduğunuz yerde dursanız bile sigorta, kasko, mtv, bakım masraflarına boyun eğmek zorundasınız. Allah hepimize akıl sağlığı versin…

“Daha ne kadar artabilir ki?” dediğimiz her şeyin fiyatı en az 3 katına çıktı. Benzin 5 lira olunca isyan çıkacak diyorlardı, 25 lira oldu ülkece kuzu taklidi yapıyoruz. Siyasetin hiçbir tarafını sevmem ama muhalefetin bile umrunda değil akaryakıt fiyatları. Kaldı ki otomobil sahibi için akaryakıt masrafı en masum masraf şu an. Dediğiniz gibi arabayı silip süpürüp yıkayıp olduğunuz yerde dursanız bile sigorta, kasko, mtv, bakım masraflarına boyun eğmek zorundasınız. Allah hepimize akıl sağlığı versin…
Aracını kullanmayan da satamıyor ki bu ortamda, çaresiz katlanıyoruz gereksiz masraflara...

Bugün satsak 1 yıl sonrasını bırakın 1 ay sonrasına göre yüzde 20 zararda oluruz.

Haklısınız herşey 3 kat arttı ama yapacak bir şey var mı ben kendimi figüran gibi hissediyorum artık bu siyasilerin hepsi aynı iş paraya geldiği zaman hamasette üstlerine yok ama icraat sıfır

Aracını kullanmayan da satamıyor ki bu ortamda, çaresiz katlanıyoruz gereksiz masraflara...

Bugün satsak 1 yıl sonrasını bırakın 1 ay sonrasına göre yüzde 20 zararda oluruz.
Sıfır Araç Teklifi Alanlar konusunda paylaşmıştım, almayı düşündüğümüz ilandaki aracın fiyatı 10 günde 65 bin lira arttı. Kendi aracımın piyasa değeri 3 senede 3 kat arttı. Geçen sene satmış olsaydım en az aracı aldığım fiyat kadar zararım olacaktı şu an. Satsak da zarardayız satmasak da. İki ucu zamlı değnek… :)

Haklısınız herşey 3 kat arttı ama yapacak bir şey var mı ben kendimi figüran gibi hissediyorum artık bu siyasilerin hepsi aynı iş paraya geldiği zaman hamasette üstlerine yok ama icraat sıfır
Aklımın yettiği zamanlarda hatırladığım, halk ekonomik sıkıntılara çare beklerken tüm siyasilerin milletin derdine karşı birbirleriyle didişip bir sonuca varamadığı ama milletvekili maaşına yapılacak zam teklifi oylanırken istisnasız herkesin mecliste hazır bulunup yasayı onayladıklarını gördükten sonra sağı, solu, merkezi, çaprazı, tüm siyasilere karşı görüşümü nötrledim. :) İnananlar için başka bir hesaplaşma günü var ama benim artık refah içinde yaşama gibi bir beklentim kalmadı bu güzel ülkede. Üç günlük dünyanın dertli tarafına denk geldik, Allah sonumuzu hayretsin… :)

Geri
Üst Alt