Hava yastığı arıza ışığı

nadrosima

Yeni Üye
İsim
Taner
Arkadaşlar, Merhaba. 

Aracımda hava yastığı arıza ışığı yakıyor bir türlü çözemedik.  Koltuğun altındaki Dirençleri bile değiltirdik. 

Bu airbag ile ilgili arıza ışığını söndürmek için bir kod mevcut mu. 

Teşekkür ederim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hangi airbag arızasını veriyor ?

@nadrosima yakınlarda teyp vs değiştirdiniz mi, yada sök tak yaptınız mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=6412]Serkanasn[/mention] bende teyp değişimi esnasında oldu. Nasıl düzeltebiliriz hocam?
Vag com ile silmeniz gerekiyor hocam. Teyp değişimi sırasında dörtlü düğmesini çıkartıysanız ve kontağı o şekilde açtıysanız airbag hatası verebiliyor.

@bunyamin81 vagcom ile sorunsuz silinebilir değil mi hocam. Evet dediğiniz gibi dörtlü düğmesi takılı değilken kontağı açtım

Select control module

15-airbags

Fault codes - 02

Clear codes - 05

İşlemlerini yapıyoruz

Arkadaşlar selamlar konu açmak istemedim fakat benimde başıma geldi. Arabayi ne zaman yikamaya bıraksam biseyler oluyor hep, gecende arka kameram gitmişti neyse konuya geliyorum sorunu nasıl çözebiliriz eğer kodlamayla yapılacaksa Ümraniye çevresinde bu işi bilen varsa yardımcı olabilir mi. 

20200816_150306.jpg

20200816_145927.jpg

Arkadaşlar selamlar konu açmak istemedim fakat benimde başıma geldi. Arabayi ne zaman yikamaya bıraksam biseyler oluyor hep, gecende arka kameram gitmişti neyse konuya geliyorum sorunu nasıl çözebiliriz eğer kodlamayla yapılacaksa Ümraniye çevresinde bu işi bilen varsa yardımcı olabilir mi. 

Ekli dosyayı görüntüle 36642

Ekli dosyayı görüntüle 36643
Hocam Çengelköy tarafına yolun düşerse , arızayı buluruz. Eğer bozulan vs birşey yoksa sileriz.

@İlker34 ilker hocaminin eline sağlık Hızır gibi yetisdi yardımları için tekrardan teşekkür ederim. 

Geri
Üst Alt