1,2 DSG COMFORTLINE MI 1,4 DSG HIGHLINE MI?

magic

Katılımcı Üye

İsim
Emre
*1,2 TSI 110 PS DSG COMFORTLINE

Pas.mavi + cam tavan + sürüş konfor + 6,5’ekran + arka hava yas + çarpışma haz + dijon + yer tas.stepne + ergo + karartılmış cam

*1,4 TSI 125 PS DSG HIGHLINE

Pas.mavi + cam tavan + arka hava yas + çarpışma haz + yer tas.stepne + ergo + sürüş prof.seçme

İkisi arasında karar vermeniz gerekseydi;

Önce sebebi , sonra hangisini seçtiğinizi söyleyebilir misiniz? :)

magic dedi:
*1,2 TSI 110 PS DSG COMFORTLINE

Pas.mavi + cam tavan + sürüş konfor + 6,5’ekran + arka hava yas + çarpışma haz + dijon + yer tas.stepne + ergo + karartılmış cam

*1,4 TSI 125 PS DSG HIGHLINE

Pas.mavi + cam tavan + arka hava yas + çarpışma haz + yer tas.stepne + ergo + sürüş prof.seçme

İkisi arasında karar vermeniz gerekseydi;

Önce sebebi , sonra hangisini seçtiğinizi söyleyebilir misiniz? :)
Aracı az kullanan biriyim. Aşırı hızı sevmem ki 125 ps pek de canlı değil 1.2'ye göre.

İlk seçeneği madrid jant ile ve camları karartmadan alırdım. Üstüne anahtarsız giriş eklerdim.

2. seçenek için ACT olmadan 1.4 almam derim.

Paraniz yetiyosa tabiki highline hocam bunu cocuga bile sorsaniz ayni seyi soyler benim param yetmedi comfortline alip uzerine butcem dahilinde eklemeler yaptim

Yunus Emre dedi:
Paraniz yetiyosa tabiki highline hocam bunu cocuga bile sorsaniz ayni seyi soyler benim param yetmedi comfortline alip uzerine butcem dahilinde eklemeler yaptim
sevgili Yunus kardeşim,

elbette 80 bin TL'lik arabayla 90 bin TL'lik arabayı karşılaştırırsan çocuğa sorsan 90 bin TL'liği gösterir. Burda sorarsan fiyat/performans, fiyat/2.el değer koruma,  fiyat/kullanım şekli vs gibi paremetrelerle karşılaştırma yapılır ve seni doğru sonuca yönlendirirler... golftutkusu'nun da misyonu budur...  :'(

şimdi Murat kardeşim buna fiyat analizini de ekleyerek kendi önerisini de yapar mesela...

@silvershadow

@magic sen 2.  Tercihi sec hocam daha kolay elden cikarirsin araci

@magic

Ben 1.2 yi seçerdim fazla gezmediğim, vergisi ve fiyatı için ki öylede yaptım üzerine imkanlar dahilinde birşeyler eklettim. Şuan garajda yatıyor pazardan pazara bazen hafta içi çıkıyor. Eklettiğim opsiyonlar Highline standart paket gibi yapmasada ikinci elde bazılarını kaybedecek olsamda bile bile aldım aracımı memnunmuyum derseniz evet :)

Tabi durumum el verseydi ve Highline üzerine birşeyler ekletir alırdım  s=s20

magic dedi:
sevgili Yunus kardeşim,

elbette 80 bin TL'lik arabayla 90 bin TL'lik arabayı karşılaştırırsan çocuğa sorsan 90 bin TL'liği gösterir. Burda sorarsan fiyat/performans, fiyat/2.el değer koruma,  fiyat/kullanım şekli vs gibi paremetrelerle karşılaştırma yapılır ve seni doğru sonuca yönlendirirler... golftutkusu'nun da misyonu budur...  :'(

şimdi Murat kardeşim buna fiyat analizini de ekleyerek kendi önerisini de yapar mesela...

@silvershadow
Değerli Hocam;

Ben ikisini de almazdım.

Pek ustaca bir liste değil. Neden mi?

DSG alınacaksa  ve bu kadar limit yüksekse 1.2 alınmamalı.

Çünkü anlaşılan güvenlik ön planda ama özellikle arka perde hava yastıkları dahi alınmışken

Ben ACC'siz olmaz derim.1.2 motorla ACC alınamaz hatta sadece Highline ile alınabilir olması da Highline'a mecbur bırakıyor.

*1,2 TSI 110 PS DSG Comfortline....: 74.700 TL

Pasifik mavi metalik renk farkı....... :    1.098 TL

Panoramik cam tavan.......................:    3.100 TL

sürüş konfor paketi.........................  :    1.518 TL

6,5’ekran............................................:      1.367 TL

Arka hava yastıkları ..........................:    845 TL

Çarpışma hazırlığı.............................:      491

Dijon Jantlar......................................:        570

Yer tasarruflu stepne.......................:        118

ErgoActive Koltuklar........................:1.172 TL

karartılmış arka ve yan arka camlar: 500 TL

Connectivity Package(zorunlu)......: 393 TL

Bundan tam boy çelik stepne düşülecektir:-176

-------------------------------------------------------------------------------------

Anahtar teslimi: 85.696

*1,4 TSI 125 PS DSG Highline  86.800

sürüş profili seçme.........................  :          394 TL

Arka hava yastıkları ..........................:    845 TL

Çarpışma hazırlığı.............................:      491

Yer tasarruflu stepne.......................:        118

Bundan tam boy alümiyum stepne düşülecektir:-483

Toplam: 93.535

Bu kadar para vereceksem hele hele DSG almayı kafaya koymuşsam limitim de yüksekse

1.4 TSI ACT 150 ps tek geçerim.

Madem sürüş profili düşünülüyor miş gibisi yerine gerçeğini alıp DCC ile birlikte alınmalı.

ACC ve Park assist alınınca Ergo eklenince tamamdır. PAram olsaydı 18" Durbanlar da olmalı.

Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline 92.700 TL

4F2 anahtarsız Giriş............................1.095 TL

KA1 Geri Park Kamerası.....................    610 TL

Adaptif Şasi kontrolü "DCC" ve Sürüş profili seçme: 2.652 TL

PF2 Adaptif hız sabitleyici ve ş.içi acil fren.....1.873 TL

PXD Bi xenon far ve gündüz ledleri  ..........................3.340 TL

WDB Paralel park asistanı.............................................2.100 TL

18" Durban Jantlar......................................................... 1900 TL

-------------------------------------------------------------------------------------------

ARA Toplam: 111.640 TL

Şürüş konfor paketi düşülecek.................................... -1.520 TL

Bi-Xenon Basic ler düşülecek.......................................  -1.710 TL

tam boy alümiyum stepne düşülecektir....................:      -483 TL

Dijonlar düşülecek.........................................................:      -570 TL

Düşülecekler toplamı:4.281 TL

Toplam: 107.359

%6 kampanya +%2 bayi indirimi: 98.770 TL

Bundan ufak tefek fedakarlıklar yaparak 95'e çeker ve alırdım bu rüya makinesini.

@silvershadow

Murat kardeşim, teşekkürler...

Öncelikle belirteyim benim golfü almama daha bir süre var onun için öyle %8 falan indirim oranları hayal benim için..

Öyle Sınırsız bir bütçe durumu da yok, dolayısıyla 85-93-107... İsteğin Sınırı yok bir yerde dur demek lazım... :)

Listeme gelirsek, aslında 1,2 benim için ideal, keşke senin de dediğin  gibi  bu motorda Higline alınabilse...

Benim çok performans beklentim yok 150 beygir bana çok, en az 50'sini Boşa beslemiş olurum :)

Ben kendi küçük listemi yapıp 2 tane de ucuz ama etkili güvenlik ekipmanını eklemişken hanım ille de cam tavan diyince 80'in üstüne çıktık, sonra bir kurt düştü içime, yav dedim 8 daha verilse highline olsa, öyle çıktı bu acemi liste, ama ne o Pahalı güvenlik ekipmanlarına ne 150 beygirlik makineye, park asistanlarına, durbanlara gücüm yetmez maalesef...

KabileReisi dedi:
@magic

Ben 1.2 yi seçerdim fazla gezmediğim, vergisi ve fiyatı için ki öylede yaptım üzerine imkanlar dahilinde birşeyler eklettim. Şuan garajda yatıyor pazardan pazara bazen hafta içi çıkıyor. Eklettiğim opsiyonlar Highline standart paket gibi yapmasada ikinci elde bazılarını kaybedecek olsamda bile bile aldım aracımı memnunmuyum derseniz evet :)

Tabi durumum el verseydi ve Highline üzerine birşeyler ekletir alırdım  s=s20
Aynı fikirdeyim Mehmet kardeşim, öyle bir an aklıma geldi, acaba mı dedim hepimiz gibi... şimdi geçti, ben comfortline içeren küçük listeme geri döneyim  ;)

@magic

1.2 highline olsa peynir ekmek gibi satar aslında ama yok işte. Ben highline cazibesine kapılıp oyumu 1.4 highline dan yana kullanıyorum.

Güçlü motor daha keyifli sürüşler sunacaktır. Bağımsız süspansiyonlu 1.4tsi

magic dedi:
@silvershadow

Öncelikle belirteyim benim golfü almama daha bir süre var onun için öyle %8 falan indirim oranları hayal benim için..

Öyle Sınırsız bir bütçe durumu da yok, dolayısıyla 85-93-107... İsteğin Sınırı yok bir yerde dur demek lazım... :)

Listeme gelirsek, aslında 1,2 benim için ideal, keşke senin de dediğin  gibi  bu motorda Higline alınabilse...

Benim çok performans beklentim yok 150 beygir bana çok, en az 50'sini Boşa beslemiş olurum :)

Ben kendi küçük listemi yapıp 2 tane de ucuz ama etkili güvenlik ekipmanını eklemişken hanım ille de cam tavan diyince 80'in üstüne çıktık, sonra bir kurt düştü içime, yav dedim 8 daha verilse highline olsa, öyle çıktı bu acemi liste, ama ne o Pahalı güvenlik ekipmanlarına ne 150 beygirlik makineye, park asistanlarına, durbanlara gücüm yetmez maalesef...
Değerli Hocam,

Şimdi anlaşıldı bir oradan bir oradan olmasının sebebi. ...

1.2 comfortline dsg  limitler kesinse düşünülebilir. Ve uzun yıllar sonra da olsa satarken üzerindeki cam tavanın 2000 lira ve geri kalan donanıma 1000 lira veya 1500 lira sayarak satabileceğinizi  hatırlatma görevi bana düşüyor o halde.

Bir de buna mutlaka elektrikli  katlanır aynaların eklenmesi gerekli.

Limit kesin değilse

Kesinlikle Highline o halde.

Nedeni en azından 3000 lira farkla satacağınız Highline olması. Tamam 1.2 ile arasında devasa bir motor gücü farkı  yok ama üzerinde güvenliğe kesinlikle katkısı olduğunu bildiğimiz bağımsız süspansiyon da var. Sonra ışık paketi pahalı olmasa da bir çok işleve sahip olmak bakımından mevcuttur. DSG Highline alınırsa bir kaç donanımda ne feragat edilip ACC ye geçilmeli ayrıca.  Şehir içinde gerçekleşebilen ve dikkatsizlik ten kaynaklı küçük kazaları önlemekte son derece etkin ve aktif Cruise Control özelliği gerçekten de çok müthiş bir buluş bunu alabilirseniz sürüş konfor paketi düşüleceği için normalde 2 bin lira olan  Park Assist özelliği sadece 500 liraya alınabilir. Park Assist de eşinizin kullanması halinde, ki DSG sanırım onun için, sürtmek ve çarpmamaya en güzel önlem.  İnanın ki, ilk 6 ayda çok fazla ufak dokunma ve kazalar oluyor  araca alışana kadar. İşte bunlar olmayacağından kendini amorti edecektir 6 ayda.

Acc ve park asistanı pahalı derseniz saygım var. Ama Highline Highline dır. Comfortline Highline a güç yetmeyince veya birkaç donanım ekleyebileceksek makbuldür.

silvershadow dedi:
@silvershadow

Değerli Hocam,

Şimdi anlaşıldı bir oradan bir oradan olmasının sebebi. ...

1.2 comfortline dsg  limitler kesinse düşünülebilir. Ve uzun yıllar sonra da olsa satarken üzerindeki cam tavanın 2000 lira ve geri kalan donanıma 1000 lira veya 1500 lira sayarak satabileceğinizi  hatırlatma görevi bana düşüyor o halde.

Bir de buna mutlaka elektrikli  katlanır aynaların eklenmesi gerekli.

Limit kesin değilse

Kesinlikle Highline o halde.

Nedeni en azından 3000 lira farkla satacağınız Highline olması. Tamam 1.2 ile arasında devasa bir motor gücü farkı  yok ama üzerinde güvenliğe kesinlikle katkısı olduğunu bildiğimiz bağımsız süspansiyon da var. Sonra ışık paketi pahalı olmasa da bir çok işleve sahip olmak bakımından mevcuttur. DSG Highline alınırsa bir kaç donanımda ne feragat edilip ACC ye geçilmeli ayrıca.  Şehir içinde gerçekleşebilen ve dikkatsizlik ten kaynaklı küçük kazaları önlemekte son derece etkin ve aktif Cruise Control özelliği gerçekten de çok müthiş bir buluş bunu alabilirseniz sürüş konfor paketi düşüleceği için normalde 2 bin lira olan  Park Assist özelliği sadece 500 liraya alınabilir. Park Assist de eşinizin kullanması halinde, ki DSG sanırım onun için, sürtmek ve çarpmamaya en güzel önlem.  İnanın ki, ilk 6 ayda çok fazla ufak dokunma ve kazalar oluyor  araca alışana kadar. İşte bunlar olmayacağından kendini amorti edecektir 6 ayda.

Acc ve park asistanı pahalı derseniz saygım var. Ama Highline Highline dır. Comfortline Highline a güç yetmeyince veya birkaç donanım ekleyebileceksek makbuldür.
*1,4 TSI 125 PS DSG Highline 86.800

Pasifik mavi metalik renk farkı....... : 1.098 TL

sürüş profili seçme......................... : 394 TL

Arka hava yastıkları ..........................: 845 TL

Çarpışma hazırlığı.............................: 491

Yer tasarruflu stepne.......................: 118

Bundan tam boy alümiyum stepne düşülecektir:-483

PF2 Adaptif hız sabitleyici ve ş.içi acil fren.....1.873 TL

WDB Paralel park asistanı...........................2.100 TL

Şürüş konfor paketi düşülecek.................. -1.520 TL

Toplam: 91.716

*1,2 TSI 110 PS DSG Comfortline....: 74.700 TL

Pasifik mavi metalik renk farkı....... : 1.098 TL

Panoramik cam tavan.......................: 3.100 TL

sürüş konfor paketi......................... : 1.518 TL

6,5’ekran............................................: 1.367 TL

Arka hava yastıkları ..........................: 845 TL

Çarpışma hazırlığı.............................: 491

Dijon Jantlar......................................: 570

Yer tasarruflu stepne.......................: 118

karartılmış arka ve yan arka camlar: 500 TL

Connectivity Package(zorunlu)......: 393 TL

Bundan tam boy çelik stepne düşülecektir:-176

-------------------------------------------------------------------------------------

Anahtar teslimi: 85.696

Murat kardeşimin uyarılarıyla 2 liste yaptım farkları koyu işaretledim, tutar farkını azalttım...

Sonuç olarak 6 bin TL fark + cam tavan + ergo’yu verip

Karşılığında Highline 1,4 motor + bağımsız süsp.+ ACC/Acil fren+Park asisti alıyorsunuz….

Siz olsanız “cam tavan ve ergodan vazgeçip üstüne de 6 bin TL verip” karşılığında “bağımsız süsp.+ ACC/Acil fren+Park asisti” alır mısınız? (tabi highline donanımın yukarıdaki comfortline listesinde olmayan Bi-Xenon Basic + Işık Paketi + Renkli Y.Bilg + Katlanır Ayna + Led Stop toplam 4500 TL’lik bir donanımı da var)

Yani sonuçta 10.272  TL veriyorsunuz ve karşılığında 8.867 TL (*7.347 TL) + motor + bağ.süsp alıyorsunuz.

(*1,520 düşüldüğünde)

Kendime cevap verecek olsam şöyle derdim: Aslında böyle bakıldığında hakkaniyetli bir alış-veriş gibi duruyor; 6 bin TL ekleyecek paranız varsa, cam tavan ve ergo’dan da vazgeçecekseniz alan memnun satan memnun durumu…

Ancak highline’ın 4.500 TL’lik donanımı sizi zerre kadar ilgilendirmiyorsa, ACC + Park assist’in güvenlik katkısının olmayışı sizi rahatsız etmeyecekse ve de en önemlisi “can tavansız  :) ve ergosuz asla” diyorsanız

işte size yeni slogan: “6 bin TL’nız cebinizde, cam tavanınız tepenizde, ergonuz sırtınızda dursun; 1,2 kalbinizin yıldızı olsun”    :)

Geri
Üst Alt