Araç alımı için tavsiyeleriniz nedir?

@VAG07

45-50 gün önceden fiyat garantisi + ötv dilimi garantisi  nasıl oluyor diyor insan ? konu VW olunca ?  

sabit kur  garantisi ?  coronalı dönem ?  

7,04 lük güncel euro  kurundaki  5-10 kuruşluk artış  ötv diliminizi zıplatır  .... bunu es mi geçiyorlar ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@VAG07

45-50 gün önceden fiyat garantisi + ötv dilimi garantisi  nasıl oluyor diyor insan ? konu VW olunca ?  

sabit kur  garantisi ?  coronalı dönem ?  

6,33 lük güncel euro  kurundaki  5-10 kuruşluk artış  ötv diliminizi zıplatır  .... bunu es mi geçiyorlar ?
Coronalı dönem diye fiyatın artması? kolonya? alkol? 

Sabit kur nisan ayına kadar geçerli deniliyor.Mayısta 5-10 kuruşluk artma söz konusu olsa bile vergi dilimi geçmez.Eğer keyless go ekleseydim sınırdaydı.

Euronun hep yükseleceğini mi düşünüyoruz?

Konu VW olunca bir bugun mü araç alıyoruz?

Çin'de bile hayat normale dönüyorken Türkiye'yi ne diye bataklığa sürükleyip piyasayı öldürme derdinde halkımız?

@VAG07

vw doğuşu anadolu' da 1071  malazgirt  zaferinden beri herkes tanır. 50 gün önceden ne zaman neyin öngörülü  garantisini vermiş ki ? 

yani beni işe nifak sokmaya çalışan rolüne sokmayın.

ben vatandaşın yanındayım (vatandaş sizsiniz şuan)

doğuşun / vw nin / fiyat şişeren simsarların  yanında olacak halimiz yok ! 

euro 8,90 olsa ne  keder olur ki ? ( araç konusunda tabi)

vazgeçtim denilir, kapora geri alınır , yola  bakılır.

Euronun hep yükseleceğini mi düşünüyoruz?
Kesinlikle. Burada yazılı kalsın, 3-6-9-12 ay sonra bakarız duruma. Ve umarım haksız çıkarım 

Çin'de bile hayat normale dönüyorken Türkiye'yi ne diye bataklığa sürükleyip piyasayı öldürme derdinde halkımız?
Global ekonomi şu anki krizden ciddi bir tokat yiyecek, Çin fazlası ile nasibini almakta. Global regresyonu öngörmek için ekonomist olmaya gerek yok. Bizimkisi gibi kırılgan bir ekonominin nasıl etkileneceğini de hep beraber izleyeceğiz.

Ayrıca halkın piyasayı öldürme derdi yok, kendisini öldürmeye çalışan piyasa karşısında hayatta kalma çabası var. 

Kesinlikle. Burada yazılı kalsın, 3-6-9-12 ay sonra bakarız duruma. Ve umarım haksız çıkarım 

Global ekonomi şu anki krizden ciddi bir tokat yiyecek, Çin fazlası ile nasibini almakta. Global regresyonu öngörmek için ekonomist olmaya gerek yok. Bizimkisi gibi kırılgan bir ekonominin nasıl etkileneceğini de hep beraber izleyeceğiz.

Ayrıca halkın piyasayı öldürme derdi yok, kendisini öldürmeye çalışan piyasa karşısında hayatta kalma çabası var. 
2 ay önce Twitter'da borsa 125 rekorunu kırınca bir twitte yanıt yazdım cevap olarakta bana daha dur 180 bini görecez yazmıştı. sizin yazdığınızla aynı gibi ya tavan ya dip düşünüyorsunuz.

Global ekonominin krizde olduğunu düşünmüyorum sadece belli oranda düşüşte bu gayet normal. Çin pazarının global ekonomideki faktörünü görmüş olduk ama normale dönme sinyali aldık belki 1 yıl bu kayıpları toparlamak için mücadele edeceğiz ama battık bittik tüh vah gerek yok bunlara.

ya tavan ya dip düşünüyorsunuz.
Bunu da nereden çıkardınız? Ben sadece belirsizliğe işaret ettim.

Global ekonominin krizde olduğunu düşünmüyorum
Siz bilirsiniz. Ama bilin ki artık para kolayca para kazanamıyor ve kapitalist sistemin sonuna yaklaşıyoruz. Sorun yerini ne zaman neyin alacağının henüz belirlenememiş olması. Neyse konuyu daha fazla meşgul etmeyelim bence. 

Selamlar arkadaşlar forumu yıllardır takip ederim yazmak bugüne kısmet oldu. Golf yıllardır istediğim bir araçtı lakin kısmet olmamıştı geçen ay 1.5 TSİ highline+indium gri+panoramik cam tavan+anahtarsız giriş ve çalıştırma+geri görüş kameralı araca kapora bırakmıştım. Ancak yüksek dilime girmesi yüzünden vazgeçeceğim gibi gözüküyor. Aracımı da sattım 1 haftadır kiralık araçla geziyorum araba benim için zorunlu , alternatif bulamıyorum bayide sıfır araç yok. İkinci el f30 bakıyorum bütçeme göre temiz bi araç bulamadım, dürüst olmayan esnafla muhabbet etmekte sıktı. Passat business bakıyım dedim o da yok. Geçen hafta mengerlerdeydim Haziran’a sıra veriyorlar. Cebimde 230 bin lira civarı nakit para var araç bulamıyorum nasıl bir durumun içindeyiz. İhtiyacım var araç bulamıyorum. Seat LEON istemiyorum öneriniz nedir ??

Bunu da nereden çıkardınız? Ben sadece belirsizliğe işaret ettim.

Siz bilirsiniz. Ama bilin ki artık para kolayca para kazanamıyor ve kapitalist sistemin sonuna yaklaşıyoruz. Sorun yerini ne zaman neyin alacağının henüz belirlenememiş olması. Neyse konuyu daha fazla meşgul etmeyelim bence. 
Tezat düşünmüşsünüz ki konuya dahil olduğunuz.

Bencede konuyu meşgul etmeyin. Konu bir ticaretcinin araba alma mevzusu değil forumun da isminde olduğu gibi Golf tutkusu olan bir kişinin araba alması burada hayırlı olsun, umarız fiyat artışı olmaz gibi iyi dilekler yerine felaket tellalı konuşma tarzları. Üzücü

@Lolonerdo bence hiç düşünmeden alın 2. Eli bile bu fiyatlara şuan . Bence alın almıyorsanız söyleyin sizin hakkınızı kullanacak birileri mutlaka çıkar :)  bence kaçırmayın 

Selamlar arkadaşlar forumu yıllardır takip ederim yazmak bugüne kısmet oldu. Golf yıllardır istediğim bir araçtı lakin kısmet olmamıştı geçen ay 1.5 TSİ highline+indium gri+panoramik cam tavan+anahtarsız giriş ve çalıştırma+geri görüş kameralı araca kapora bırakmıştım. Ancak yüksek dilime girmesi yüzünden vazgeçeceğim gibi gözüküyor. Aracımı da sattım 1 haftadır kiralık araçla geziyorum araba benim için zorunlu , alternatif bulamıyorum bayide sıfır araç yok. İkinci el f30 bakıyorum bütçeme göre temiz bi araç bulamadım, dürüst olmayan esnafla muhabbet etmekte sıktı. Passat business bakıyım dedim o da yok. Geçen hafta mengerlerdeydim Haziran’a sıra veriyorlar. Cebimde 230 bin lira civarı nakit para var araç bulamıyorum nasıl bir durumun içindeyiz. İhtiyacım var araç bulamıyorum. Seat LEON istemiyorum öneriniz nedir ??
Yani aynı durumu yaşıyoruz. Malesef bu duruma geldik. Leon kötü araç değil tabiki golf'e göre malzeme kalitesinden ödün vermiş bir araç olsada MQB Platformuna dahil bir araç bir göz gezdirmenizi önerebilirim son çare olarak.

İllede golf derseniz benim gibi malum sarı sitedeki 0 araç ticaretcilerinin kurbanı olacaksınız. 2020 modeller 230, 240 bandında. 2019 modeller ise 215 230 bandında. Hoşunuza giden aklınıza yatan olursa düşünün derim.

Sizin alacak olduğunuz 0 araç kaça geliyor peki?

Daha acı haber tarafıma ulaşmadı. 242 civarı olacaktır diye tahmin ediyorum... Mantık sınırlarımı aşıyor...

edit: o galericilere 1 kuruş koklatmam onlar olmasaydı daha 2019 satıyordu bayiler... marka değiştireceğiz sanırım öyle gözüküyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt