1.2 ve 1.4 farkı ACT

emresezer52

Yeni Üye
İsim
a
Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG ve Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG arasında motor farkı var bir de 1.4 de ACT var bu ACT ne işe yarar? bi de 1.2 ile 1.4 motor arasında uçurumlar var mı hissedilebilir mi? şimdiden teşekkürler. :)

1.2 motorların ACT li olan versiyonları yok mudur?

Bizim 1.2 lerde act var diye biliyom silindirleri kapiyor

@Yunus Emre

hocam böyle bi beklentiye girmemek açısından söylüyorum malesef böyle bi özellik yok. act teknolojisi şu an sadece 1.4 tsi 150 hp olan versiyonda var

@fcsrn tüh be bende seviniyodum ne güzel silindirleri kapatcak az yakcaz yakıtı diye peki BMT  ne oluyo ?

@Yunus Emre

hocam bmt yani bluemotion teknolojisi hakkinda şu yazıyı okuyabilirsiniz

http://www.golftutkusu.com/hangi-golf-bana-daha-uygun/bluemotion-ve-blue-motion-technology-(bmt)arasinda-ne-fark-var/msg1168/#msg1168

aslında bmt çok süper bisey değil. :D yani daha doğrusu modeller arası fark yaratan bi özellik değil. Golflerin şu an tüm motorları bmt ye sahip.

ayrıca silindir kapanmıyor diye üzülmeyin, yaptırdığı tasarruf sabit hız düz yol ve az güç talebi durumlarında 1 lt kadar maksimum. ben 1.4 tsi aracımla son 600-700 km dir arada da gazlayarak 6 lt civarında yakıyorum.  :'(

110 luk 1.2 tsi bence harika bi motor.

emresezer52 dedi:
Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG ve Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG arasında motor farkı var bir de 1.4 de ACT var bu ACT ne işe yarar? bi de 1.2 ile 1.4 motor arasında uçurumlar var mı hissedilebilir mi? şimdiden teşekkürler. :)
1.2 ile 1.4 125ps arasında çok fark yokk ama Act her yönü ile çok iyi. Uzun yolda daha az yakar. Performans çok daha iyi. Gerekli olmayan durumlarda silindir kapamaya yarayan teknoloji ;)

1.2 tsi ve 1.4 tsi kullanmadim performansini bilmiyorum ama act nin performansi beni tatmin etti.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

1.2 tsi ile 1.4 tsi arasında çok fark yok gibi öyle belli olmuyor aralarında ki fark ancak act  çok ayrı bişey  bizim 1.4  tsi lara  açık ara performansta fark atıyor  :'(

ACT tam tabiriyle "kopuk uçurtma" :)

İmkan varsa tercih etmek gerek. Bir daha golf 7 alacak olsam ACT alırım.

105,122 ve 140 (act siz  Leon) kullanmış biri olarak söylüyorum arkadaşlar  122 ve 105 arasında çok fazla performans farkı yok ama 140 ile 122 arasında hatırı sayılır bir performans farkı var Sanki 1.2<1.4<1.8 gibi hissettiriyor. Eğer 122 tam bağımsız olmasaydı tamamen gereksiz derdim ama süspansiyon farkı için bile 122 alınır.

Geri
Üst Alt