Arka park sensörünün sesi ön hoparlörden gelir mi

mysf

Üye
İsim
mehmet yusuf
Merhaba arkadaşlar, 1.5 tsi 2019 comfortline aracımda bugün yeni bir sorunla karşılaştım. Bildiğiniz üzere araçlarımızda ön-arka park sensörü bulunmakta. Benim sattığım 2016 comfort aracımda arka park sensörünün sesi kapılardaki hoparlörden uyarı vermekteydi. Bu şekilde rahatlıkla park ediyordum. Benim bu yeni aracımda arka park sensörü ön hoparlörden uyarı veriyor arkadaşlar. Sizin araçlarda böylemidir. Bakma şansınız olursa yazarsanız burdan çok sevinirim. Belki hem arka hem ön hoparlörden uyarı veriyordur bilmiyorum fakat ön hoparlörden uyarı verdiği için park ederken karıştırıyorum uyarıları. Siz de aracınıza bakarsanız çok sevinirim

Merhaba arkadaşlar, 1.5 tsi 2019 comfortline aracımda bugün yeni bir sorunla karşılaştım. Bildiğiniz üzere araçlarımızda ön-arka park sensörü bulunmakta. Benim sattığım 2016 comfort aracımda arka park sensörünün sesi kapılardaki hoparlörden uyarı vermekteydi. Bu şekilde rahatlıkla park ediyordum. Benim bu yeni aracımda arka park sensörü ön hoparlörden uyarı veriyor arkadaşlar. Sizin araçlarda böylemidir. Bakma şansınız olursa yazarsanız burdan çok sevinirim. Belki hem arka hem ön hoparlörden uyarı veriyordur bilmiyorum fakat ön hoparlörden uyarı verdiği için park ederken karıştırıyorum uyarıları. Siz de aracınıza bakarsanız çok sevinirim
Merhaba hocam, evet normalde arka sensörler için arka buzzerlardan ses vermesi gerekir. Ön sensörler içinde ön taraftan, alakası varmıdır bilmiyorum ama direkt aklıma gelen şu oldu, acaba medya ekranından uyarı tonlarını, ve seviyelerini kontrol eder misiniz?  Orda ayarlar kısmında ön ve arka ton ve ses seviyeleri ayarları var, arka ayarların  sesinin gelip gelmediğine bakın önce daha sonra alakası varmıdır bilmiyorum ama sesin merkezi konumunda mi olup olmadığına bakın.

Upvote 0
@Recep Gül dediklerinizi buraya yazmadan yaptım hocam. Düzelmedi malesef. Ses merkezdeydi  onda sorun yoktu. Tonları da değişebiliyorum fakat arkanın ton ayarında uyarılar yine önden geliyor. 

Upvote 0
Ustadim

Benim arac 2014 ses on mu arka mi nerden geliyor hic dikkat etmedim.

Sizin alışkanlık dan dolayı sanirim sikinti cekiyorsunuz

Geri vitese taktin yanaşırken otup uyarmasi yeterli uyarı sesi nereden geldiği cok önemli degil diye düşünüyorum.

Zamanla alışırsınız yeni aracinizin keyfini cikartin kafanizi takmayin

Fistikli dürüm baklava tüm sikintilari giderir

Upvote 0
Ustadim

Benim arac 2014 ses on mu arka mi nerden geliyor hic dikkat etmedim.

Sizin alışkanlık dan dolayı sanirim sikinti cekiyorsunuz

Geri vitese taktin yanaşırken otup uyarmasi yeterli uyarı sesi nereden geldiği cok önemli degil diye düşünüyorum.

Zamanla alışırsınız yeni aracinizin keyfini cikartin kafanizi takmayin

Fistikli dürüm baklava tüm sikintilari giderir
Hocam normalde geri park ederken arkadan gelmesi gerekiyor sesin, ama dediğiniz gibi sesin nerden geldiği önemli değil, fakat benim araçta arkadaşın dediği gibi arka sensörlerin sesi arkadan geliyor.  Sorduğu için yazayım dedim. Belkide Aracında arka sensörler için buzzer yoktur. 

Bu arada daha önceden geliyor muydu yoksa sonradan mı fark ettiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Hocam normalde geri park ederken arkadan gelmesi gerekiyor sesin, ama dediğiniz gibi sesin nerden geldiği önemli değil, fakat benim araçta arkadaşın dediği gibi arka sensörlerin sesi arkadan geliyor.  Sorduğu için yazayım dedim. Belkide Aracında arka sensörler için buzzer yoktur. 

Bu arada daha önceden geliyor muydu yoksa sonradan mı fark ettiniz?
Merhaba, eski golfümde arka sensörlerin sesi arka hoparlörlerden geliyordu. 2019 model sıfır golf aldım bu araçta tüm sesleri öndeki hoparlörden veriyor. 

Upvote 0
Merhaba, eski golfümde arka sensörlerin sesi arka hoparlörlerden geliyordu. 2019 model sıfır golf aldım bu araçta tüm sesleri öndeki hoparlörden veriyor. 
Hocam o zaman arka buzzer'ları iptal etmiş olabilirler bu yeni modelde... Belli bir ayarı varmıdır bilemiyorum. Benim araç 2017 model ve arkalardan ses alabiliyorum. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt